Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Elhagyott tárgy felporszívózás...

FarkasKlaudia kérdése:

Elhagyott tárgy felporszívózása a hotelben?

Figyelt kérdés

A múlt héten egy szállodában szálltunk meg. A 6 éves fiam is ott volt, és hozta a játékjait is. Volt köztük néhány Lego figura is. Két nappal azután, hogy hazaértünk, észrevettük, hogy a figurákat a szállodai szobában hagyta. Miután felhívtuk a szálloda vezetőségét, beszéltünk a takarítónővel, aki takarítás közben a porszívóval beszippantotta az összes legot. A vezetőség azt mondta, hogy nem áll módukban a porszívóban keresni néhány legót, és a mi hibánk, hogy elhagytuk a figurákat.

A szálloda megteheti ezt? Vagy van esélyünk visszaszerezni a legokat?



#hotel #porszívó #LEGO #takarítónő #Beszippantotta #Felszippantotta
2023. márc. 27. 01:59
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ha két nappal utána szóltatok, az már valószínűleg késő. Amit kijelentkeztetek a szállodából, mennek a szobát takarítani, hogy készen álljon a következő vendégek számára. Ha akkor nem találták meg véletlenül és félretették, akkor a porzsák tartalma már rég a kukában van. Nem várható el, hogy a kukát átforgassák pár lego-figura miatt? Ha rögtön észreveszitek, és szóltok, miután eljöttetek, akkor valószínűleg meglett volna és elteszik.
2023. márc. 27. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
59%
Einstandold a porzsákot és mentsd meg a legofigurákat.
2023. márc. 27. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem lett volna pofám emiatt felhivni a szállodát. Amikor elhagyod a szobát, szét szokás nézni. Vagy ti hogy jöttetek el onnan??? Csukott szemmel, hátrálva!??
2023. márc. 27. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
90%
Igen, a hotel hibája amiért ti elhagytátok a cuccotokat, ők meg kitakarítottak :D
2023. márc. 27. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Pont ez az, hogy a takarítónő megtalálta és az helyett, hogy félre rakta volna szándékosan felszippantotta a porszívóval
2023. márc. 27. 08:17
 6/18 anonim ***** válasza:
46%
Rosszindulatú takarítónő ezzel akar titeket móresre tanítani,hogy boldogabb legyen.
2023. márc. 27. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Mert szerinted mit kéne tennie, őrizgetni egy darab műanyagot, hátha visszajön érte Klaudia Alsó-Piripócsról?
2023. márc. 27. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Talált tárgyak doboza lehetne mondjuk.Meg a hotel érdeke nem az lenne,hogy elégedetten távozzanak a vendégek és visszatérjenek?Nem mentem a legoval hanyagul bánó családot,eleve erthetetlen a lego egy szállodában,hacsak nem akarjátok csak a szobában tölteni az időt,de némi rugalmasság és segítőkészség elkélt volna.

Menteni akarták a takarítót a szándékosság vádja alól.

2023. márc. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is dolgoztam szállodában. Az emberek sokkal több mindent hagynak el, mint gondolnád és 99%-uk vissza sem jött érte, hogy megvan e. Ezért a takarítónők nagy része úgy dönt, hogy a legegyszerűbb módon beszippantja a dolgokat, hiszen egy hotelben nem igazán van erre idő, hogy leadjanak a portára minden ilyen tárgyat. Ezek alatt gondolj arra is, hogy, ha találnak egy zoknit vagy egy taknyos zsebkendőt például azt is simán felszippantják. Köztük én is mindig felszippantottam ezeket, de ha mondjuk legot találtam volna azt nem szippantottam volna fel. Természetesen a takarítónőket nem érdekli, hogy kinek okoznak fájdalmat vagy az sem, hogy mekkorát szól amikor beszippantanak egy zoknit. Ez így picit kínos számodra is és a hotel számára is. Talán, ha a legó nem a földön volt és a takarítónő szándékosan azért tartotta oda a porszívó csövét, hogy a legót szippantsa fel akkor lehet illett volna megpróbálni megkeresni. Ha pedig a földön volt akkor pedig egyértelműen szemétnek számított és teljesen normális, hogy a porszívóban kötött ki. Igazából, ha nem a földön volt és nem ilyen nagyon apró legó darabokról van szó akkor simán belenézhettek volna a porzsákba hátha meglátják
2023. márc. 27. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Tanulság: Máskor jobban körül kell nézni, nem maradt-e ott valami!


A kárt meg neked kell viselned. Vegyél egy doboz új legót és probléma megoldva!

2023. márc. 27. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!