Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Elhagyott tárgy felporszívózás...

FarkasKlaudia kérdése:

Elhagyott tárgy felporszívózása a hotelben?

Figyelt kérdés

A múlt héten egy szállodában szálltunk meg. A 6 éves fiam is ott volt, és hozta a játékjait is. Volt köztük néhány Lego figura is. Két nappal azután, hogy hazaértünk, észrevettük, hogy a figurákat a szállodai szobában hagyta. Miután felhívtuk a szálloda vezetőségét, beszéltünk a takarítónővel, aki takarítás közben a porszívóval beszippantotta az összes legot. A vezetőség azt mondta, hogy nem áll módukban a porszívóban keresni néhány legót, és a mi hibánk, hogy elhagytuk a figurákat.

A szálloda megteheti ezt? Vagy van esélyünk visszaszerezni a legokat?



#hotel #porszívó #LEGO #takarítónő #Beszippantotta #Felszippantotta
2023. márc. 27. 01:59
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen fölösleges harcolni érte, szerintem engedd el. A feleségem egyszer elhagyta a kulcscsomóját a hotelbe a szögre felakasztva a bejárati ajtónál és volt rajta 6 kulcs és egy plüss kabala. Mi felhívtuk a recepciót, hogy nézzék meg, hogy ott van e a szobába még a kulcs és a recepciós megkérdezte a takarítónőt aki rögtön és őszintén mondta, hogy azt a kulcscsomót leszívta a porszívóval a szögről és nem fognak turkálni a porzsákban csak ez miatt.
2023. márc. 27. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
53%
Nyugodtan hívd fel őket, vagy menj el személyesen, hogy szeretnéd visszakövetelni a legokat. Az esetek nagy részében a főnőkség megtiltja, hogy szándékosan ilyen dolgokat csináljanak, hogy például legokat szippantsanak fel, amivel másnak kárt okoznak. Ha a recepción nem sikerül megegyeznetek próbálj beszélni a vezetőséggel, mert rendszeresen a takarítónő csak elrakja ezeket a dolgokat és hazaviszi a gyerekének vagy valamit csinál vele és nem pedig a porzsákban köt ki. Ismerősöm is járt így, ő egy drágább fülbevalót hagyott el amit a takarítónő észrevett és felvette a földről ahelyett, hogy beszippantotta volna a porszívóval majd a recepciós nő tudott erről és a recepción azt mondták, hogy esélytelen keresgélni egy ilyen fülbevaló után hiszen az minden esetben a porszívóban landol főleg ha nem vették észre akkor amikor visszaadták a szobát, ugyanis valószínű, hogy olyan helyen volt, hogy a takarítónő sem láthatta porszívózás közben. Persze végül a fülbevaló meglett amit mindenki tagadott, hogy biztos nincs meg, és ne is keressék. Lényegre térve végső esetben menj a vezetőséghez, valószínű, hogy a takarítónő nekik nem mer hazudni és meg tudod, hogy a legoid valóban fel lettek-e szippantva és ki lettek-e dobva a porzsákkal együtt!
2023. márc. 28. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
100%

A szálloda megteheti ezt?

Mármint azt, hogy a földön széthányt szirszarokat összeseprik és kiqúrják a szemétbe? Asszem pont ez a takarítónő dolga.


Vagy van esélyünk visszaszerezni a legokat?

A városi szeméttelepen van a legód, bár mélyre kell majd ásnod.

2023. ápr. 8. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen természetes, hogy felszippantják a legokat. A takarítónőknek pont ez a dolguk és ha nem szívnák fel, biztos, hogy még ki is lennének rúgva. Aztán, hogy te otthon felszívod-e a saját lakásodban a saját gyereked legóját az már a te dolgod, de szerintem rengeteg szülő még otthon is felszippantja a gyermeke legóját.
2023. ápr. 14. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Szia! Hat latom hogy a kerdes nem mai es mar nem mulik rajta semmi de azert megirom hogy a nagyobb teljesitmenyu porszivoknal ugy van hogy ami elott bekerulne a porzsakba a dolgokat ledaralja a porszivo tehat ha a takarito no is szivta fel a legokat akkor mar csak osszedaralva daraboknak lenne meg.
2023. ápr. 17. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Te sem sokat porszívóztál életedben :) A házi porszívók csövében ragadt játékokból gyűjteményem volt. Pedig csak ismerősöknek javítottam. Üdv!
2023. ápr. 30. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim válasza:
100%

Egy takarítónő egy hotelszobát szerintem kb. 10-15 perc alatt rendre rak… Emellett neki nincs ideje legokat szedegetni és a portára leadni egyesével, hogy ebbe a szobába találta és stb.


Amúgy meg szerintem gondold bele magad a takarítónő helyébe… Nap mint nap talál valami hasonlót és már marhára unalmas lenne, ha mindent levinne a portára. Te inkább leadtad volna a portára, minthogy egy fél másodperces mozdulattal felszippantottad a porszívóval?

márc. 20. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Természetesen, egy takarítónő pont ezt várja, hogy tudjon valami újat felszippantani a porszívójával, és képzeld el az arcát amikor kinyitja a szobaajtót majd meglátja, hogy tele van a föld elhagyott legóval… Na ilyenkor olyan gyorsan bedugja a porszívót, amilyen gyorsan csak tudja majd azonnal a legók fele irányítja a csövet. Természetesen a legók csak siklanak végig a csövön és ütik a takarítónő kezét, ahogy mennek keresztül a csövön és a takarítónő másodpercről másodpercre nyugodtabb lesz… Amikor már csak pár szem legó marad hátra a földön, a porszívófejet leveszi és a sima csővel kíméletlenül egyesével beszippantja és csak ennyit hall, hogy “schluk-schlukkk-schluk”. Amikor már egy legó sincs a földön a porszívójára büszke, hogy milyen munkát végzett. Ezután megy a következő szobába, ahol újra megeteti a porszívóját kis zoknival és így tovább. Amikor már a porszívója nem szív bivaly erősen elmegy és kicseréli a porzsákot. Persze mondanom sem kell, hogy mielőtt beledobná a kukába jól megrázza hallván a legók csörömpölő hangjait, majd egy határozott mozdulattal beleejti a kukába, hogy a kíméletlen kukásautó eljutassa a legókat a szeméttelepre…



Basszus, szerinted ezért csinálja, véletlenül sem azért, hogy egy darab szemét se legyen a szobába?

márc. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Jól emlékeztem, hogy van ilyen kérdés, csak nem találtam meg egyhamar :D


Veszélyesek ezek a takarítónők, de úgy látom főleg, ha porszívóval játszanak. Nekem ezen a hétvégen beszippantották a hófehér Puma zoknim, majd később amikor már visszaértünk kopogott az ajtón a takarítónő, hogy sajnos beszippantotta a zoknimat a porszívóval és visszahozta nekem. Természetesen a zokni már nem olyan állapotba volt, hogy újra felvettem volna, de emlékeztem erre a kérdésre és a takarítónőbe láttam a jó szándékot és, hogy szégyelli magát, ezért persze elfogadtam és mondtam neki, hogy semmi baj nem történt.


Úgyhogy ne ítéljétek el a takarítónőket, vannak még jófejek, hibázni pedig bárki hibázhat főleg, hogy nem gyenge porszívót használnak

máj. 1. 02:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
Én nagyon keveset vagyok hotelbe, és akkor is csak 1-2 napot. A hotel személyzetének ilyenkor van joga bemenni az általad kibérelt szobába? Gondolok ezalatt arra, hogy a takarítónő úgy bemenjen a szobába aminek nem is kértem a takarítását, és hozzányúljon a személyes dolgaimhoz és egyebek
máj. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!