Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért mondják a nem Isten...

Miért mondják a nem Isten hívő emberekre azt, hogy aki nem hisz Istenbe az akkor az ördög embere. Ez is milyen már?!

Figyelt kérdés
Szerintem attól még, hogy valaki nem hisz semmibe csak is kizárólag a maga elvei és a saját nézete alapján éli az életét, attól még lehet ugyanúgy jó és rendes együttérző lelkiismeret furdalású rendes ember valaki, attól még, hogy valaki nem hisz semmilyen felsőbb rendű szabályzat élésben.
2023. ápr. 1. 23:21
 1/10 anonim ***** válasza:
80%

Én nem gyakran hallottam ilyet de lehet én vagyok lemaradva. A válasz az, hogy mert idióta valszeg. Aki Istenben nem hisz, majd pont az ördögben fog:D a

Amúgy sose értettem én se hogy vallás kell ahhoz hogy tudd mi jó mi nem? .... Most akkor én bármelyik pillanatban megkéselhetek valakit magyarán csakmert nem hiszek egy igazságosztóban és/vagy túlvilágban?

2023. ápr. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
45%

Nem tudsz jó és rendes lenni, ha nem vagy vallásos, mert akkor az erkölcseidet a szocializációd határozza meg, ami nem állandó, hanem térben és időben változik.


Eszel marhahúst és disznóhúst vagy bármilyen húst? Bő hárommilliárd ember szerint máris bűnös vagy, mi alapján tartod magad akkor jó embernek?

Nem ítéled el az orális szexet? A huszadik század nagy részében az fajtalankodásnak minősült még, mi alapján tartod magad akkor jó embernek?

Pár évtizeden belül a jelenlegi nézeteid egy része biztosan elavult lesz erkölcsileg, mi alapján tartod magad akkor jó embernek?


Ha nincs hited, a jótetteid csak képmutatás, hiszen nincs mögöttük állandó erkölcsi mérce.

2023. ápr. 2. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Csak a keresztények mondják ezt, és közülük is csak a buták.
2023. ápr. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Csodálom a hitetlen embereket, mert az ő hitük erősebb mint az enyém! A hitük az, hogy nem hisznek, mert mindent tudnak.

Ha mindent tudnék, azt hinném, hogy elérhetném a végtelent.

Maradjunk csak a hitnél, ne keverjük bele a vallásokat és Istent.

Ha ezek után úgy látod, hogy mégis van hited, akkor kérdezhetsz Istentől.

2023. ápr. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"mert mindent tudnak"

Ezt hívják szalmabáb érvelésnek.

Pontosan ki hiszi azt, hogy mindent tud?


Csak a hívőket kergetheti pánikba az, hogy nem tudnak mindent.

Istentől pedig lehet kérdezni - csak nem válaszol.

2023. ápr. 5. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

"hogy valaki nem hisz semmibe csak is kizárólag a maga elvei és a saját nézete alapján éli az életét,"

Akkor, tehát önmagában hisz, vagyis hívő ember. VAN HITE!

(Hiszem, hogy a kereszteződésben átérek a zöld jelzésen, nem történt baleset, megerősödött a hitem. - Az őrangyalom Isten segítségével legyőzte a gonosz ördögöt. ha-ha-ha!)

Amerika felfedezése óta bizonyított tény, hogy orális szex nem létezik, az csak előjáték. A fajtalankodás fogalmát pedig még a jogászok sem tudják pontosan meghatározni, ilyen kifejezés nem létezik.

2023. ápr. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

#5 Ki hiszi azt, hogy mindent tud? Sajnos, nagyon sokan meg vannak győződve erről körülöttem. Ezért fölényesek, gőgösek és kiosztanak hülyeségekkel.

Furcsa, mert én egyáltalán nem esek pánikba azért mert alig tudok valamit a világból.

Nekem azt mondja az Isten, hogy az agyam véges, a tudás pedig végtelen. Véges ésszel végtelen dolgokat felfogni nem lehet. Ezt elfogadom és egyálalán nem esek pánikba, nincsenek kétségeim.

Ugyanakkor tisztelem a másik embert, ateistát és valásost egyaránt, mert hite van mindenkinek. Nem ítélek el senkit! Isten éltesse (meg a Párt!)

2023. ápr. 6. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Na, ez egy normális hozzáállás.

Párt az már nem nagyon van ateistáéknál.

2023. ápr. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Azt mondani a nem Isten hívő emberekre, hogy aki nem hisz Istenbe az akkor az ördög embere. Hát ez is milyen már?!

Szerintem attól még, hogy valaki nem hisz semmibe csak is kizárólag a maga elvei és a saját nézete alapján éli az életét, attól még lehet ugyanúgy jó és rendes együttérző lelkiismeret furdalású rendes ember valaki, attól még, hogy valaki nem hisz semmilyen felsőbb rendű szabályzat élésben.


#8 utolsó

Ezekre az írásaimra értetted?

2023. ápr. 13. 00:09
 10/10 anonim ***** válasza:
46%

ma 00:09


Nem, nem lehetsz jó ember és példákkal magyaráztam el, hogy miért nem. Melyik része nem világos? :)

2023. ápr. 13. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!