Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A keresztény mit gondolnak az...

A keresztény mit gondolnak az ilyen emberekről?

Figyelt kérdés

Mit gondolnak egy olyan emberről, aki a tíz parancsolat ember és ember közti részét maximálisan betartja, tehát nem öl nem lop stb.. Illetve a legjobb tudása szerint próbálja jobbá tenni a környezetében élők életét.

Ugyanakkor agnosztikus ateistának vallja magát, ami annyit takar, hogy nem hisz Isten létezésében, de nem is tagadja. Azt vallja, hogy ezt mi emberek nem tudjuk eldönteni és ezzel lezárja a kérdést, tehát nem foglakozik vele.



2021. márc. 4. 12:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Azoknak van igazuk egyszerűen nem kell berögzült hívő embernek lenni mert ezzel csak ártassz a környezetednek és magadnak véeig ateistának pedig azért nem jó lenni mert egyszerűen azt gondolod hogy minden vallás egy f@szság és csak a tudomány létezik én speciál olyan vagyok mint amit a kérdésbe leírtál nem hiszek istenben de nem tudom bizonyítani hogy hülyeség stb stb stb.
2021. márc. 4. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Milyen szempontból mit gondolnak?

Az ember értéke ugyanakkora, mint bármely más emberé (keresztényé és nem keresztényé egyaránt).

Isten egyformán szeret minden embert, ebben sincs különbség.

Más dolog, hogy kik üdvözülhetnek, vagyis kik kedvesek előtte.



Hit nélkül pedig senki sem lehet kedves Isten előtt, mert aki az Istenhez járul, annak hinnie kell, hogy ő van, és megjutalmazza azokat, akik őt keresik.

Zsidók 11:6 RÚF


[link]

2021. márc. 4. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó!

Akkor ha jól értem,minden ilyen ember a pokolba kerül?

Mert akkor ez azt jelenti, hogy ha nem vagy hívő ember, akkor tuti a pokolba kerülsz, függetlenül attól, hogy egy Nobel-díjjas orvos vagy, vagy egy sorozatgyilkos.

2021. márc. 4. 12:39
 4/11 anonim ***** válasza:
60%

Dejó nekem megyek a pokolra 🙂.

Ez írtam ezért nem jó megrögzült hívőnek lenni mert ártassz mindenkinek.

2021. márc. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
46%

Olyan ember az agnosztikus, aki nem a szívével akar látni hanem az empirikus eszével.


Azt gondoljuk az agnosztikus okáról, hogy nem rendelkeznek a lelkesedés tulajdonságával.

2021. márc. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
78%

Hogy Én mit gondolok?

Aki kereszténynek vallja magát, annak a gondolkodásában egyeznie kell Krisztus gondolkodásával, és a Tetteivel is. Hiszen attól neveznek kereszténynek, hogy Krisztust utánzó életet élünk.

A hiszem is meg nem is, az nem jó gondolkodás, Tamásról mondta Jézus, hogy kettősnek hívják, mert a látása által akart hitet gyakorolni. Magyarul akkor hisz el valamit ha látja. A hit pedig nem a látáson alapszik.


"ezt mi emberek nem tudjuk eldönteni "

DE el tudja dönteni, legfeljebb nem akarja, vagy nem meggyőző neki az Isten által mutatott, vagy mondott érvek. Maga Isten arra kér mindenkit, hogy ismerjék meg Őt. Ha ez lehetetlen lenne, akkor nem kérne ilyet.

Isten nem hagyta magát bizonyság nélkül. Mindenben látható, és érzékelhető Isten létezése, jósága, törődése, irgalma, bölcsessége, stb.

A teremtésében, az írott szavában, egyaránt látható a jól szervezettség, bölcs vezetés, irányítás.

Aki ezekből nem tudja meglátni az alkotót, azt semmilyen érvvel nem tudod meggyőzni.

Ezért azt gondolom, hogy ha nem is tesz lépéseket, hogy érveket keressen, a kérdéseire választ kapjon, nem is ad lehetőséget magának erre, az nem is akarja.

2021. márc. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

"nem hisz Isten létezésében, de nem is tagadja. Azt vallja, hogy ezt mi emberek nem tudjuk eldönteni és ezzel lezárja a kérdést, tehát nem foglakozik vele"


azt, hogy agnosztikus, nem ateista


"aki a tíz parancsolat ember és ember közti részét maximálisan betartja, tehát nem öl nem lop stb"

:-D

ehhez a keresztenysegnek semmi koze, ezek a buntetotorvenykonyvben szerepelnek es mindenkire vonatkoznak


"a legjobb tudása szerint próbálja jobbá tenni a környezetében élők életét"


ehhez sem kell keresztenyseg, eleg jo embernek lenni


hogy mit gondolok rola? semmit, mindenki maga donti el, mit hisz es minek nevezi magat

2021. márc. 4. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

1 a mai nap alapos és kultúrált válasza


"egyszerűen nem kell berögzült hívő embernek lenni mert ezzel csak ártassz a környezetednek és magadnak"

??


"ateistának pedig azért nem jó lenni mert egyszerűen azt gondolod hogy minden vallás egy f@szság és csak a tudomány létezik"

??


"én speciál olyan vagyok nem hiszek istenben de nem tudom bizonyítani hogy hülyeség stb stb stb."


:-D

biztos orul a kerdezo, hogy ilyen tamogatora lelt

2021. márc. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

"Mit gondolnak egy olyan emberről, aki a tíz parancsolat ember és ember közti részét maximálisan betartja, tehát nem öl nem lop stb.. Illetve a legjobb tudása szerint próbálja jobbá tenni a környezetében élők életét."

Olyan ember nincs, aki meg tudja tartani a tízparancsolatot. Pont ennek a bemutatása az egész ószövetség lényege.

Amúgy is kedvés a tízparancsolat betartása, mert ezeket: ne lopj, ne ölj, stb. akkor is meg tudom tenni, ha odakötözöm magam egy székhez. Ettől még belül lehetek egy végtelenül rossz ember. Ennek bemutatása pedig az újszövetség egyik lényege. Jézus . És a sokak által félreértelmezett igék is erről beszélnek:


5,27 Hallottátok, hogy megmondatott a régieknek: [2 Móz. 20,14.] Ne paráználkodjál!


5,28 Én pedig azt mondom néktek, hogy valaki asszonyra tekint gonosz kivánságnak [Jób. 31,1. 2 Pét. 2,14.] okáért, immár paráználkodott azzal az ő szívében.


Érted? Attól mert nem ölök, nem mindegy, hogy belül is jó vagyok, vagy legszívesebben megölnék mindenkit, de tartom magam.


"Ugyanakkor agnosztikus ateistának vallja magát, ami annyit takar, hogy nem hisz Isten létezésében, de nem is tagadja. Azt vallja, hogy ezt mi emberek nem tudjuk eldönteni és ezzel lezárja a kérdést, tehát nem foglakozik vele."

Ilyen ember sincs. Valaki vagy Istené vagy Isten ellen megy. Az ember logikai gondolkodásra képes. Logikai gondolkodással könnyedén belátható, hogy Isten van. Szintén belátható, de már nem ilyen egyszerűen, hogy a Biblia igaz. Úgyhogy nem lesz mentsége

2021. márc. 5. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ironikus, hogy az áll a tízparancsolatban, hogy 'Ne, ölj', miközben a keresztények gyilkoltak meg a legtöbb embert, ártatlanokat, akik csupán más vallásúak voltak.
2021. márc. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!