Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Májusfa állításnál mikre kell...

Májusfa állításnál mikre kell pontosan figyelni?

Figyelt kérdés

Amit eddig úgy gondolom, hogy helyesen tudok.: Nyírfából van, minden szír szarral kell díszíteni, amit nem tudom mik pontosan és az a legegyszerűbb ha az erdőből lopjuk :D És persze május 1. hajnalba kell csinálnunk, hogy reggelre lássa meg.


Hogyan oldjuk meg, hogy stabilan álljon? Legális úton belehetne szerezni amúgy:D?



2023. ápr. 9. 18:57
 1/1 anonim ***** válasza:
89%

Nem mindent tudsz jól.

A fafaj nincs megszabva, csak lehetőleg levelesnek kell lenni. Hevesben (meg az ország legnagyobb részén) pl. nem elterjedt a nyírfa, én még eddig szinte kizárólag csak nyárfát láttam. Az május elsején már elég leveles szokott lenni, a nagy levelek miatt elég feltűnő, hogy leveles.

A színes szalagok a legfontosabbak, minden más opcionális, helyenként másként szokás.

A törzsét hozzá kell kötni kapuoszlophoz, vagy kerítésoszlophoz, vagy egyébhez. (Ha nem lehet tőle kinyitni a kiskaput, az a legjobb, felhívja magára a figyelmet. :) Nyilván 1.-re virradó éjszaka kell csinálni, hogy tényleg májusra essen a meglepetés.

Legálisan csak úgy lehet szerezni fát, ha a te telkedről van, vagy fatulajdonos ismerősödtől kérsz engedélyt a kivágására v. ág levágására. (Mo-on minden cm2-nek tulajdonosa van, még a legelhagyatottabb helyeken is.)

2023. ápr. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!