Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ma volt a temetése egy kollégá...

Ma volt a temetése egy kollégám édesapjának.Holnap ha találkozunk bent illik megkérdezni, hogy milyen volt a szertartás,vagy vmi erre irányuló dolgot?Vagy csak annyit, hogy hogy érzi magát?

Figyelt kérdés

Nem vagyunk túl közeli viszonyban egyenlőre,nem akarok tolakodó lenni sem,de ő mondjuk mindig nagyon közvetlen velem.

Azért ez a kategória mert teszik mellékesen a pasi, és mert az emberek rovatban általában alig van válasz.


2023. ápr. 14. 21:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Részvétet nyilvánítasz maximum ha eddig nem tetted. Semmi más nem való. Ha valamit akar majd elmondja ő magától.
2023. ápr. 14. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
Szerintem is csak részvétet nyilvánítász és ennyi. Meg esetleg felajánlhatod ha valamire szüksége van, rád számíthat.
2023. ápr. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Nyílvánitottam részvétet természetesen. És ő magától kezdett el beszélni néhány napja nekem az édesapja haláláról, számomra már "kínosan"(nem rossz értelemben,csak nem tudtam mire vélni ahhoz képest amilyen viszonyban vagyunk) sokat is. Ezért is merült fel bennem, hogy talán érdeklődni kellene majd holnap.
2023. ápr. 14. 21:47
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Ajánld fel neki, hogy ha bármiben tudsz segíteni szóljon. Te ott vagy mint lehetőség ha szükséges. Ennyit és nem többet. Ha akar, ha úgy érzi úgyis fog beszélni magától. Jobb ha az embereket a saját tempójukba hagyja az ember megnyilni. Mint kierőszakolni az információkat..
2023. ápr. 14. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
94%

Egyetértek az előzőekkel.

Talán azért beszélt sokat az édesapja haláláról, mert meg akarta valakivel osztani, és nincs más, akinek elmondhatná. Ez is a gyász feldolgozásának része: van, aki a történteket vagy az azzal kapcsolatos érzéseit ki akarja beszélni magából.

Mindenesetre most biztosan nincs udvarlós hangulatban, szóval egyelőre ne akard nőként felhívni magadra a figyelmét.

2023. ápr. 14. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
94%
Leszögezem, hogy mindenki másképp reagál az ilyen helyzetekre, másra van szüksége. Amikor én vesztettem el szülőt, ráadásul nagyon fitalon, hosszú betegség után, egyáltalán nem akartam róla beszélni. Próbáltam nem szóba hozni, terelni a gondolataim mert alig bírtam magam tartani. És persze mindenki ezzel jött, és nyilván nem szándékosan, de ezzel a kést megforgatták minden alkalommal, alig bírtam a bőgést vissza tartani. Próbáltam tapintatosan közölni, hogy hagyjanak békén. Én azt mondom, hogy ne direktbe állj a témába. Beszélj vele általánosan, szokásos hogy vagy, stb, és ha akar, meg fog nyílni.
2023. ápr. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%

Nem mist van az ideje, hogy nőként nyomulj.

Tapintat! Türelem!

Idő, míg feldolgozza.

2023. ápr. 14. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat, és egyáltalán nem akartam nőként nyomulni.
2023. ápr. 14. 22:28
 9/14 anonim ***** válasza:
91%

Ne faggasd, ne intimpistáskidj, hogy mi volt, hogy volt.

Már nyilvánítottál részvétet. Eszedbe ne jusson szóba hozni.

Ha ő beszél róla, hallgasd meg.

De nehogy elkezdd mesélni, hogy neked milyen temetési élményeid vannak.

Semmit.

2023. ápr. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
73%
Csak annyit kérdezz, hogy "hogy vagy"? Mármint, téneg hogy vagy? Ha akarsz beszélgetni, itt vagyok
2023. ápr. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!