Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogyan illik köszönni ilyen...

Hogyan illik köszönni ilyen helyzetekben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Adott egy szállásfoglalás. A házigazda üzenetet írt, melyben Szia (és a nevem) módon indította a csevegést.

Ilyen esetben mi a megfelelő, illedelmes forma a viszont válaszra?

Tudom, hogy adott esetben Tisztelt XY, vagy Kedves XY a bevett szokás, de ebben az esetben ugyanez igaz?


A korkülönbség 20 év körül lehet, bár ezt csak kép alapján tudom én megítélni, őszintén fogalmam sincs, hogy mikor illik vagy nem illik tegeződni, vagy hogy egyáltalán ilyen helyzetekben hogyan szokott működni a dolog.

AirBnB foglalásról van szó egyébként.



2023. jún. 8. 07:12
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha ő azt írta, szia János, te is írhatod, hogy szia Béla /kedves Béla. Ha ő tegezett, tegezd te is, nem kell túlgondolni.
2023. jún. 8. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Attól függ, ha egy 20 éves letegezett, és te 40 vagy, vagy több, akkor nem kell visszategezni, ha meglát, rájön, hogy nem kellett volna rögtön tegeződni, elég ha azt válaszolod, hogy Üdvözlet stb.
2023. jún. 9. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!