Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Öltözőben, ahol meztelenül...

X0 kérdése:

Öltözőben, ahol meztelenül vannak, a nemi elkülönítést ti is nemi megkülönböztetésnek érzitek?

Figyelt kérdés
Például fürdő öltözőjében, ahol meztelenül vannak, hogy külön van női és férfi öltöző, az számomra olyan, mintha lenne egy öltöző a zsidóknak meg a cigányoknak, egy másik meg az összes többinek: ezt ugye mindkét fél elkülönítésnek érezné, én is úgy érzem: a nemi elkülönítést is: egyértelműen mindkét fél számára nemi megkülönböztetés. Ha mindenki olyan lenne mint én, akkor mindkét fél nem megkülönböztetésnek, elkülönítésnek érezné. Ez nem a szexszel kapcsolatos: kisgyerekként is úgy éreztem, meg felnőttként is. Egyszerűen egy értelmetlen baromság. A konkrét példában az összes többibe tartozók többen vannak, akit zavar, legyen egy Európa és Ázsia határán levő ország, ahol ugyanannyi a ferde meg az egyenes szemű, és 2 öltöző van: az egyik a ferde, a másik az egyenes szeműeknek. Ti hogy érzitek?
2023. jún. 27. 15:40
A kérdező szavazást indított:
Mindkét fél számára elkülönítés, mintha egyikben zsidó+cigány, a másik a többi
Mintha valami homokos találta volna ki: akikhez vonzódik, látja meztelenül
Nem nagy gond
Semleges
Jó hogy így van
Szükséges
21 szavazat
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
76%
Vannak bajok, nem csoda hogy nincs barátnőd. Azt sem tudod már, hogy mit találj ki, hogy meztelen nőt láss. Hát, ha benyújtod a fidesznek ezt a problémádat lehet segítenek, mert ők mindenre milliárdokat áldoznak ami baromság. Szerinted melyik nő akar előtted meztelen mászkálni? Egyik sem. Nem véletlen.
2023. jún. 27. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
89%
A legtöbb embernek számít az intim szféra, ezért vannak külön öltözők.
2023. jún. 27. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 hollófernyiges ***** válasza:
81%
Csak egy kérdésem van: szeretnéd hogy a kamasz lányod (aki tudom hogy nem lesz, ahhoz nőt kéne szerezned) egy ilyen öltözőben vetkőzzön?
2023. jún. 27. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
72%
Te azafajta kérdező lehetsz aki bugyit meg melltartót áruló nőket keres és zaklatja őket facebookon, hogy naaa küldj már egy képet róla úgy hogy rajtad van, hogy lássam hogy áll...
2023. jún. 27. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 A kérdező kommentje:

1-es: a kérdésből nem derül ki, van-e barátnőm. Még írtam is, hogy nem azért lenne, hogy meztelen nőt lássak, hanem mert egy értelmetlen baromság különválasztani, hiszen semmilyen hátránya sincs ha együtt vannak. Írtam, hogy kisgyerekként is így gondoltam már.


2-es: igen tudom, csak nincs értelme hogy számítson: feleslegesen számít. Úgyis látja egy csomó azonos nemű, és nem gyullad ki az erdő tőle ha ellenkező neműek is látják.


3-as: az előzőek alapján remélem világos, hogy ezzel semmi probléma se lenne. Ha az utcán meztelenül járnának, ott szeretkeznének mindenki előtt, még azzal se. Tudom hogy a kisgyerekek kérdeznék mi ez, de legalább a szülők kénytelenek lennének őket felvilágosítani. Amikor elmondják mi a különbség lány és fiú között, akkor elmondhatnák hogy a kisbaba a lány hasában fejlődik ki, fiúknak elmondhatnák hogy a lányoknak a 2 lábuk között alul van egy lyuk ami csak a lányokon van, ott jön ki a kisbaba, nem a gólya hozza. Elmondhatnák hogy ott tudja a fiú teherbe ejteni a lányt: ő lesz az apja ha teherbe esik. Elmondhatják hogy megmerevedik, stb. 2-4 éves korban. Ahogy például Koncsitával kapcsolatban, egy felnőttnek se tudunk többet mondani, minthogy vannak furcsa emberek, a gyerekeknek is meg lehet mondani, ha kérdezi hogy miért van a néninek szakálla. El lehetne mondani hogy női ruhában levő bácsi: azért mert ő egy fura alak, ennyi, meg hogy nőknél is előfordul a szakáll, van aki betegségnek tekinti. Azért kell így fogalmazni, mert a gyerek nem tudja mi az a hormonzavar.


4-es: nem, csak nem fogadom el, hogy amit a többség jónak tart az jó, amit rossznak az meg rossz. Ennyi. Így az erkölcsöt se fogadom el se jónak, se szükségesnek: be kellene bizonyítani.

2023. jún. 27. 16:43
 6/40 anonim ***** válasza:
93%

Ilyen a rendőrségi öltöző a Robotzsaru(1987) című filmben.

Tök menő.

2023. jún. 27. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 TappancsMancs ***** válasza:
49%

Ez a mai világszerte általános kulturális szokása az embereknek és semmi köze rasszizmushoz, fajgyűlölethez, se nácizmushoz vagy fasizmushoz. Ugyanis a nemek nem jelentenek emberi fajt önmagukban, és a nemek nem jelentenek etnikumot, nemzetiséget sem.


Az etnikum vagy nemzetiség az magában foglal férfiakat és nőket egyaránt.


Mellékesen az etnikum:

Az olyan emberek csoportja akiknek van közös kulturális öröksége, közös ősöei, eredetmítosza, történelme, szülőföldje, nyelve, dialektusa, vallása, mitológiája, folklórja, rituáléi, konyhája, öltözködési stílusa, művészete vagy fizikai megjelenése és közös hagyományait és nyelvüket őrzik és ápolják. Megkülönböztetnek egy állam területén élő fő államalkotó népességet, etnikumot és kissebbségben lévő etnikumokat.


Viszont minden etnikai csoport magában foglalja a nőket és férfiakat is egyben, tehát semmi köze az etnikumoknak a meztelenséget nagyjából világszerte azonosan kezelő mai emberi társadalomhoz. Az etnikumokon belül is a ruhahordás az általános szokás és elfogadott a két nem között ismeretlen embertársaik között is.


Az emberiség ma már úgy tudjuk, hogy nagyjából 170 000 éve hord ruhát, tehát ennek nem kis előzménye és régen kialakult szokása van. Mellékesen persze egyes trópusi, forró helyeken élő kis létszámú népcsoportoknál a ruhátlanság bizonyos szokásai megszokottak, de a világ mai többségi társadalmaiban a két nem ruhát hord a hétköznapi élet általános tevékenységei közben. Ahol pedig a ruhát le kell venni, ott a nemeket ma mindenhol külön öltöző várja erre a célra.


És ráadásul a ruhahordás valójában nem is csak a két nem közötti találkozásra korlátozódik, hanem azonos neműek között is ez a megszokott. Tehát még egy csak nőkből vagy csak férfiakból álló munkahelyen is a ruhahordás az elfogadott.


További az is, hogy az embereknek kialakult bizonyos intim hozzáállása a mezítelenséghez és ráadásul emberi jogok is kapcsolódnak a témához.


Jelenleg a világban néhány kivétel van ez alól, mint bizonyos strandok, fürdők és szaunák, ahol külön határozzák meg a felső és alsó ruházat lehetőségeit.


A fenti igények a nudista strandok sajátosságai amit persze a legtöbb ember se nem igényel, se nem akar és nem is igazán érdeklődik iránta. Akinek van ilyen igénye az a nudista lehetőségek keretei között kap lehetőséget rá egy külön közösségben, akik szintén igénylik ezt. Viszont egy nudista sem várhatja el a többségtől, hogy legyen nudista, hiszen ez az emberek szabad döntésén múlik és az emberek már választottak e téren.


5/ A kérdező kommentje:


"hiszen semmilyen hátránya sincs ha együtt vannak"


Pedig van hátránya. A szégyenlősség, az intimszféra és emberi szokások sértése lenne a bevezetése.


"és nem gyullad ki az erdő tőle ha ellenkező neműek is látják."


Valóban nem gyullad ki tőle az erdő, de nem is azért nincs ilyen, mert kigyulladna. Hanem az emberek nem akarnak ilyet és joguk van erről dönteni szabadon a saját akaratukból.


A kérdés a "nemi megkülönböztetés"-re vonatkozott, de ez így információhiányosan van leszűkítve, mivel a "nemi megkülönböztetés" az lehet alapvetően többféle is.

1. A nemi megkülönböztetés az lehet a jogban is meglévő hátrányos különségtétel és hátrányos megkülönböztetés.

2. És lehet a társadalomban világszerte megszokott nemi megkülönböztetés, ami ma általános a mosdók és öltözők terén.

Ez a kettő nemi megkülönböztetés nem azonos!

2023. jún. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 A kérdező kommentje:
7-es: "Pedig van hátránya. A szégyenlősség, az intimszféra és emberi szokások sértése lenne a bevezetése.": de pont arról van szó, hogy ezek teljesen értelmetlenek, csak halucinálják hogy rossz, és éppen azzal indokoltam meg, hogy semmit se árt. Például ott van az emberi szokások: ez pont egy értelmetlen szokás. Ezért kérdeztem, hogy más hogy érzi? Pont ezért írtam, hogy ha más alapon választanák 2-té, akkor mindkét fél elkülönítésnek, gettónak venné: akkor is ha teljesen azonosak. Mondjuk egy országban ugyanannyi szőke mint barna, és be se léphet a másik öltözőjébe. Ennek semmi értelme se lenne. 1. és 2. pontod: persze hogy nem azonos, de csak az a különbség hogy többség által megszokott, ettől még értelme nem lesz. Én ilyen vagyok, mindenben.
2023. jún. 27. 19:23
 9/40 anonim ***** válasza:
72%
A kérdés nyilván trollkodás, de én igazat adok a kérdezőnek abban, hogy a meztelenség önmagában egyáltalán nem intim vagy vágykeltő. Nem a szégyenlősség miatt vettünk fel ruhákat, hanem a ruháktól lettünk szégyenlősek és fetisizálódott a meztelenség.
2023. jún. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 A kérdező kommentje:
9-es: akkor miért trollkodás, ha valaki észreveszi ugyanazt azt amit te? Ebből miért következik hogy nem komoly a kérdés? Én mindennel így vagyok, nem csak ezzel az 1 szokással, semmit se fogadok el jónak, fontosnak, szükségesnek pusztán mert a többség annak tartja. Nincs értelme a nemzetnek, vallásnak, a szokások nagytöbbségének.
2023. jún. 27. 19:47
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!