Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért ilyen igénytelenek és...

Miért ilyen igénytelenek és rondák a szlovák falvak?

Figyelt kérdés
Főleg Szlovákia középső részén tapasztaltam, hogy a kisebb falvak, illetve a környezetük mennyire lepukkant, igénytelen és tele van cigányokkal! Azért Magyarország sem egy leányálom, de még egy borsodi kisközségben is van valami vadonatúj infrastruktúra! Viszont szomszédainknál ez nem figyelhető meg! Szomorú, mert a táj szép, csak ha a falvak is kulturáltabbak lennének, sokkal nagyobb kedvvel mennék ebbe az országba!

#kultúra #igénytelenség #Szlovákia #szlovákfalvak #középszlovákia
2023. júl. 25. 22:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
97%
Nálunk is inkább a szociális hálóra kellett volna költeni a pénzt, nem térkövezésre, meg új polgármesteri hivatalra
2023. júl. 25. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
78%

Igen. Én is idén voltam először arra, és meglepő, hogy milyen durva cigánygettók vannak arrafelé. Teljesen véletlenül áthajtottunk Rókus településen is, amiről utóbb kiderült, hogy a legcigányabb település az országban. Érdemes ránézni. Youtube-on is találtam egy csatornát, ami ezekkel a cigánygettókkal foglalkozik:

[link] inkább csak bemutatja a látképet.


Szóval azért nálunk is vannak cigány szegregátumok, elcigányosodott falvak, cigányok által belakott utcák a városokban, stb... de ilyen gettókat én itt láttam először. Ezek tényleg no-go zónák, ahol más törvények uralkodnak, mert hogy ezekre a házakra tuti nem adott építési engedélyt senki, az biztos. Totál india az egész, igazi pandzsáb barna cigányokkal. Nem ilyen világos cigányok azok, mint a mi romungró keverékeink.

De a szlovákot pontosan ugyanazzal a cigány akcentussal beszélik, mint a magyart az itteni cigányok 😅😅

2023. júl. 25. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%
Magyarországon hamarosan nagy lesz az öröm a több tízezer migránskák telepítésével.
2023. júl. 26. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
27%
Nekem a szlovák falvak pont fejlettebbnek tűnnek a magyar falvaknál.
2023. júl. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
A 4-essel nem értek egyet. Azt ajánlom, menj végig pl. a 67-es főúton Rozsnyótól Dobsináig! Látni fogod a különbséget!
2023. júl. 28. 20:30
 6/13 anonim ***** válasza:

Ahol végigsöpört a 40 év szocializmus,ott a büdös életben nem lesz rend.

Budapest külvárosi részeit is elég megnézni.

2023. júl. 30. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
6 attól függ melyik külvárosi részét. Van amelyik olyan, mintha nyugaton lenne az ember.
2023. júl. 30. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Igen,vannak kivételes szép helyek,de általában megvan a szoc.nyoma.
2023. júl. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
68%

[link]


[link]


[link]


Parancsolj, ez Magyarországon van.

2023. júl. 30. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
2023. júl. 30. 20:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!