Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért nem köszönnek ?

Miért nem köszönnek ?

Figyelt kérdés

A munkahelyemen amikor ülök az asztalomnál a kollégák leginkább az irodai állomány , megdigyeltem hogy csak akkor köszönnek ha megvan a szemkontaktus, ha esetleg csinálok valamit és nem nézek fel vagy oldalasan vagyok vagy háttal akkor elmennek mellettem köszönés nélkül . Én szoktam üdvözölni másokat , köszönni ha háttal vannak épp és nem csak akkor ha egymásra néztünk. Csak érdekel miért lehet ez ? :)

Az más tészta hogy az irodai állomány néhány tagja elvárja hogy te köszönj elsőnek akkor is ha ők lépnek be oda ahol egy társaság tartózkodik .



2023. szept. 26. 09:03
 1/10 anonim ***** válasza:
84%
Valsz azért, mert feltételezik, hogy valamit csinálsz és nem akarnak zavarni.
2023. szept. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Pontosan azért, amit az első írt. Nem akarnak zavarni.
2023. szept. 26. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ha épp nem csinálok semmit akkor is ez van szóval nem hiszem hogy ez az oka
2023. szept. 26. 11:11
 4/10 anonim ***** válasza:
45%
Azért, mert újabb vagy ott, beosztásod is alacsonyabb. Te vagy a pincsi. Haladj pár évet a ranglétrán, a megbecsülésért dolgozni kell. Aztán majd köszönnek előre.
2023. szept. 26. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
55%

Nem kell ezt túlgondolni. Nem nézel rájuk, ezért nem köszönnek.

A köszönést nem illik kierőszakolni. (Ezért nem köszönnek rád, ha nem figyelsz.) A köszönést illik fogadni. (Rá kell nézni arra, akivel köszöntitek egymást.)

Nem csinálnak semmi rosszat, ha nem köszönnek az arcodba, ha te nem figyelsz rájuk. Ha ez téged zavar, akkor fordulj oda, ha hallod, hogy jön valaki.

2023. szept. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 NTBS ***** válasza:
17%
Mert kiveszőben lévő szokás.
2023. szept. 26. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
12%

Mert az emberek bunkók, főleg a nők, ha sokan dolgoznak egy légtérben. És mielőtt bárki felhúzná az orrát, hogy "márpedig ő nem", tapasztalatból beszélek. Erre még rá tesz egy lapáttal, ha a főnök is nő.

Ha sok nő (vagy csak nő) van együtt az sosem eredményez jó közeget, mert mindig mindenki ki fogja beszélni a másikat, miközben mindig mindenki nyal a másiknak ÉS a főnöknek. Olyannak kell lenned, mint egy kaméleon, mert a kétszínűség nem elég. Mindenkiről egyszerre kell jó és rossz véleménnyel lenned, különben kiközösítenek. Folyamat sírnod kell a főnöknek, hogy neked mennyi munkád van, még akkor is, ha a nap nagy részében a bonprix-es ruhákat próbálgatjátok közösen, ugyanis azokat fogja előnyben részesíteni, akik sírnak, nem azokat, akik ténylegesen dolgoznak is, és nem érnek rá sírni, meg nem is akarnak, mert szánalmas. Mindegy, hogy a sötét monitor előtt telefonozol, vagy idegesen kijárkálsz cigizni félóránként, ha hangoztatod, hogy jaj de kva sok dolgod van. Mert csak az dolgozik, akinek van ideje a főnöknek panaszkodni. És természetesen a vezetőség ezeket értékeli a legtöbbre, ezeket kell sajnálni, akik csapatszellemben panaszkodnak, miközben egymást meg utálják a hátuk mögött, mert dolgozni és közösbe segíteni is lusták.

És ha esetleg tényleg annyi dolga van valakinek, hogy nem ér rá elpanaszolni senkinek, és mondjuk nem azért jár be dolgozni, hogy nyalja a kolléganők sggét a főnökével egyetemben, azt természetesen kiközösíti a TÖBBI NŐ, mert nem barizik azokkal, akiknek állítólag kva sok munkájuk van...

Beteg ez az egész, ahogy a nők képesek egymással munkahelyen viselkedni.

TISZTELET azoknak, akik nem így viselkednek, és az értelmes nő nemű vezetőknek, de sajnos eddig nem azt tapasztalom, hogy ilyen létezne.

2023. szept. 26. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
0%
Mert a Sátán szolgái, és így akarnak kínozni, hogy nem köszönnek.
2023. szept. 26. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
0%
Akivel nincs meg a szemkonktaktus annak én sem köszönök.
2023. szept. 27. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
63%

A 7-esnek teljesen igaza van, szépen le is pontozták, bezzeg a többi válasz a szoksásos bullshit, az fel van pontozva..


Mérnöki cégnél dolgozom, kapcsolatban vagyunk irodista nőkkel, meg hát korábban elég érdekes munkahelyeim voltak..

Így mondom, hogy diplomás vagy érettségizett irodista nőknél arrogánsabb és butább munkavállalók nem nagyon vannak.

Jellemzően semmihez sem értenek, csak felvették őket, mert irodában azért mégis nőket szokásos, aztán napokon keresztül magyarázhatod neki a jogszabályokat meg hogy mi a különbség 2 nyilatkozat között.


De hogy ne csak a nőket "szidjam". Anno volt egy alkalmi munkám, rakodó voltam, és egy gyár területén irodába is kellett dossziét vinni..Némelyik irodista srác akkora tapló volt, hogy egyszer elgondolkodtam rajta, hogy pofán vágom az egyiket. Pedig nem épp nyelveket beszélő többdiplomás emberekről beszélünk..

Szóval attól h vki irodista, még lehet sötét és bunkó, és nagy részük az is.

2023. okt. 28. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!