Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Akik meglátogatják a szerettei...

Akik meglátogatják a szeretteik sírját Mindenszentek alkalmából, milyen napon teszitek ezt meg? Inkább korábban, hogy elkerüljétek a nagy tömeget, vagy mindenképpen ragaszkodtok ahhoz, hogy az ünnep napján menjetek ki a temetőbe?

Figyelt kérdés
Én még tegnap vittem viragot, illetve gyújtottam mécsest, de már akkor is elég látogatott volt a temető.

2023. okt. 29. 23:08
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Én korábban mentem, de ez most igazából így volt szükségszerű: nem tudtam kire hagyni a 13 hónapos kisfiamat, vezetni nem szeretek, az ünnephez közel pedig már a temetőbe tartó helyi buszra sem fértünk volna fel babakocsival.

Egyébként érdekes ez az "ünnep napján" ebben az esetben, mivel ismerőseim 99%-a november 1-jét hiszi halottak napjának, holott az november 2., elseje mindenszentek, csak ugye az úgyis munkaszüneti nap, így az évek során mindenki arra állt át. Tehát többnyire senki nem "jókor" megy (legalábbis ha ragaszkodunk az ünnephez) 🙂

2023. okt. 30. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Justinianus ***** válasza:
100%

November 1-jén, és nem azért, mert azt hiszem, hogy az halottak napja.

"A gyertyák a halottakért égtek, a tűz megtisztulást hoz. Mindenszentek ünnepén, a halottak napja előestéjén a sírok néhány órára fénybe öltöznek."

"Többfelé úgy tartották, hogy Mindenszentek és Halottak napja közti éjszakán a halottak miséznek a templomban, és amíg a harang szól, hazalátogatnak szétnézni. Ezért minden helyiségben lámpát gyújtottak, hogy az elhunytak eligazodjanak a házban."

2023. okt. 30. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%
Ahogy sikerül.
2023. okt. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 NTBS ***** válasza:
100%
Én ma voltam, de lehet, hogy holnap is megyek.
2023. nov. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Már pénteken nagy tömeg volt, és azóta, folyamatosan. Ez egy ilyen ünnep.
2023. nov. 1. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Már az azelőtti hétvégén is sokan mentek, hogy mostanra rendben legyenek a sírok.
2023. nov. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
0%
November 2.-an a magasrangú Jó Istenre emlékezünk aki 1millio évvel ezelőtt gyártotta a magyarokat a felemberfelmajombol. Akkor állítottak tiszteletére a felemberfelmajmok és a magasrangú Jó Isten leszarmazottai egy hatalmas templomot ami még mindig áll. Rá van írva az összes os neve. Ő november másodikán ment el Földről.
2023. nov. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
83%
én pénteken megyek! 1 & 2 ika csak pofavizit! az öreg asszonyok csak radaroznak, hogy ki-kicsoda ki kihez ment! ki milyen imát mond el! otthon égnek a mécsesek elhunyt szüleim emlékére! én a halottak napjától függetlenül is néha elsírom magam, ha eltávozott szüleimre gondolok!
2023. nov. 1. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!