Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nagy suttyóság cserepes...

Nagy suttyóság cserepes virágot vinni temetőbe Mindenszentekkor?

Figyelt kérdés
2018. okt. 29. 09:38
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Egyáltalán nem az. Legalább nem hervad el, nem rohad el pár nap alatt.
2018. okt. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nagyszülőkkel összevesztünk. tartós cserepes virágot akarnak vinni apámék, ők félnek, hogy mit szólnak majd a faluban
2018. okt. 29. 09:41
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezen felesleges veszekedni. Ha a faluban minden síron vágott virág van és nem cserepes, akkor vegyenek apukádék is vágottat.

De egyébként mindent szoktak vinni. Koszorút, abból is van sokféle, toboz, moha, fenyő, stb. Cserepes virágot, vágott virágot, vagy kis cserepeset tesznek bele a vázába, így csak a virág látszik ki, de tartós, mert cserépben van.

De ha abban a faluban van valami szokás, akkor igazodjanak ahhoz.

2018. okt. 29. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Most ez engem pont nem érdekel :D Csak elgondolkodtam, hátha van ilyen illemszabály, csak nem tudtam róla.
2018. okt. 29. 10:05
 5/9 anonim ***** válasza:
28%
Szerintem a mindenszentek a suttyóság. Ha valakit szeretek arra a szívemben emlékezek minden nap. Nem cserepes virággal meg mécsessel. Egy képmutatás az egész.
2018. okt. 29. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
69%
5: A kettő nem zárja ki egymást. Akik kijárnak a temetőbe, azok sem csak akkor gondolnak a szeretteikre. Ez egy szokás, hogy ilyenkor rendbe teszik a sírokat. Mert gondozni kell őket, különben elhanyagoltak lesznek.
2018. okt. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk virágvásár van a központban. Amerre nézel, minden tele van virággal. És egyetlen helyen sincs vágott virág. Csak cserepes. Kicsitől a hatalmasig. Itt bizony mindenki cserepest visz. És senkinek sem jut olyasmi az eszébe, hogy valamiért nem volna illendő.
2018. okt. 29. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne suttyóság? Sem Mindenszentekkor, sem máskor nem az.
2018. nov. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Mit szólnak a faluban? XDDDDDD Ki nem szarja le, hogy mit gondolnak a vénasszonyok?
2018. nov. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!