Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mennyi borravalót illik adni...

Mennyi borravalót illik adni csomagfutárnak (GLS, Dpd, stb)? Egyáltalán illik, elvárt?

Figyelt kérdés

Hogy őszinte legyek, én csak akkor adok fixen, ha nagyobb, nehezebb csomagot hoz vagy ha variálok az időponttal, például nem vagyok itthon, ezért felhívom, hogy másnap hozza. Ilyenkor általában 500 ft-ot adok, ha nagyon rendes a futár, akkor egy ezrest. Amúgy ha csak ruhát hoz vagy más kis könnyű csomagot, akkor ha előre van fizetve, nem adok, ha készpénzzel fizetek, 100-300 Ft körül, ahogy kijön a kerekítés.


Ti hogy szoktátok? Mennyire elvárt dolog a borravaló?


nov. 27. 12:46
 1/6 anonim ***** válasza:
90%
Kerek 0 forintot
nov. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
88%

Nagyon max akkor adnék bármit is, ha egy nehéz csomaggal kellene lépcsőznie hozzám, de a földszinten élek, szóval ez se szempont. Egy átlagos csomagért borravalót adni szerintem nonszensz. Az időpontos részre nem tudok mit mondani, mert nálunk az appokon keresztül lehet időpontot és címet változtatni, ami teljesen személytelen.


Mondom ezt ételfutárként.

nov. 27. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
88%
Semmit! Fizet az ember eleget a szállítási költségért. A futárok pedig annyira rosszul nem keresnek.
nov. 28. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
78%
0 ft
nov. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor nem érzem rosszul magam, hogy én is csak alkalmanként adok! :D
nov. 29. 12:18
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem 2x hozott csomagot a GLS futár. Amikor átadta a csomagot, úgy elfutott, mint aki szilvára ivott tejet. Időm se lett volna jattolni.

tudom, hogy ez OFF, de ha a GLS meg tudja fizetni a futárait úgy, hogy ne legyenek a borravalóra utalva, a többi szolgáltató is meg tudná.

dec. 9. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!