Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Újévkor szőlő az asztal alatt?

Újévkor szőlő az asztal alatt?

Figyelt kérdés

Sziasztok, nekem a tiktokom ezzel van tele, hogy újévkor 12 szem szőlőt kell enni az asztal alatt.

Valaki elmagyarázná ezt nekem?

Persze nem vagyok babonás, csak megláttam és érdekel hogy mégis mi ez.



dec. 8. 16:35
 1/10 anonim ***** válasza:
45%
inkább egyél lencsét, szerencsés leszel.
dec. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
24%
Ha mindent el hiszünk ami a tiktokon van akkor,csúnya világ vár ránk..
dec. 8. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
31%
Sose hallottam róla.
dec. 8. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%
Biztosan nagyon regi szokas lehet, mondjuk azt nem tudom, hogy 60-80 evvel ezelott honnan keritettek szolot ujevkor.
dec. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
4-es: ugyan ilyen szokásról én sem hallottam, DE a nagyanyósóméknál mindig volt karácsonykor szőlő, szüretkor a szép nagy fürtökből mindig tettek a padlásra, ahol zsinórra akasztották valahogy, ott kicsit megaszalódott, de nem nagyon.
dec. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 2*Sü ***** válasza:
60%
dec. 8. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
60%
#6: Köszi, ezért szeretem ezt az oldalt, mindig tanul az ember! No de mi lenne, ha mindenféle ország szilveszteri szokását megtartanánk?! Nem lenne rá idő...
dec. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 2*Sü ***** válasza:

> No de mi lenne, ha mindenféle ország szilveszteri szokását megtartanánk?! Nem lenne rá idő...


Meglehet, hogy arra sem lenne idő, hogy az összes magyarországi szokást megtartsuk, annyi apró, esetleg csak egy-egy tájegységre vagy falura jellemző szokás volt.


De nem is kell az összes valaha ismert szokást megtartani. A szokások is változtak. Valaki megismert pár idegen szokást, abból lehet kettőt érdekesnek talált, de nem követte, egyet meg átvett, mert érdekesnek, a saját kultúrájához vagy személyéhez passzolónak tartotta. Más szokások meg valahogy kimenetek a divatból. A szokások jók, mert valahogy formába öntik az ünnepet. Sajnos vagy sem, de ez mintha némileg hiányozna a mai ünnepeinkből. Ünnepnap van – mondjuk születésnap, karácsony, szilveszter, húsvét –, de a szokások, rituálék, ceremóniák hiányába néha nem tudjuk, hogy hogyan is ünnepeljünk igazán jól. Persze azért ma is vannak szokások – főleg a nagy ünnepekhez kapcsolódóan –, azért nem üresedtek ki teljesen az ünnepeink, de lehet, hogy azért is érdeklődünk a régi idők, meg más kultúrák szokásai iránt, mert hiányoznak ezek.

dec. 8. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
én meg lencsét zabálok évek óta és se pénzem se szerencsém.... ennyit a hülye szokásokról...
dec. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9: Ja, azt én is, mert mindig kapok a tesómtól és tényleg semmi :-(
dec. 14. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!