Kezdőoldal » Ételek, italok » Egyéb kérdések » A jövő hónapban születésnapot...

A jövő hónapban születésnapot tartunk, elég nagy létszámmal. Mivel nem szoktam ennyi embert fogadni, most kissé meg vagyok lőve, miből mennyit rendeljek/vegyek? 23 felnőtt + két kisgyerek lesz. Egy nagyobb, és egy kb feleakkora asztal lesz.

Figyelt kérdés

Első körben egy közeli vendéglőből rendelek tálakat. Elvileg hatszemélyesek, de saját tapasztalat, meg másoktól is hallottam, hogy nagyon kiadósak, kizárt, hogy 6 ember ennyit meg tudjon ennyi. A tartalma:

-6 db rántott szelet

-6 db rántott sajt

-6 db rántott gomba

-6 db sajttal sonkával töltött szelet

-6 db rántott csülök

-6 szelet sült csülök

-6 db kolbásszal sajttal töltött szelet

-párolt rizs-sült burgonya


Ebből úgy gondoltam, hármat rendelek, csak amiatt aggódok, hogy így nem tud mindenki mindenből enni. Tehát a kérdés, ebből elég lesz 3, vagy inkább négyet rendeljek?


2. Gondoltam, veszek 3-4 kg csirkehúst (mell és comb), azt megsütöm sütőzacskóban, és akkor az se gond, ha valaki nem rajong a panírozott sertéscuccokért, illetve tervezek hozzá vagy zöldséget párolni, vagy sütőben valamilyen zöldséget sütni, mert vagyunk páran, akik inkább ezt szeretjük (2-3 fő, akiről tudok). Meg persze lesznek savanyúságok.


3. Akarok rendelni sajttálakat. itt megint kérdés, hogy mennyi legyen? Van belőle kicsi, közepes, és nagy. A közepes 3-4 esetleg 5 személyes a nagy pedig 6-10 személyes, de ez étvágy függő. Karácsonyra egy közepest vettem, mindenféle más kaja mellett a lányommal három napig ettük, és utána tudtam neki belőle csomagolni, és nekem is maradt egy kevés. Ha ebből rendelek hármat, elég lehet? Vagy inkább három nagy?


4. Két 20 szeletes tortát fogok rendelni. Ehhez mennyi sütit vegyek/csináljak még pluszban? Elég lehet 3 kg aprósütemény, és ugyanennyi sós? Vagy inkább valami tepsisben gondolkodjak?


Az italokkal nincs problémám, az ha megmarad, nem romlik rám. De azt se szeretném, ha valaki éhes maradna, és azt se, ha valami rám romlana...

Valahogy úgy lenne jó belőni, hogy biztosan elég legyen, és csak annyi maradjon, hogy ha csomagolok is mindenkinek egy-egy adagot, nekünk (2 fő) már csak 1-2 étkezésre maradjon.


Minden segítséget köszönök előre is.



2022. júl. 3. 20:09
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Miért is kell 23 főre 120 főnyi étel?
2022. júl. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
96%

1 tálon ha jól számolok, 42 szelet hús van. Jól írtad te azt a 6 személyes tálat?...mert ez ipari mennyiség

Ha 3 tálat rendelsz, akkor 126 db húsod lesz, ami fejenként 5-6 szelet hús.

Így is a fele rád fog rohadni, mert nehezen hiszem, hogy nők benyomnak 5-6 szelet húst körettel, amikor lesz 40 szelet torta, meg apró, vagy egyéb süti.

Könyörgöm, ne őrülj már meg!

Nehogy még vegyél mindenféle húsokat még!

2022. júl. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%

A sajttál sem kell!

Ki a fene fog sajtot majszolni, ennyi kaja mellett, kivéve, ha lesz a vendégek között vegetáriánus.

2022. júl. 3. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
13%

Milyen buli ez?

Hol van a speed, kokó meg a pia, fű? Alap dolog tesa.

2022. júl. 3. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%

2. "1 tálon ha jól számolok, 42 szelet hús van. Jól írtad te azt a 6 személyes tálat?...mert ez ipari mennyiség"


Csak 30 szelet, a többi gomba meg sajt. Szóval bőven elég lesz.

2022. júl. 3. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:

#1: Ez azért nem 120 főnyi étel, inkább 50 körül. Csak csomagolni is jó lenne, na meg nem akarom kiporciózni.

#2: Igen, jól írtam le. :D

Bár nem nagy szeletek, inkább fél szeletnek mondanám, de kb 8 személy simán jól lakik belőle szerintem. De mint írtam, csomagolni is akarok. Mellé csirke mindenképpen kell, mert vannak ketten, akikről tudom, hogy nem igazán szeretik sem a sertést, sem a panírozott dolgokat.

#3: Ezek mindenféle töltött sajttekercs szeletek, én imádom, és mivel meleg lesz, szerintem sikere lenne.

#4: Születésnap + diploma + felgyógyulás... De a drog nem a mi világunk. Italok lesznek, de az ha marad, nem romlik rám.

#5: Köszi, akkor nem rendelek négyet. Csak nem gáz, hogy nem tud mindenki mindenből enni?

2022. júl. 3. 21:05
 7/36 anonim ***** válasza:
100%

#5

Igazad van elnéztem, de így is baromi sok, különösen ilyen rohadt melegben aki nem bélpoklos, az nem tud ész nélkül zabálni.

A több tepsi süti helyett lehet mindenkinek jobban esne valamilyen jégkrém.

Az indoklás, meg hogy azért akar még plusz tálat venni és plusz 3-4 kg csirkehúst, mert aggódik, hogy nem tud esetleg mindenki, mindenből enni.

Ez alapban hülyeség, mert ha mondjuk elfogy a kolbásszal sajttal töltött szelet, akkor azt nem helyettesíti a sült csirkecomb.

2022. júl. 3. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
100%

6. "Köszi, akkor nem rendelek négyet. Csak nem gáz, hogy nem tud mindenki mindenből enni?"


Nem hinném hogy mindenki 7 dolgot fog enni, pláne ilyen hőségben. Ezt a csomagolás dolgot meg már el kéne felejteni végre. Egy ilyen buli után senki sem fog éhen halni

2022. júl. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
36%
Ez bolond.
2022. júl. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

Már csak azért sem kellene csomagolni, mert ez a kaja gondolom délelőtt készül, kiszállítják, ebéd lesz talán, nem vacsora (a gyerekek miatt feltételezem) az asztalokon is aszalódik, utána elteszed valahova, este 10-11-12-ig buli (vagy tovább) utána kezdenek elszivárogni a csomagolt cuccokkal, amikkel haza is kell érni.

Nem hiszem, hogy minimum 35-36 fokban ezek még ennyi idő után nem indulnak romlásnak.

Aznap már nem fogják enni, másnap meg diszkréten kidobják.

2022. júl. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!