Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Honnan ered az a szokás, hogy...

Honnan ered az a szokás, hogy mielőtt belépünk a házba, vegyük le a cipőt?

Figyelt kérdés
dec. 15. 15:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Esetleg attól, aki a házat szokta takarítani. Az első háztakaríktól.
dec. 15. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
14%
Japánból ered, isten előtt 278ban, a híres Takamato Nagasumi házi asszonytól.
dec. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
17%
Nyilván faluról ered, amikor a háziállat a lakóházból kikerült az új istállóba, de a ház és az istálló között továbbra is keveredett a sár a friss ganéval. Ezek leszármazottai akik otthon lehuzatják a vendég cipőjét...
dec. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%

Amennyire visszaemlékszem,régen parketta,hajópadló,konyhakő,linóleum volt majdnem mindenhol és a higiénikai szokások is mások voltak,nemvolt szokás minden nap fürödni,kinti wc-k voltak,még Budapeten is sok helyen.

80-as(90-es) években a szőnyegpadlós panelek megjelenésekor és a szőnyegpadló divat kezdetekor indult el ez a cipőlevételes dolog.Meg talán a fűtés technika is fejlődött,elég volt az otthoni papucs,akár mezítláb.

Ma már pl.számomra elképzelhetetlen az utcai cipőben való mászkálás a lakásban.

dec. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
15%
Akkor te sosem jártál Bécsben, Párizsban vagy Londonban, ahol magam is élek sok-sok éve. Ezeken a helyeken lakásba lépve soha senki sem veti le a cipőjét. Lehet, hogy nemsokára a többségbe kerülő migránsok eldöntik, hogy azért mégis le kell vetni. Ugyanis ez az ő kulturájuk.
dec. 16. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
77%

#5

Mindenki máshogy látja ezt a dolgot.

Én úgy vagyok vele,hogy az utcán/járdán lévő szennyeződéseket,akármennyire kevés is,nem viszem szét a lakásban.Ez olyan,hogy utcai ruhában nem ülök az ágy szélére,illetve ha tömegközlekedéses a nadrág,akkor ahogy hazaértem,átveszem az otthonit.

dec. 16. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
11%

#6 elég kényszeres lehetsz.

Utcai ruhában nem ülsz le a letakart, üres ágyra? Tömegközlekedéses nadrág? :) Mások nadrágja fertőző nyomot hagy maga után?Akkor a cipővel együtt mindent ledobsz az ajtó előtt? Ez azért túlzás, már nincs covid korszak.


A cipő levétel nálam elég érdekes dolog.

Sosem kedveltem, ha zokniban kellett járkálnom másoknál, de ahol van vendèg papucs, azt szeretem, mert az kényelmesebb, mint a zárt. De én egy szál zokniban én valahogy kicsit kényelmetlenül érzem magam. Persze cipőben meg eleve nem mennék be más lakásába, ha mondják sem. Sajátomba sem. Az tényleg koszos, az utcán sár, köpés, kutyapiszok, stb. is lehet, no de a nadrágon?

dec. 17. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Nyugat-Europai orszagokban is ez a szokás. Mesélték nekem hogy a németek is leveszik a cipőt.

USA-ban viszont nem szokás a cipőt levenni, általában csak akkor ha új a ház. Viszont az ilyen házaknál nincs vendégpapucs, szoval zokniban vannak akik oda mennek és olyat is láttam hogy a tulajdonosok is zokniban voltak a saják házukban. A munkám során sok házban járok. Én felhúzok a cipőre egy cipő takarót és ugy megyek be.

Nekem kenyelmetlen zokniban lenni bent a házban. Az jó ha van vendégpapucs viszont sok házban nincs az előtérben egy szek sem ahova le lehetne ülni hogy felvegyem a cipőmet mikor távozok.


Mi a saját házunkba bemegyünk cipővel mert parketta van, simán fel lehet mosni ha koszos lesz. Csak akkor vetem le a cipőm ha kint beleléptem vele a sárba. Amugy meg betonon gyaloglunk de nem sokat, mert szinte csak a haztol az autoig, utána meg az autotol a boltig és vissza.

dec. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
89%
Onnan, hogy vannak akik nem szeretik, ha széthordják a kutyaszart a lakásukban.
dec. 18. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem evidens,h nem megyek be a tiszta lakásba koszos cipővel!Nem kell ahhoz covidnak lenni,h bevigyél a lakásba vmi bacit,kutyaszart stb,és nálam is alap,h otthon nem ülök le az utcai nadrágomban-ki tudja milyen mocskos hajléktalan ült előttem a BKVn-nem szeretnék hazavinni pl ágyi poloskát-ami nem csak az ágyban van,hanem simán összeszedheted járműveken is!
jan. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!