Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért van hogy egyesek abszolú...

Miért van hogy egyesek abszolút nem beszélnek az anyagiakról, főleg arról hogy mennyit keresnek, mig mások gond nélkül elmondják a barátaiknak?

Figyelt kérdés

Egyik barátom soha nem mondta el hogy mennyit keres, nem is kerdeztem konkretan de ha szóba került a munka és a fizetés akkor mindig csak mondta hogy attól függ hogy egyeznek meg, változo, többet mint az előző munkával, stb de sose beszélt konkrét összegrő, egyedül azt mondta el hogy mennyibol jött ki neki a ház amit épitett.

Ugyan igy vannak rokonaim akik nagyon közeli rokonok, megis mindig titkoloznak ha anyagiakról van szó. Mondja hogy rosszul keres vagy jól keres de konkrét összeget soha nem mond. Minek kell titkolozni ha mar szóba hozta?

Ezek az emberek szégyenlik hogy mennyit keresnek vagy pedig csak titkolják mert olyan sok hogy nem akarják hogy a másik irigykedjen?


Vannak olyan barátaim akik simán elmondják hogy mennyit keresnek, hogy mennyit hozott haza külföldről, mutatja a munkait hogy azt mennyiert csinálta meg. Másik barátom is mondja hogy mennyi pézbe került a nyaralás, mennyi pénzzel húzta le az exe, stb.

Én sem titkolom hogy mennyit keresek ha egyik barátom megkérdezi mert a fizetés még nem jelent semmit mert pl 1 milliot máshogy osztasz be te és máshogy osztok be én, mások a költségeink és az igényeink. Nem jelenti azt hogy aki jól keres annak több pénze is van a megtakaritasi számláján.


dec. 23. 23:34
 1/9 anonim válasza:
100%
Nem lehet jól kijönni abból ha mások tudják mennyit keresel. Vagy semmi sem történik, vagy megpróbálnak lehúzni, de jobb semmiképpen nem lesz
dec. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"de sose beszélt konkrét összegrő, egyedül azt mondta el hogy mennyibol jött ki neki a ház amit épitett."

"Ezek az emberek szégyenlik hogy mennyit keresnek vagy pedig csak titkolják mert olyan sok hogy nem akarják hogy a másik irigykedjen?"


Szerintem ha volt pénze egy házat felépíteni, akkor valószínűleg nem azért titkolja, mert szégyelli. Akik sokat keresnek, azok többnyire nem kötik mások orrára hogy mennyit, mert abból sok jó úgysem fog kisülni számára.

dec. 24. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Nem onerobol epitette. A telket az onkormanyzattol vette olcson. Vett fel csokot, megbizott egy vallalkozot aki teto ala hozza de a belso munkaltokat o vegezte el meg a rokonok segitettek. Szoval nem volt 50 millioja hazat epiteni
dec. 24. 01:28
 4/9 anonim ***** válasza:
Vannak, akik szeretnek titokzatoskodni, ennyi. Mert mi lesz akkor ha valaki megtudja, hogy mennyit keresel? Az égvilágons semmi.
dec. 24. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
@4 Ezt úgy írtad (vagy legalábbis úgy hangzott), mintha még sosem hallottál volna betörésekről, lopásokról, besurranó tolvajokról, öregezésről, meg hasonlókról.
dec. 24. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

5

Én kérek elnézést, hogy nem ilyen körölben mozgok.

dec. 25. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Senkit se érdekel. Max úgy jön szóba, hogy mennyire megfelelő. Pl egy barátomnak babája van, és érdekelt, az új melóhelye eleget ad-e. Nem is tudom mennyit kereshet, csak annyit, hogy a melóhelye előtt sokkal azt mondta, 300-400 kéne, hogy megfelelően legyenek. Gondolom a mostani helyén ennyit keres.

Ez semmi. Üres. Nincs értelme erről beszélni, ahogy a homokról sincs.

dec. 25. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hogyne lenne értelme... Az ember életének egy igen fontos eleme a munka és a megélhetés. Az emberek kicserélik tapasztalataikat, ventillálják a feszültségeiket ezzel kapcsolatban a barátaiknak. Gyakran megoldások is születnek ebből, mert "ismerek valakit akinek a munkahelyén épp olyan pozícióra keresnek munkatársat, ahova passzolnál" és így tovább...


Nyilván nem a pénz kell az egyetlen téma legyen, de aki szerint nem fontos, az vagy egy középkori szent, vagy hazudik.

dec. 25. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Megértem, ha nem beszélnek róla. Sok embernek ronda irigy természete van. Ha Jóska csak nyomorult 50 ezerrel többet keres, mint Pista, akkor ő már szemét gazdagnak számít. És egyből mennek az éhenkórász haverok meg rokonok, hogy adjon már pénzt mert neki úgyis van dögivel.
jan. 4. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!