Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ez normális reakció ha valaki...

Ez normális reakció ha valaki boldog vagy nagyon gondolkodik?

Figyelt kérdés

Én ha nagyon gondolkodom, boldog vagyok akkor legyezek a kezeimmel, előre-hátra hajolgatok ha tetszik valami amit nézek és örülök, gondolkodom rajta. Meg rázni is szoktam a fejemet nagyon gyorsan ha nagyon gondolkodom miközben legyezek a kezeimmel, meg fel-alá járkálok, ugrálok, futkározok gondolkodás közben. Ez normális viselkedés 17 évesen és nem túl gyerekes, ugye? Mert azt tudom, hogy kisgyerekeknél normális dolog, de 17 évesen is oké?

(Ne írkáljatok olyanokat, hogy beteg vagyok, nem hiszek a mentális betegségekben, pszichiátriában, én a lélek létezésében, spiritualitásban hiszek és abban, hogy mindenkinek más a személyisége és viselkedése amire nem kellene kamu betegségeket kitalálni, úgyhogy ha valaki bármilyen mentális "betegséget" akar ideírni az tartsa magában és lépjen tovább! Köszönöm!)



jan. 2. 20:19
 1/7 anonim ***** válasza:
66%
Nem, nem normális viselkedés még 5 évesen sem
jan. 2. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
5 évesen sem? Te 5 évesen egész nap mereven álltál egyhelyben vigyázállásban és meg se moccantál? Nem volt normális gyerekkorod? Szerintem 10 éves korig teljesen normális az ilyen viselkedés, de én már 17 vagyok és kicsit gyerekesnek érzem ezt a viselkedést de nem bírom abbahagyni. Gondoltam más is szokott ilyen gyerekesen viselkedni 17 éves létére. Szerintem nem akkora probléma ha valaki felnőttkorhoz közeledve is egy kicsit gyerekes.
jan. 2. 20:30
 3/7 dávid a mongol válasza:
Kicsit belegabalyodtam a nagyon gondolkodomba és a boldog vagyokba, de alapvető emberi dolog, hogy boldogak tudunk lenni, amit mindenki máshogy képes kifejezni. Én mondjuk hamisítatlan módon vagyok képes levetni magamról a pókerarcomat, amikor valami jó dolog történik velem :D és nehezen, vagy egyáltalán nem tudom visszafogni a mosolyomat :), na meg minél nagyobb az öröm, annál jobban fokozódik a reakció. A gondolkodás már megint más tészta, én nekem mindig jobban megy a gondolkodás, ha a görög filozófusokat megszégyenítő módon járkálok föl-alá a szobákban, mert így érzem, hogy kiesek a megszokott kerékvágásból és jobban pörög az agyam. Nincs rászorulva, hogy egy dologra koncentráljon, hanem a környezetet bevonva képes szabadabban gondolkodni (mondjuk van, hogy a főnök elszáll magától a sok jó gondolat közt :P). Alapvetően semmi gond nincs azzal, ha képes vagy megélni teljes szívedből az örömet, vagy beleélni magad a gondolataidba. Egy egészséges lélek képes mind a rosszat, mind a jót valós "emberi" érzelmekkel kimutatni, nem pedig egy álarc mögött tartani, hogy megőrizze a maga makacs saját magáról alkotott véleményét. Mellesleg az ember a tini korszakában fejleszti ki a személyiségét, és egy ilyen szemelyiség, szerintem csak szerethető lehet. :D
jan. 2. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi!
jan. 2. 21:07
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyébként nem emberként azonosítom magam mert otherkin vagyok (LGBTQ+) de ez most lényegtelen csak muszáj volt leírnom mert azt írtad, hogy ember. Egyébként semmi gond, nem tudhattad.
jan. 2. 21:09
 6/7 anonim ***** válasza:
90%

Nem gyerekes, hanem kontrollálatlan. Van, amikor nagyon zavaró tud lenni, de olyan is, amikor nincs vele semmi baj. Lehet betegség is, de nem valószínű, hogy nálad az lenne. Ha meg tudod állni odafigyeléssel, akkor rendben van.


A pszichiátria az orvostudomány része, semmi köze a spiritualitáshoz, mérhető és igazolható tények és okok kutatása, rendszerezése az egyén gyógyítása érdekében, akiknek a normálistól eltérő (általában önmagára vagy másra veszélyes) viselkedését szeretnének gyógyítani vagy korrigálni. Egyáltalán nem hit kérdése.

jan. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

"Nem gyerekes, hanem kontrollálatlan. Van, amikor nagyon zavaró tud lenni, de olyan is, amikor nincs vele semmi baj. Lehet betegség is, de nem valószínű, hogy nálad az lenne. Ha meg tudod állni odafigyeléssel, akkor rendben van."

Meg tudom állni és nem zavaró. Szerintem nincsen ezzel semmi probléma. Jól érzem magam közben.

"A pszichiátria az orvostudomány része, semmi köze a spiritualitáshoz,"

Pontosan emiatt nem hiszek benne és cáfolom!

"mérhető és igazolható tények és okok kutatása,"

De nemcsak az agy létezik hanem a lélek is és természetfeletti dolgok! Egyáltalán mi számít ténynek? Aki azokban a bizonyos "tényekben" hisz és nem hisz a lélek létezésében, természetfeletti dolgokban az ostoba! Az agy csak egy szerv ami a mozgásért, látásért, hallásért, szaglásért, ízlelésért, stb. felelős. A lélek összeköttetésben van az aggyal (tobozmirigynél) de akkor sem az agyban kellene keresni mindent és mentális "betegségek" nem léteznek. A lélekben vannak az emlékek (ezért tud valaki visszaemlékezni előző életére), a személyiség, a tudat, a viselkedési szokások, kedvenc dolgok de még a nemi identitás és a sz*xuális orientáció is, minden ami valakit meghatároz. Az agy meg csak egyszerűen egy szerv ami összeköttetésben van a lélekkel, mozgásért, érzékelésért felelős szerv, jeleket küld szét a testben, ennyit csinál az agy.

"az egyén gyógyítása érdekében,"

Az egyén gyógyítása??? Tudod mit csinálnak a pszichiátrián az emberekkel??? Bedrogozzák őket és leszíjjazzák őket az ágyhoz! Meg miaz, hogy gyógyulás? Ezek nem is létező betegségek, ez nem gyógyítás, ez kínzás! Mindenféle betegségeket kitalálnak, kivétel nélkül mindekit lehetne valamivel diagnosztizálni, még téged is, engem is, mindenkit kivétel nélkül, olyan sok kamu betegség van amit a pszichiáterek kitaláltak! Olyanokat neveznek betegnek akik természetfeletti dolgokat látnak, érzékelnek mert mondjuk nyitva van a harmadik szemük vagy valamilyen entitás, démon van a házukban mert azt hiszik hallucinálnak. Hacsak valaki nem áll valamilyen tudatmódosító szer hatása alatt nem tud egyáltalán hallucinálni! Meg olyanról is hallottam már, hogy valakire rámondták, hogy személyiségzavara van, közben meg két lélek volt egyszerre a testében és az egyik lélek mindig kilökte a másikat emiatt emlékezetkiesései voltak (két léleknek két különálló emlékei vannak) és testen kívüli élményei voltak, ezek pedig konkrétan annak a "személyiségzavarnak" a "tünetei". De persze ilyen betegségek nem léteznek, én a spiritualitásban hiszek, azt tartom logikusnak.

"akiknek a normálistól eltérő (általában önmagára vagy másra veszélyes) viselkedését szeretnének gyógyítani vagy korrigálni."

Normálistól eltérő? Nem létezik olyan, hogy normális mert mindenki teljesen más, két ugyan olyan lélek nem is létezik. Egyébként aki veszélyes magára vagy másokra azt börtönbe kell vinni nem pszichiátrián kezelni, hogy amikor majd kijön onnan újra gyilkoljon. Aki ölt azt életfogytiglani börtönbüntetésre kell ítélni. Egyáltalán nem kellene pszichiátriának léteznie. Ha meg valaki amiatt gyilkolt mert egy démoni entitás kényszerítette (ami legtöbbször tényleg így van, de van olyan is, hogy valaki ezt csak hazudja, kitalálja, hogy ne menjen börtönbe) annak meg kell valami médium, pap, vagy valaki aki ért az ilyenekhez és az meg tudja állapítani, hogy valóban így van. Ha igen akkor azt a démont el lehet űzni, ha nem és az illető hazudott akkor meg börtönbe kell küldeni. Ezeket a dolgokat törvénybe kellene foglalni! Oriási problémát jelent, hogy a törvény nem foglalkozik az ilyen dolgokkal, egy csomó veszélyes okkult rituálénak illegálisnak kellene lennie!

"Egyáltalán nem hit kérdése."

A pszichiáterek téves dolgokban hisznek!

jan. 2. 21:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!