Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » A félórás késést, vagy a...

A félórás késést, vagy a negyedórával hamarabb érkezést tartjátok nagyobb illetlenségnek látogatás esetén?

Figyelt kérdés

jan. 3. 15:37
A kérdező szavazást indított:
A félórás késést.
A negyedórával hamarabb érkezést.
24 szavazat
 1/8 anonim ***** válasza:
80%
Én nagyon szeretem mikor késnek a vendégek. Akkor biztos, hogy az érkezésükre már minden rendben van itthon.
jan. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Attól függ:

-tömegközlekedéssel közlekedik-e az illető

-csúcsforgalmi időszakban-mikor a fél város bedugul, és kiszámíthatatlan totál minden, főleg ha nem Metro a tömegközlekedés, és nem Busz-sávos.-mint a 7-es vonala és van +40C

-munkafelvételről van-e szó

-magán találkozó, munkaidő után.


Ezért a kérdésedre, korrekt választ nem lehet adni, empátia nélkül.


Szemellenzős lónak lenni meg felesleg:)

jan. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
93%

Negyed órás hibahatár az pont jó, akár előbb érnek ide, akár annyit késnek. Mert hát ugye emberek vagyunk, nem lehet másodpercre pontosan kiszámolni, mikor álljunk a másik ajtajában, főleg ha messziről jövünk.

A félórás eltérés az már sok nekem.

jan. 4. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
91%

Soha nem érkezem előbb senkihez, inkább várok valahol a környéken, ha úgy értem oda. Ha megad egy időpontot, úgy veszem, hogy akkora áll készen minden, szerintem rohadt nagy tiszteletlenség ebbe belerondítani. Ha hozzám esik be valaki, akkor meg bizony könnyen előfordulhat, hogy épp porszívózok vagy mosogatok, ezeket mindig érkezés előtt szoktam megcsinálni, hogy a legnagyobb tisztaság legyen na meg a főzéssel is akkor szoktam végezni, mert úgy időzítem, hogy friss legyen minden.

Félóra késés meg szerintem még az a kategória, ami belefér, de már illik szólni róla.

jan. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
88%
A késés mindig illetlenebb és idegesítőbb is, mert az embernek lenne jobb dolga is, mint várni a másikat, aki nem érkezik a beígért időpontban. Általában 10 perc késés körül már megindul a kibeszélés, hogy na ez is milyen ember lehet, hogy ennyit késik, negyed óra után már azt is találgatni kezdik, hogy egyáltalán jön-e vagy csak bekamuzott valamit.
jan. 8. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
56%
Ja, a kedvencemet majd' elfelejtettem: Amikor 17. percnél elhatározza az ember, hogy elmegy gyorsan nagydolgot intézni a WC-n, csak nem jön... Amint ráül a WC-re és nyom egyet, abban a pillanatban csenget az illető.
jan. 8. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 benboglar ***** válasza:
80%
Látogatáskor meg kell tisztelni a pontosságot és a vendéglátót !! Max. 5 perc ide,vagy oda, de nem félórák!!
jan. 9. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
80%
Egyik sem, amíg szólnak róla, hogy változás van a tervben. A hamarabbi érkezésre is fel lehet készülni, ha mondjuk előbb elindulnak, vagy elérnek egy előbbi járatot valamiből stb. De akkor is lehet jelezni, ha nem tudtak időben indulni valamiért. A lényeg, hogy szóljanak, hogy ne legyen "meglepetés" és ne legyen "ölbe tett kézzel várakozás". Onnantól kezdve egyikkel sincs nagy gond, a lényeg, hogy a találkát így is megejtjük.
jan. 10. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!