Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy vélekedtek a járványok...

Hogy vélekedtek a járványok óta kirakott kézfertőtlenítőkről?

Figyelt kérdés

Pozitívum? Negatívum?

Személy szerint nekem tetszik hogy nagyobb bevásárlóközpontokban ki van rakva főleg az ételudvarnál, jó ha evés előtt fertőtlenítik az emberek a kezüket, ha esetleg túl lusták vagy nem akarnának menni a mosdóig (főleg ha fizetős). Mondjuk nem látnám hogy sokan használnák... Üzletekben ahol van bevásárlókocsi, ott is hasznos ha van, mert le tudom fertőtleníteni a kart amit mindenki fogdos.


Visszagondolva nem is értem hogy ez a járvány előtt miért nem volt így, miért nem voltak kint kézfertőtlenítők? Erre nincs az embereknek igénye?



febr. 20. 21:42
A kérdező szavazást indított:
Pozitívum, örülök hogy vannak kézfertőtlenítő állomások
Semleges
Negatívium, szerintem hülyeség és pénzkidobás
Egyéb
17 szavazat
1 2
 1/14 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
Örülök neki, jobb helyeken volt már a járvány előtt is. Ha nem is kell mindenhova, éttermekben mindenképpen alapnak kellene lennie.
febr. 21. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
Nem örülök, mert van ahol azt írják, kérjük használja a kézfertőtlenítőt. Nekem senki ne mondja meg. Biztonsági öv ugyanez. És irónia nélkül mondom, mert tudom, hogy abszurdnak hangzik, és ezért nehéz lehet eldönteni, az-e. Ismétlem, NEM az.
febr. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
2: Sehol nem várják már el kötelezően, hogy fertőtlenítsd a kezed. Csak sokhelyen nem vették le a covid alatt kirakott írásokat.🙂
febr. 21. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
56%
3: Tévedés, munkahelyemen 2023 nyara körül jelent meg a bejáratnál a fertőtlenítő és ez a kiírás. Egyszer jött jól, cipő tisztításhoz, de ettől függetlenül ezek számomra önkényuralmi jelképek. Mintha 1945 után nem vennék le a nyilaskeresztet.
febr. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
4: Persze függ attól, hogy milyen munkakör.
febr. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
61%

én nem használom. Ha mentem a járvány alatt vhova, ahol kitették és elvárták hogy izéljem vele a kezem, úgy tettem mintha, de a kezemre nem tettem. Mert nem jó. Legjobb a szappan. Az valóban jó.

A kézfertőtlenítő kiszárítja, meg minden felesleges gondot okoz. Nagybátyámnak a járvány alatt gombásak lettek a körmei. Állandóan fertőtlenítővel kente be, magánál hordta és 10 percenként bizgentyűzte. Azért így írom, mert idegesít. Láttam, mennyi ember csinálja buszon pl, előveszi a flakont és keni a kezeit. És elég büdi az a kézfertőtlenítő, ill erős a szaga. A szappanos kézmosás szuper, de nem folyékony szappannal, rendes, normál szappan az elég.

febr. 22. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:
22%
5: Nem, nem attól függ. A munkáltató döntésétől függ. Örökre normalizálta a védekezési gyakorlatokat a lezárások időszaka.
febr. 23. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
7: Na jó, de ha nem fertőtlenitesz, csak nem rivallnak rád, hogy a szentségit, használjad már, különben ki leszel rúgva. Vagy igen? 😮
febr. 23. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
8: szerencsére nem.
febr. 24. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
9: Akkor tehát nem kötelezően elvárt a használata. Ahogy máshol sem.
febr. 24. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!