Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Él-e még köreinkben a lovagias...

Él-e még köreinkben a lovagiasság? Ti hogy érzitek a környezetetekben?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy elcsépelt kérdés már, de mégis úgy érzem, hogy továbbra is erős társadalomprobléma, főként a mi korosztályunkba.


Sok fiú írja, hogy a lányoknak ez már nem jön be, és csak azt szeretik, ha bunkó és agresszív, és percről percre megalázza őket, pedig azért még vagyunk néhányan, akik az udvariasságot tartják a főerénynek.


Meg aztán úgy hiszem, nemtársaim nagyrésze még nem is igazán szembesült a valódi gentlemansággal, mert iskolába is örülök, ha egy-két fiú akad, aki előreenged, bocsánatot kér, ha mondjuk meglök, és nem úgy szólít le, vagy épp ha páros munka van, áll úgy hozzám, hogy csak na. Pedig azért én általában mindig igyekszem jóindulatúan hozzáállni mindenkihez, meg megköszönök minden figyelmességet, és kicsit szomorú ezt látni, hogy sok esetben felesleges.

De pl. szerelmespárok közt is aligha látom már, hogy mondjuk ajándékkal kedveskednének egymásnak, vagy virággal, vagy hogy egyáltalán megemlékeznének a fontosabb dátumokról, pedig szerintem mindegyik nagyon szép szokás.


Tényleg ennyire kiveszőben van, akárcsak a helyesírás?

Vagy csak errefelé nem divat?


A normális (udvarias : D) válaszokat előre is köszönöm! :)


... ha persze lesz válasz egyáltalán : D



febr. 23. 01:03
1 2
 1/11 Dgery válasza:
11%

Hello ,

Ha szeretnéd én udvarolok neked.

febr. 23. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
23%
Egyet értek, még ha kicsit “bort iszik, vizet prédikál” érzésem is volt a helyesírásodBA belekötve :D
febr. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Még olyat nem tapasztaltam mikor egy férfi,férfiként viselkedik és ne viszonozná neki egy nő valamilyen formában köszönöm,bólintás,mosoly formában nem veszett ki .
febr. 23. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos tényleg kihaló félben van. Ismerek sok udvarias fiút is, de ők vannak kevesebben. Szerintem jobban meg kéne becsülni őket. De már olyannal is találkoztam aki nagyra volt magával hogy milyen udvarias meg nem olyan mint a mai fiúk, közben meg pont ugyan olyan volt.
febr. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Az egyik exem(20éves) nagyon udvarias volt, a jelenlegi párom pedig úgy kezdte az ismerkedésünket, hogy ő egy gentleman, amit folyamatosan bizonyít is, ő 18 éves.

Nem halt ki, bár sok párt körülöttem elnézve hiányában van ennek.

febr. 23. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
0%
Aha, karddal kaszabolunk az utcán és aztán a nőnek megmondjuk ha jössz apád kap két lovat.
febr. 23. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ritka. Sokan értelmezni sem tudják.

Az itteni kérdésekből is látszik, hogy sokan a hétköznapi (akár teljesen idegenek közötti) kedvességet, udvariasságot már rögtön valami közeledésnek, szerelemnek gondolják.

febr. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem az udvariasság és a bunkóság közt elképesztően széles a skála. Az én barátnőm például hülyét kapna attól, ha úriembert játszanék, vagy ha lovagias próbálnék lenni, de ez nem azt jelenti, hogy lekezelő, bunkó stílusra vágyik. Egyszerűen laza és szimplán normális vagyok, ami szimpi neki is és én is jól érzem magam. Sokan szerintem ott rontják el az egész ismerkedést, hogy nagyon lovagiasak akarnak lenni a lánnyal, de egyszerűen nem ez a karakterük, nem áll jól nekik. Mindent túlzásba lehet vinni.

Én azt mondom, hogy az a legjobb, ha önmagadat adod, nem pedig olyan karaktereket játszol, amik nem illenek hozzád.


"bunkó és agresszív, és percről percre megalázza őket" - Erről pedig annyit, hogy az a lány, aki az intő jelek ellenére összejön egy ilyen alulművelt barommal, az meg is érdemli.

febr. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
61%
Az én környezetemben még nincs kihaló félben. Főként, mert az iskolában is úgymond, szabály, hogy a fiúk engedjék előre a lányokat. És lehet, hogy az elején "kényszerből" csinálják, de egy idő után ehhez hozzá szoknak, természetessé válik. Bár lehet így is van pár kivétel, aki nem így tesz (mert van), de ők vannak kevesebben. Ráadásul sok fiú beszélget lányokkal barátként, nem pedig flörtből.
febr. 23. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Lovagiasság és udvariasság között van különbség. Én udvariasnak tartom magam, de lovagiasnak nem. Nemtől függetlenül vagyok udvarias, és semmilyen pozitív vagy negatív megkülönböztetéssel nem élek a nők felé. Ugyan úgy kezelem őket mint férfitársaimat (21. század, nemi egyenlőség van). Úgyhogy szerintem a lovagiasság valóban kihalt vagy legalábbis kihaló félben van, ami nem egy rossz dolog. Régi letűnt korból fennmaradt intézmény, ami a mai modern szemléletbe már nem illeszthető be. Hogy lehetne a két nem egyenlő, ha az egyiktől elvárt dolog a hajbókolás? Ami szomorú viszont, hogy az udvariasság is kezd letűnni. Az emberek nem köszönnek ha belépnek valahova, nem adják át a helyüket a buszon az idősebbeknek stb.
febr. 23. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!