Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Él-e még köreinkben a lovagias...

Él-e még köreinkben a lovagiasság? Ti hogy érzitek a környezetetekben?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy elcsépelt kérdés már, de mégis úgy érzem, hogy továbbra is erős társadalomprobléma, főként a mi korosztályunkba.


Sok fiú írja, hogy a lányoknak ez már nem jön be, és csak azt szeretik, ha bunkó és agresszív, és percről percre megalázza őket, pedig azért még vagyunk néhányan, akik az udvariasságot tartják a főerénynek.


Meg aztán úgy hiszem, nemtársaim nagyrésze még nem is igazán szembesült a valódi gentlemansággal, mert iskolába is örülök, ha egy-két fiú akad, aki előreenged, bocsánatot kér, ha mondjuk meglök, és nem úgy szólít le, vagy épp ha páros munka van, áll úgy hozzám, hogy csak na. Pedig azért én általában mindig igyekszem jóindulatúan hozzáállni mindenkihez, meg megköszönök minden figyelmességet, és kicsit szomorú ezt látni, hogy sok esetben felesleges.

De pl. szerelmespárok közt is aligha látom már, hogy mondjuk ajándékkal kedveskednének egymásnak, vagy virággal, vagy hogy egyáltalán megemlékeznének a fontosabb dátumokról, pedig szerintem mindegyik nagyon szép szokás.


Tényleg ennyire kiveszőben van, akárcsak a helyesírás?

Vagy csak errefelé nem divat?


A normális (udvarias : D) válaszokat előre is köszönöm! :)


... ha persze lesz válasz egyáltalán : D



febr. 23. 01:03
1 2
 11/11 anonim válasza:
25%

" az iskolában is úgymond, szabály, hogy a fiúk engedjék előre a lányokat."


Jézus....mekkora egy femináci iskolában járhattál. Undorító.

febr. 23. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!