Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért szokták egy nőre azt...

Miért szokták egy nőre azt mondani ?

Figyelt kérdés

Sok olyan nőt vagy nénit hallottam, akik pl Csabáné vagy Zoltánné vagy Istvánnénak szólítanak , miért nem a rendes nevükön ? Gondolom férjük után kapták ezt a szólítást . De miért ?

Köszönöm szépen !



febr. 26. 22:21
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
81%
Nem szólítanak senkit Istvánnénak... Kovács Istvánnénak esetleg. Mert így vették fel a férjük nevét. Ne ha meg akarod szólítani, megkérdezed a keresztnevét, és utána Marikának szólítod.
febr. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
81%
Kovácsné vagy Kissné, ilyen formában szokták, így hogy Istvánné én sem hallottam sosem.
febr. 26. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
82%

Én még ilyet nem hallottam. Csak olyat, hogy "Kovácsné, kérem vegye át az ebédjegyeket és ossza szét a munkatársak között!"

Vagy vállalati ünepségen: "Engedjék meg, hogy átadjam az Év Olvasztára címért járó elismerést Kovács Istvánnénak"

Vagy "Most hogy utolsó munkanapján jó egészséget és hosszú boldog unokázást kívánunk Kovács Istvánné Gabikának nyugdíjas éveire..."

febr. 26. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim válasza:
60%
Hány éves a kérdező?🤔
febr. 26. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
70%

Én se hallottam még így, maximum, ha a férfi családneve keresztnév, mint Dávid Péter, Imre Dávid, Bálint Bence, stb., hiszen úgy szokás szólítani, mondjuk Kovács Istvánnét, hogy Kovácsné, akkor Bálint Bencénét is lehet úgy szólítani, hogy Bálintné. De az nem általános, hogy valakit a férje keresztnevén szólítanak -né utótaggal. Még olyanról tudok, hogy valakit a férje vezetéknevén szólítanak, például nagymamámat Szögi Ferencnét a kórházban annak idején sokszor nevezték Szögi néninek, de szerintem ez sem túl elterjedt.

Az általános az, hogy a férje vezetéknevét használja -né utótaggal, pl.: Kovácsné, Nagyné, Farkasné, stb., vagy a férje teljes nevét -né utótaggal, pl.: Farkas Jánosné, Szögi Ferencé, Kovács Istvánné, stb.

febr. 26. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim válasza:
37%
Tudok olyat is, hogy a férje keresztnevén hívják. Pl Kis István - Akkor Pista néni, Nagy Zoltán - Zoli néni mondjuk. De ez a férj vezeték név, teljesen általános, és a keresztnév ritkábbnak tűnik (legalábbis felénk), de hogy miért van, szerintem így alakult ki régen. Amolyan alsóbb rendű a nő alapon.
febr. 27. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
23%

És akkor idejön a lúzer lepontozni, miközben azon dühöng, hogy ez a sok őrült mind szembe jön az autópályán :)))

Na gyere, sipítsá karalábé!!

febr. 27. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
40%
6: XD
febr. 27. 02:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
62%
#6 Nekem a mamám volt Béla mama :)
febr. 27. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim válasza:
8%

7, írtál valami értelemeset, pubika?

azért kapod, mert sügér vagy.

febr. 27. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!