Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Elhunyt egy kedves hölgy...

Kuimester kérdése:

Elhunyt egy kedves hölgy munkatársam édesapja. Sosem ismertem, életemben nem találkoztam vele. A műszakom gyűjtést szervezett, hogy vegyünk a temetésre koszorút, hogy ezzel fejezzük ki együttérzésünket. Ez normális dolog szerintetek?

Figyelt kérdés

Az én hozzáállásom a temetésekkel kapcsolatban:

Ha még életében ismertem az illetőt és van bármi kötődésem hozzá, legyen az egy múltbéli kedves, emlékezetes dolog, vagy mondjuk egy jóbarátom hozzátartozója, akivel legalább köszönőviszonyban voltam, stb, akkor a temetésen az elhunytat a jelenlétemmel tisztelem meg, esetleg plusz egy szál virággal, nem egy számomra ismeretlen ember koszorújába dobok bele pénzt.



márc. 7. 12:48
 1/10 anonim ***** válasza:
96%
Ez inkább egy együttérző gesztus a kolléganő felé. Biztos nem fognak megsértődni, ha nem járulsz hozzá.
márc. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%
Ez szerintem normális dolog, hogy a munkatársnődnek jelzitek az együttérzéseteket, osztoztok a gyászában. Egyébként sem egy egetrengető összegről lehet szó.
márc. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%
Normális. Ez nem az elhunytnak szól, hanem a munkatársadnak.
márc. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
95%
Normális, egy kedves gesztus a kolléganő felé.
márc. 7. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
92%

Ez teljesen normális munkahelyeken, de baráti társaságokban is.

Nekem is van olyan barátnőm, akinek meghalt az apukája, nem ismertem, de a barátnőm iránti szeretetből elmentem a temetésre. És utólag el is mondta, hogy nagyon jól esett neki.

Egy munkatársnak is biztosan jól esik, ha tudja, hogy a kollégái gondolnak rá. Ez egy szép gesztus.

márc. 7. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
14%
Egyáltalán nem az. Kb. egy fizetett hirdetés lesz az a koszorú a temetésen, amit a cég dolgozói fizetnek meg. Kifejezetten illetlen dolog. A menedzserek egyáltalán tudnak róla?
márc. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
11%
Szerintem sem az.
márc. 7. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
85%
Banyek te vagy a kor megtestesült birkája , tipikus magánakvaló korlátolt fogyasztó, önző bárgyú okoskodó , Alekosz .
márc. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
92%
Nálunk ez ugyanígy működik. Egy ezrest szoktunk beadni, amennyi összejön abból veszünk egy sírcsokrot, temetésre általában két ember szokott elmenni a munkatársakat képviselni, de van olyan is hogy többen megyünk. Ha marad pénz, azt borítékban szoktuk odaadni annak, akinek a hozzátartozója meghalt.
márc. 7. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
31%

Ez szerintem csak 20-30 éve van. Azelőtt akkor mentek el egy temetésre, ha ismerték a halottat. Most akkor is, ha a halott közeli hozzátartozóját ismerik.

Szerintem a mobilitás növekedésével függ össze.

márc. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!