Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mit gondoltok, éreztek ha...

Mit gondoltok, éreztek ha valaki az utcán nem köszön nektek vissza?

Figyelt kérdés
Vagy úgy alapjáraton bárhol ha nem köszön nektek vissza egy ismerős? Azzon kívül hogy bunkónak gondoljátok

ápr. 2. 14:29
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Hogy nem vett észre, nem hallotta.

Nekem nagyon rossz a látásom, sokszor nem vagyok benne biztos hogy ismerem-e azt aki szembe jön vagy csak hasonlít.

ápr. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Magamból kiindulva az az első gondolatom, hogy egyszerűen el van mélyedve a gondolataiban, és csak nem vett észre.


Más tészta, ha láthatóan észrevett, felismert, de nem köszönt.

ápr. 2. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
#2 nem írtam le, de arra gondolok hogyha egyértelmű hogy észrevett és úgy nem köszönt vissza.
ápr. 2. 14:35
 4/9 anonim ***** válasza:
87%
#3 az úgy bunkóság.
ápr. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Fú, ezt egyszer eljátszottam... enyhe prozopagnóziám van (arcvakság, nehezen ismerem fel az arcok közti különbséget, pár mimikát, és még nehezebben jegyzem meg őket) és nem ismertem fel egy ritkán látott - de sajnos közeli - rokont. Én hülye még jól meg is néztem, de még az a pici vészcsengő (hé, mintha ismerős lenne!) se szólt a fejemben, és továbbmentem. Lett belőle kiakadás, ment a szüleimhez, meg más rokonokhoz, kész cirkusz.


Sokkal egyszerűbb lett volna, ha odajön hozzám vagy felhív, hogy "szia, Márta néni vagyok, X és Y fia-borja, haragszol rám valamiért?" vagy valami. Akkor elmondtam volna, hogy jaj, dehogyis, csak nem ismertem meg. Nem, ő inkább panaszkodott mindenkinek is.


Azóta inkább legalább biccentek azoknak, akik kicsit is jobban megnéznek (megismernek?) és azzal a libával juszt se állok szóba.

ápr. 2. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálam az ilyen esetből levont következtetés teljesen attól függ, hogy milyen viszonyban állok az illetővel. Ennek a függvényében a jelentéktelen eseménytől a súlyos következtetések levonásáig bármi lehetséges!
ápr. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Velem volt már,hogy annyira el voltam merülve a gondolataimba,hogy még a másik szemébe is néztem,de mire kijött volna a számon a helló,már elhagytuk egymást xd
ápr. 2. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Mivel magam is irtó bamba vagyok, meg összekeverek embereket, ebből csak arra következtetnék, hogy ő is olyan mint én, vagy hogy ráköszöntem egy ismeretlenre.

Eddigi életemben ( 60 múltam) csak két olyan ember volt, akiről bizonyosan tudtam, hogy direkt nem köszön. Úgy vélem, fejben kicsi gond van nekik, nem érdekelnek.

ápr. 2. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Engem meg nem erdekel hogy ki koszon vissza vagy ki nem, az az o dolga. En koszontem ahogy illik, megtettem amit megkovetelt a haza, az en lelkiismeretem tiszta.

(De elcsepeltte kezdenek valni ezek az idiomak...)

ápr. 3. 04:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!