Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Hogy kell arra reagálni, ha...

Hogy kell arra reagálni, ha valaki tegezésből magázásba vált?

Figyelt kérdés
Mostanság egyre sűrűbben tapasztalom, hogy valaki tegezésből magázásba vált vissza, bunkóságból vagy csak mert elfelejtette, hogy korábban már tegeződtünk. A haladók egy beszélgetésen belül is képesek váltogatni. Az ilyentől én mindig zavarba jövök, mert én meg tudom, hogy tegeződtünk. Kérdés, ilyenkor mit tegyek? Mindig alkalmazkodjak hozzá, vagy magázzam, vagy tegezzem, vagy szóljak neki, hogy döntse már el végre?

ápr. 3. 15:51
 1/6 anonim ***** válasza:
15%
Ne zavartasd magad. Olyan ez, mintha egyik nyelvről a másikra váltana az ember, ha mindkét nyelvet ismered, akkor ez nem okozhat gondot. Én egyébként az általad leírtnak pont az ellenkezőjével szembesültem, amikor két volt kolléganőm, akikkel a munkahelyen csak magázódtunk, utcán találkozva ők tegeződve beszélgettek velem.
ápr. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Lucifer-666 ***** válasza:
Mondjad neki te is, hogy dikk má', aztán jól összezavarod...édes a bosszú...
ápr. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
89%

"Ööö... az előbb még tegeztél. Folytathatod nyugodtan."


Probléma megoldva.

ápr. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
mondj példát, én nem tapasztaltam ilyet
ápr. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Velem fogorvosnál csinálta ezt folyamatosan az egyik 30 körüli asszisztens, sztem egyszerűen elfelejtette.

Magáztam mindenkit, de ő és a másik asszisztensnő tegezésre váltott, ezért én is, viszont legközelebb újra magázni kezdett, aztán újra tegezésre váltott. És ezt legalább 3x eljátszottuk.

ápr. 8. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

nem ismert meg

Ilyen előfordulhat olyannal, aki naponta sok idegennel találkozik.

Az illető emlékszik rá, de ő nem az idegenekre, csak ha már sokszor látta őket.

Nálam is van olyan, hogy munkámból adódóan sok olyan emberrel találkozom, akivel soha többet, így nem tudom pl. megjegyezni az arcukat, utcán, gondolom, bunkónak is néznek, hogy nem ismerem meg őket.

ápr. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!