Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha valaki kérés helyett úgy...

Ha valaki kérés helyett úgy fogalmaz, hogy "kellene", jogosan gondolom udvariatlanságnak?

Figyelt kérdés
Legyen szó akár pl. ügyintézőről, akár kollégáról. Lehet azt is mondani, hogy legyen szíves, légy szíves, kérem, kérlek, stb. Eléggé irritál, hogy ezt kellene, azt kellene.
ápr. 18. 16:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Hát, ha én a postán ülnék, és azt mondaná nekem az ügyfél, hogy jónapot, kellene egy tértivevény, tessék, köszönöm, akkor nem akadnék fenn rajta.
ápr. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem is udvariatlanság.
ápr. 18. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
44%
Nincs benne semmi rossz. Nem is értem miért akadsz fent rajta.
ápr. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#1 Ha azt mondaná az ügyfél, hogy jött ez az értesítés egy ajánlott levélről, ki kellene adni, akkor sem akadnál fenn rajta?
ápr. 18. 18:04
 5/9 anonim ***** válasza:
De, így már igen, mert ez utasítás. Amit én írtam, ott neki kellene azaz szüksége lenne valamire, az más. De ezt nem írtad a kérdésben, hogy melyikről van szó.
ápr. 18. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Bocs, azt hittem, a "kérés helyett" egyértelmű...
ápr. 18. 20:00
 7/9 anonim ***** válasza:

Rejtő Jenő egyik figurája erre azt mondaná: ki kellene, ki kellene, szép dolog mondhatom, méghogy ki kellene....

(Ha jól emlékszem: Bradley Tamás visszaüt)

ápr. 18. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A postára minden bunkó bemehet. Aki így beszél, az is. Elhiszem, hogy rosszul esik.
ápr. 19. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Nekem tegnap írta egy kollégám, hogy kellene, de megköszönte a levél végén, szóval nem olyan vészes. De hallottam már olyat, hogy pl. ezt ki kellene tölteni.
ápr. 19. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!