Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Hogyan illik ezt? Vagy ahány...

Hogyan illik ezt? Vagy ahány ház annyi szokás?

Figyelt kérdés

Családon belül vendégségbe mentünk (nagynéni, nagybácsi), ebédre és sütire.

Utólag anyám megjegyezte (jobban mondva elkezdett magyarázni), hogy a férjem milyen sok süteményt evett... Mert hogy nem illik annyit megenni, hogy ne maradjon, amit utána még becsomagolnak és elküldik haza a vendégnek.

Hozzá teszem nálunk a mamám olyan volt, hogy 3-4 féle süti, mindegyikből egy tepsire való, és ő mindig csomagolt. Anyám sose főzött, nem sütött, mert hét közben munkahelyen/suliban ettünk, hétvégén meg a mamámhoz jártunk, ő csak megmondta, mit enne...

Én főzök sütök, a párom családjának is, ha meghívom őket, és ha vendégségbe megyünk, akkor oda is viszünk és 1-2 db hagyok nekünk, de mi is inkább együtt eszünk a többiekkel. Örülök, ha elfogy, mert azt gondolom, akkor jót készítettem. Ha sok marad, szétosztjuk, ha kevés akkor marad apóséknak mind.

Pároméknál nem szokás figyelni azt, hogy ki miből és mennyit eszik. És engem sem érdekel ez.

Itt most nem volt több talcanyi süti, de ha jól esik vkinek, ne egyen, mert nem illik? Mi az, hogy nem illik? Meg nem azért van, hogy egyen a vendég? Nagyon felháborító, amit anyám kihozott ebből. (Ja, mert ő amugy nagyon édesszájú, vagy inkább már függő, és így nem kapott elvitelre. Még amit a gyerekünk kapott ajándékba csokit, azt is irigyelte, hogy juj, ő nem kapott, pedig azt hogy szereti. Időrendben ez a sütis sztori után volt, igy a gyereket megkérdeztem, adna e a mamának, vő meg jószívűen adott persze. Azt gondoltam, ezzel megbékél, de napok teltek el erre megint felhozza, ráadásul így). Meg amúgy is nem ő sütötte, nem az ő vendégei voltunk, miért beszél más nevében?


Nálatok van ilyen "illemszabály"?



2021. szept. 1. 14:16
A kérdező szavazást indított:
Nem illik sokat enni vendégségben
Annyit ehetünk amennnyi jólesik
Nagy baj, ha elfogy az utolsó előtti süti
Baj, ha nem kapunk hazavinni sütit
Csak akkor lehet sokat enni, ha bíztatnak
Nincs olyan, hogy mennyit illik, vagy nem, enni
188 szavazat
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
64%
Ilyen hazaadási szokásról nem hallottam. Engem úgy tanítottak, hogy nem illik sokat enni vendégségben. Viszont ez főleg akkor igaz, ha sütik, szendvicsek vagy ilyesmik vannak. Bográcsozásnál, sütögetésnél azért jól lehet lakni, ha jut.
2021. szept. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 anonim ***** válasza:
17%
(Oké, nagymamák azért adnak haza, de az más)
2021. szept. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/70 anonim ***** válasza:
98%
Én azért figyelek arra, hogy jusson mindenkinek. Ha 6 db süti van akkor nem falok be 5 db-t vagy 3-4 db-t sem, hogy jusson másnak is. Otthon tényleg nem számít, de másnál figyelem azért, hogy mennyit lehet enni, hogy jusson másnak is.
2021. szept. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 anonim ***** válasza:
91%
Ha tálcaszámra van sütemény és mindenkinek jut bőséggel, akkor nyugodtan, de ahol csak pár darab van, hogy ebéd utánra legyen egy kis desszert, onnan elég nagy taplóság kétpofára bezabálni. Legalább megkérdezte a férjed, hogy kér-e még valaki, mielőtt a kitudja hányadik sütit betömte?
2021. szept. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/70 anonim ***** válasza:
94%
Nincs ilyen baromság. Ha vendégeket hívok, örülök, ha fogy amit készítettem. Olyan mondjuk sosincs, hogy minden elfogyjon, mert rengeteget készítek ilyenkor épp azért, hogy ne legyen olyan, hogy jajj nem marad, vagy jaj nem elég. Ha pl hatan vagyunk, akkor biztos hogy sütök 2 db 20 szeletes tortát.
2021. szept. 1. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/70 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem sem illik. Nekem a testvérem olyan, hogy akárhol van, teljesen mindegy, hogy miből, de jó púposra szedi mindig a tányérját, szerintem ez nagyon undorító szokás, illetve jártunk úgy, hogy itthon voltunk és egy vendégünk volt, a tesóm ott is púposra szedte a tányérját, szedett a vendég és így már anyukámnak alig jutott a főételből...jó lehet többet is csinálni, de az ilyen sos kajáknál, amikor valamit gyorsan üssek össze nem sikerült. Szóval én nagyon nem szeretem, ha valaki sokat eszik, vagy esetleg, ha már mindenki kiszedte, evett a sütikből, akkor repetázzon, ha látja, hogy megmaradt és azzal nincs semmi gond.
2021. szept. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 anonim ***** válasza:
34%
Illik vagy sem, szerintem undorító ez az embertípus, aki addig eszik amíg van előtte. Nem igaz, hogy ebéd után még föltétlen fel kellett falni az összes sütit is.
2021. szept. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/70 anonim ***** válasza:
65%
" nem kapott elvitelre. Még amit a gyerekünk kapott ajándékba csokit, azt is irigyelte, hogy juj, ő nem kapott, pedig azt hogy szereti." - Nagyon irigyelte, és zavarta, hogy ő nem kapott (mint egy falánk, irigy gyerek).
2021. szept. 1. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/70 anonim ***** válasza:
92%
Annyit ehet, ami elé van téve. Csomagolni sem szokás mindenhol. Anyád kajairigy!
2021. szept. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 anonim ***** válasza:
96%
Nálunk úgy van, hogy az utolsó darabot, ami a tányéron marad senki nem meri elvenni.:)
2021. szept. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!