Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Nem szúrja a szemeteket ha...

Nem szúrja a szemeteket ha valaki 4-5 írásjelet tesz a mondat végére?

2010. nov. 4. 11:24
 1/9 anonim ***** válasza:
Maximum hármat szoktam tenni, ha valamit nyomatékosítani szeretnék. Több már zavaró lehet, valóban.
2010. nov. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem alapból gáz a lány stílusa.
2010. nov. 4. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim válasza:
100%
Az ilyen kérdéseket el se olvasom. Bár van még pár idióta szokás, mint például a w-zés a v-k helyett vagy a h-zás, de a legrosszabb a 50 db smiley egymás után.
2010. nov. 4. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
52%
De gáz!!!!4!!NÉGY!!!
2010. nov. 4. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy felmérés szerint 3-nál több írásjel zavarja az embereket, és 60%-ból már irritációt is kiválthat. Én sajna ebbe a csoportba tartozom. A sok smiley használata pedig a belső bizonytalanságról árulkodik. A szavak rövidítése, pl. vok a vagyok helyett nemtörődöm, felületes személyiségre utalhat.

Egyszer írták valahol, hogy ez csak internet, itt miért kellene figyelni arra, hogyan írunk. Viszont szerintem mivel egy napból kb. 1 órát (legalább) eltöltünk internetezéssel, igenis fontos, hogy itt is odafigyeljünk magunkra.


A sok írásjeltől meg nem fontosabbnak érzem a mondanivalóját, hanem fordítva. Inkább el sem olvasom, ha ilyennel találkozok.

2010. nov. 4. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az még inkább szúrja a szememet, hogy a linkelt szövegben egyetlen egy vessző sincs, pedig elkelne néhány...
2010. nov. 4. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én már attól is frászt kapok, hogy egyesek a kijelentő mondataikat akár csak egy felkiáltójellel zárják, hát még ha ilyen sokkal. Mintha ordítozna, kb. olyan ezt olvasni. A másik, ami a halálom, hogy vannak, akik minden mondatot ...-al zárnak. De tényleg, függetlenül a mondat tartalmától, mindig ez a vége. Mintha nem lennének biztosak abban, amit mondanak.
2010. nov. 4. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

NEM!!!!!44444NÉGYNÉGY!4444


Na jó, viccet félretéve. Engem is zavart eleinte, de túltettem magam rajta. Attól, hogy 50x leírják valakinek, hogy ez mennyire zavaró, nem fogja abbahagyni. Legalábbis a többségét nem fogja érdekelni. Akkor én meg minek foglalkozzak velük?

2010. nov. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"Mintha nem lennének biztosak abban, amit mondanak."


A három ponttal végződő mondat nem azt jelenti, hogy a leírója ne lenne biztos a mondandójában. Azt jelzi, hogy a mondandóját nem zárta le, az tovább folytatható, tovább gondolható mások által is. (Persze, minden egyes mondat után nem szerencsés használni.)

2010. nov. 4. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!