Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Rosszul tudom, hogy a halmozot...

Rosszul tudom, hogy a halmozott felkiáltójel a mondat végén kiabálást, ordítást jelent?

Figyelt kérdés
Engem iszonyatosan zavar, hogy egyre többen minden egyes mondatuk után minimum 1, maximum sok felkiáltójelet tesznek. Csak én vagyok ilyen?
2009. júl. 29. 18:50
 1/5 anonim ***** válasza:
52%
Nekem nem számít. Vannak azért ennél nagyobb bajok is.
2009. júl. 29. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Engem is zavar, mikor valaki minden egyes mondat végére felkiáltó jelet tesz...olyan érzést kelt bennem, hogy azt hiszi, hogy ő most nagyon megmondja a tutit és senkinek sincs igaza, csak neki. Ez is mutatja, hogy egyeseknek mekkora az egója...
2009. júl. 29. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim válasza:
100%
Nekem is olyan érzésem van, mintha üvöltözne az illető! Elég idegesítő, meg néha ijesztő. Az ilyen ember lehet, hogy még búnyózna is az igazáért :-))
2009. júl. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Engem is zavar a sok felkiáltójel!!!!!!!!!!
2009. júl. 31. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

A halmozott felkiáltójel nem minden esetben jelent kiabálást. Jelenthet fokozott figyelem-felhívást is, de csak bizalmas körökben lehet használni. Például, ha táborszervezőként a mindenkinek kiküldött levélbe azt írod, hogy "hálózsákot mindenki hozzon magával!!!", az elfogadható, nem kiabálás, hanem a dolog fontosságát jelzi. Persze helyesebb lenne mondjuk nagyobb betűvel, félkövéren és egy felkiáltójellel. :)

Egyébként - hivatalos formában, vagy ismeretlenül - valóban illetlenség, nyelvtanilag pedig mindig helytelen.

2009. aug. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!