Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Emberek testi épsége veszélybe...

Emberek testi épsége veszélyben! Mit lehet ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés

Megpróbálom körülírni.


Szóval a város egy olyan része ahol a lakótelepet a gazdagnegyedtől egy út választja el.

Tehát ez a mi panelunkból 1 percre sincs csak átmegyünk az úton.


Tehát átérünk az úton ott van egy kis füves terület padokkal.

Beljebb egy jobboldalt egy iskola baloldalt a házak,.Az iskola és a házak között pedig egy nagyobb füves terület

2-300méter hosszú és 100 80-70 széles.

Itt is padok,szóval ez olyan tipikus kiülünk eg kicsit a szebadba hely lenne.

Mondom lenne mert újgazdagék hátsó kerítése konkrétan egy fal(az első az út felé van)pont a mező felé néz.

Tehát ennek a tömény falból lévő kérítésnek a végében van egy direkt készített kutyakijáró amin a tulaj egyébként nagyon szép derékig érő kutyája a nap 24órájában szabadon ki be szaladgálhat.


Addig amig a kutya nappal csak megugatja az embereket addig sötétben már vicsorogva támad is.

Konkrétan a rét bármely pontján nyugodtan kószálhat.

Hallani erről arról de állítólag valami orvosnak vagy ilyesmi értelmiségi felsővezető vagy igazgatónak a kutyájáról van szó.

Na nekem 2x sikerült vele szemben találni magam.

Csengettem kijött a gazda vagyis egy hölgy gondolom a feleség.


Itt még finoman közöltem vele h van egy kijárója a kutyának,mire ő közölte higyjem el megvan az oka.

Rászólt a már ott lévő kutyájára és bezárta az ajtót.



Aztán most ismét ott volt dolgom(ja igen ez a rét amolyan átjáró is tehát ott emberek közlekednek..vagyis nappal csdak mert este nem mernek a kutya miatt)

a kutyája ismét vicsorogva támadt felém.

Ismét csengettem kijött ismét a hölgy ,felvázoltam neki erre ő közölte az ő álláspontját is.

Mikor azt mondtam neki h gyerekeket is megtámadhat azt a választ adta h neki is van kettő.

Teljesen meg is nyugodtam ezen vállasz hallatán.

Majd felegmán ismét rámcsapta az ajtót.


Hogy lehetnek ilyen felelőtlen emberek?

Hová tudok menni ilyen esetben bejelentést tenni.

Nem azt akarom hogy a kutyát bántsák mert nem szegény állat tehet róla,de azt a kijáratot egy erős vasráccsal eltorlaszolhatnák.


Szóval valaki valami tippet tud adni,hogy hová menjek?


2010. nov. 13. 19:25
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocs ha sok hülyeséget írtam vagy rosszul fogalmaztam de ideges vagyok nagyon.A kutyatámadás miatt is de még jobban a pofátlan nagyképű fellengzős nő miatt.
2010. nov. 13. 19:28
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg az illetékes önkormányzatnál tehetsz bejelentést. Nekik hatáskörükbe tartozik ez. Továbbá ugye a közterület biztonsága is ez...


Egy próbát tegyél az önkormányzaton, vagy ha ők hárítanak, kérj segítséget az illetékes rendőri szervnél, hogy legalább kihez tartozik ez...


Mi a kóbor kutyákat az önkormányzaton jelentettük be. Ők hárítottak, így a rendőrséghez (helyi) fordultunk, panaszt téve...és ők utasították az önkormányzatnak az a részét, amely ezért felelős.

2010. nov. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Jelentsd fel, hogy embereket veszélyeztet. Az utcán csak próázzal sétáltathatná a kutyáját, ha meg nem sétáltatja, akkor a kutya kóbor, mehet a sintértelepre. Ráadásul bizonyos "harci" kutyákat már nem is tarthatnak.
2010. nov. 13. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
90%

Eresszetek a kutyára egy pitbullt, a csajszi megtanulja, hogy az kutyáját biztonságos helyen, OTTHON kell tartani. Vagy ha van hegesztő ismerősöd, akkor éjszaka hegeszthettek egy vasrácsot a nyílásra, amikor a kutya bent van. :_D


Viccet félretéve:

Igen, az önkormányzatnak lépnie kell, mert A KUTYÁT NEM SZABAD KIENGEDNI AZ UTCÁRA. Van erre rendelet, és aki ezt megsérti, azt meg kell büntetni. Veszélyezteti az embereket. Postás is ráhívja a kiengedett kutyára a zsarukat, és azok kijönnek és megbüntetik a gazdát. Meg is kell. Ez nem cica hogy elszalad, hanem akár komoly baja is lehet valakinek; ezt nem kéne megvárni.

2010. nov. 13. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!