Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ilyenkor mit "szokás" tenni?

Ilyenkor mit "szokás" tenni?

Figyelt kérdés

Tehát, tegyük fel, a családban, de leginkább arra vagyok kíváncsi, egy barát családjában haláleset történik, vagy, haldoklik valaki. A barátommal nagyon jóban vagyunk, végig tudtam a helyzetről, meg neki a családtag nagyon közeli.

Szóval.. csak sosem tudom ilyenkor hogy "kell" viselkedni, hozzá állni a dologhoz? Természetesen engem is lesújt, de nem tudom mit szabad, hogy lehetne vigasztalni, vagy mit "vár el", vagy nem vár el semmit, elég ha meghallgatom? mindig olyan furcsa volt, sosem tudtam hogy kell kezelni az ilyen helyzeteket, nem sok részem volt ilyenben. saját tapasztalatom mint érintett, meg nincsen.

?


2011. aug. 2. 19:33
 1/7 anonim ***** válasza:
mondd azt neki, hogy fogadd részvétem (de csak a haláleset után).
2011. aug. 2. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
43%
szerintem ha ő nem hozza fel a témát, akkor neked sem kell... Ha szomorú, felvidíthatod valamivel, tereld a figyelmét a témáról...ha pedig azt mondja, hogy hagyjad, ne legyél mérges, hagyd békén. Ha pedig odamegy hozzád, hogy beszélni szeretne erről, akkor hallgasd meg...az olyan elcsépelt mondatokra mint "Részvétem"...szerintem semmi szükség.
2011. aug. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Vagyis engem mindig felidegesítettek ezzel, mikor azt mondták "Részvétem"
2011. aug. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
jajaja. na úgy értem, hogy erről beszélünk. vagyis ő elmondja hogy mi hogy volt. én meg nem akarok semmi, esetleg neki rosszat mondani
2011. aug. 2. 19:53
 5/7 anonim ***** válasza:
És ha meghalt a rokon, és elmondja neked, elég ha megöleled és megkérdezed akar e beszélni róla....nem kell erőltetni.
2011. aug. 2. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Csak mondd el neki, hogy mellette állsz, bármi is történt, rád számíthat. Ha kell, meghallgatod, ha tudnál segíteni bármiben, csak szóljon, és ha segítségre lenne szüksége, akkor hozzád fordulhat, megteszel minden tőled telhetőt. Ennyi egy baráttól éppen elég...
2011. aug. 3. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én ilyesmit tudnék mondani:


Ha bármiről szeretnél beszélni, segítségre van szükséged, vagy csak nem akarsz egyedül bambulni a fejedből.... tudod hol találsz...

2011. aug. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!