Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Lejárt a szerződésem! Ajándék...

Lejárt a szerződésem! Ajándék a főnöknek? Mit kell ilyenkor tenni?

Figyelt kérdés
1,5 évig dolgoztam egy helyen, most fog lejárni a szerződésem. Családias légkör volt, 8-an dolgoztunk együtt. Mit tanácsoltok? Mit kell ilyenkor tenni? Szeretném megköszönni a munkát. Szoktak ilyenkor adni vmi ajándékot a főnöknek? A munkatársaimnak vinnem kell valamit? Köszönöm a válaszokat!
2011. jún. 4. 13:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem igazán szoktak szerintem.Egyébként ha nagyon jóban voltál velük,akkor esetleg szóba jöhetne,de pl az én esetemnél,ahol feltudnánk egymást gyújtani(az ő főnöke miatt nem mer kirúgni csak,amúgy megtenné) ott biztos,hogy nem vennék neki semmit,max mérget.
2011. jún. 4. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha nagyon jól érezted magad, akkor elköszönhetsz egy kis Terülj asztalkám! keretében, amit rá tudsz szánni: mogyoró, kesudió, keksz, ropi,aszalt gyümölcs, üdítő...

És soha nem lehet tudni, hogy vissza akarsz-e/tudsz-e menni oda dolgozni. Akkor úgy emlékeznek rád: no ez rendes kis munkatárs volt. Beszélgettek egy kicsit, csemegéztek közben. A főnöknek nem vennék külön. Ez egy közösség.

2011. jún. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem szervezz egy búcsúbulit mindannyiuknak. Ha megoldható, akkor a munkahelyen, zárás, vagy munkaidő után. Ha nem, akkor valami családias helyen, esetleg hétvégi házban.

Én nem adnék külön ajándékot a főnöknek, mert szerintem nem várja el, és zavarba is jönne. Ráadásul az, hogy családias jó légkörben dolgozhattál, nem csak az ő érdeme, hanem a többieké is.

2011. jún. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szerintem nem kell ajándék, max. ha mégis ragaszkodsz hozzá ha férfi akkor egy üveg ital, ha nő egy csokor virág. Vagy ami még egyszerűbb, és akkor abból mindenkinek jut, viszel egy törtát és együtt felvágjátok a munkatársakkal.
2011. jún. 4. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

hááát... szerintem nagyon nem illik ilyenkor neked ajándékot vinni, sem búcsúbulit szervezni magadnak/magadra... ez olyan mint egy munkahelyen ha valakinek szülinapja van, akkor "magára" süt és viszi be a munkahelyére, olyan címszó alatt hogy ma van a szülinapom, zabbantsatok! Ez szerintem egyrészt ciki másrészt meg undorító! (főleg hogy ilyen feledékeny kollégákkal vagy körülvéve!)


Ha valóban olyan jóban voltatok, akkor a többi 7 embernek kellene meglepnie téged, sőt ha még bulit is szerveznek, akkor fogod csak igazán tudni hogy tényleg jóban voltatok!

2011. jún. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!