Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért olyan fontos a lányoknak...

Miért olyan fontos a lányoknak a szalagavató?

Figyelt kérdés
Úgy értem, kiöltöznek annyira p*csásan, amennyire még soha nem láttad őket, közben az egész program nem sokkal több, mint egy közös vacsora a családdal és barátokkal.
2010. nov. 20. 13:23
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem pi.csásan szoktak kiöltözni, hanem szépen. azért fontos, mert ilyen csak egyszer van az életben és az egyszeri dolgok fontosak.
2010. nov. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nálunk keringő menyasszonyi ruhában, osztálytánc, szalagtűzés és meglepi műsor volt és persze afterparty...

vacsora nem

és nemtudom...nekem pl nem volt annyira fontos..jó oké elmentem fodrászhoz meg sminkeshez, de nem készültem rá hetekig, a ruhám se volt semmi extra... de van akinek életében talán ez az első és egyetlen,hogy menyasszonyi ruhája van és 'hercegnősen' nézhet ki, és nekik fontos

2010. nov. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez nem minden helyen van így... nálunk pl. kölcsönzött ruhánk volt palotásra-keringőre, ill. osztálytáncra mi választottunk (póló-gatya)... a bevonuláson meg szokásos ünneplőben voltunk. Egyébként megnyugtatlak, én anno a végén már a hátam közepére sem kívántam az egészet... végül is szép emlék volt, de rengeteg időt bele kellett feccölni, és egyes tanárok is ott tettek keresztbe, ahol tudtak (a szervezés egy katasztrófa volt, meg sem hallgatták az igényeinket... pl. 1000 vendéget egy 600 fős terembe zsúfoltak be, ami egy közeli gimi sportterme volt...)

Egyébként sok oka lehet:

-a legtöbb lány 18-19 évesen még mindig nyálasan romantikus, álmodoznak a tündérmesés bálokról (meg várják a szőke herceget mellé :D), az estélyi ruhában hercegnőnek, felnőttnek érzik magukat, élvezik, hogy felkérik őket táncolni stb. ... meg vannak azok, akik úgy érzik, akkor mutatják ki az emberek a szeretetüket igazán, ha körbeugrálják őket (kapnak pénzt jó cuccokra stb.)

-az összes hülye amerikai tinifilmben (amit persze az összes tini néz) sztárolják a szalagavatót, baromi nagy kultusza van, kb. a legnagyobb közösségi eseményként mutatják be stb.

2010. nov. 20. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekünk úgy volt, hogy mi lányok csináltattunk egyenkosztümöt (potom pénzért, mert az egyik csaj rokona varrta). Utána minden osztály előadott valamit - mi 2 részre váltunk. Az egyik rész az '50-es évekből adott elő tácot, a másik a '60-as évekből. Tök jó volt :)
2010. nov. 20. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!