Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi legyen a szalagavató bállal?

TodaySzotyi kérdése:

Mi legyen a szalagavató bállal?

Figyelt kérdés

A sulimban hagyomány a szalagavató bál megrendezése. Én, mint DÖK elnök muszáj, hogy belefolyjak. Nos osztályonként kb. 650-700 ezer forint megy el erre. és a fele egy másik középsuli aulájának bérlése. És a táncbetanítás meg a ruhabérlés is egy nagyobb összeg. És elég sok ember még az osztálypénzt sem tudta befizetni.


Nagy pofátlanság lenne javasolni, hogy szülők, meg mindenféle cicoma nélkül a 11.-esek feltűznék a szalagot, utána meg discoznánk egyet a sulink dísztermébe?


2011. aug. 5. 19:22
 1/8 anonim válasza:
nem nem hülyeség, a mi szalagavatónk kb 200 000 volt, igaz ebben egy színházbérlés volt csak 100 000 Ft egy napra. Ha nem fizettek, nincs pénz akkor más megoldás kell, vagy fizetnek vagy ha nem legyen olcsóbb verzió. Ha az sem jó legyen ez amit mondtál és ham ég az sem jó akkor tűzze fel az ofő a teremben nekik oszt cső +legyen pár szendvcsi, a legolcsóbb dolog és mindneki megy haza. Nem? Ne törd agyon magad ezen h nem fizetnek, ha nincs lehetőség más verzió kell.
2011. aug. 5. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Kösz, csak annyi a probléma még, hogy összesen 35-40 lány van az évfolyamon. És kb. a 75%-uk táncolni akar. Azokkal mit lehet csinálni? Még ha fiúk akik vagy 85-90-en vannak benne is lennének...?
2011. aug. 5. 19:42
 3/8 anonim ***** válasza:

Ha úgysem akar mindenki táncolni,esetleg akik akarnak előadhatnának egy táncot a sulitok tornatermében,ha nem táncol mindenki,lehet,hogy ott elférnek.Ha van rá anyagi keret és igény,lehet keringő is tánctanárbérléssel.Vagy kitalálnak egy koreográfiát,és valami egyedit adnak elő.Ezek általában jól szoktak elsülni,meg sokszor nagyobbat szól egy 'vicces',poénosra vett laza tánc,mint egy formális keringő.Mégis csak 18 éves fiatalokról van szó.


21/L

2011. aug. 5. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget...! Majd meg látom sikerül-e rávenni őket...
2011. aug. 6. 19:25
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerintem ez gáz, bocsánat.

A szalagavató egy gyönyörű esemény, és igen, drága. Mi sem voltunk/vagyunk eleresztve anyagilag, az az egy este, ha jól emlékszem kb 75-80 ezer forintba került, de csodaszép volt és nagyon szép emlékeim vannak róla.

"Discozni" a suli tornatermében bármikor lehet.

23L

2011. aug. 25. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Bocs, hogyha kötözködésnek veszed, de most úgy néz ki, hogy osztályonként van max. 450.000 forint osztálypénz. ha ezt szorzom 3-mal az 1.350.000 forint. ebből 250.000 elmegy a msik suli aulájának bérlésére + 100.000 az alkalmazottak fizetése. 180.000 a 3 osztály táncbetaníttatása (de csak a tánc, mert a ruhát mindenki magának szerzi be szóval az kb. 60.000 forint páronként pluszba). A maradék 820.000-ből meg meg kell oldanunk 3 osztály tablót és kb.95 diák + 3 osztályfőnök ballagós ruháját.


Szóval bocs, de én nem osztom a véleményedet...

2011. szept. 2. 17:12
 7/8 anonim ***** válasza:

Nem is kell, hogy osszad, kérdeztél, én meg leírtam mit gondolok :) Nem veszem kötözködésnek.

Csak azt mondom, hogy én nagyon szomorú lettem volna, ha a sulim azt mondja, hogy nem lesz szalagavató.

2011. szept. 3. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem azt mondom, hogy nem lesz, csak azt hogy kevesebb pénzből kell kihozni az egészet...
2011. szept. 8. 19:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!