Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért van karácsonykor ez az...

Miért van karácsonykor ez az ajándékozási kényszer?

Figyelt kérdés
2010. dec. 5. 12:11
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
70%
Ez nem kényszer, hanem hagyomány.
2010. dec. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
61%
Azért, mert az emberek többsége - például mi is - nem ünnepli sem a születésnapot, sem a névnapot, sem az év végi jó bizonyítványt..stb, és így egy évben egyszer vesznek csak egymásnak valamit. Ez meg igazán belefér.
2010. dec. 5. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
jó ezt értem, de miért csak ilyenkor fontos ez? az év többi napján a többség sz*rik a másikra! -.-
2010. dec. 5. 12:28
 4/22 anonim ***** válasza:
76%

Azzal még semmi baj, hogy ajándékozunk. Más kérdés, hogy az ajándéknak csak úgy van értelme, ha szívből jön, és nem azért, mert muszáj.

Az viszont már nagyobb baj, hogy lusták vagyunk legalább szűkebb családi körünknek saját készítésű ajándékot adni. Én sokkal jobban tudok örülni olyan ajándéknak, amit az ajándékozó saját maga készít, mert tudom, hogy azért dolgozott vele, hogy engem megajándékozhasson, és ez külön jól esik. Sokkal jobb érzés, mint mikor egy készen vett akármit kapsz ajándékba.

2010. dec. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
Nem mindenkinek jó a kézügyessége, és hosszútávon dögunalmas mindig ugyanazt adni! De mindegy
2010. dec. 5. 12:34
 6/22 anonim ***** válasza:
89%
Nálunk senki nem szarik a másikra. Nálatok, ha így van, arról mindenki ugyanúgy tehet, TE is.
2010. dec. 5. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
46%

Nem tudom, de én nagyon utálom. Társadalmi kényszer az egész. Sokan elvárják az ajándékot, mert ez a "szokás".

A mi családunkban, aki nem ad ajándékot a másiknak névnapra, szülinapra, karácsonyra, évfordulóra, akkor az már egy sz*r-szemét alak és pl. anyám képes nem beszélni az illetővel, akitől nem kapott ajándékot. Szóval én gyűlölöm ezt. Nincs pénzem, tanulok még és mégis rajtam van a nyomás, hogyha nem veszek semmit, vagy ha valami vackot, akkor én leszek a fukar, meg a kis görény.-->anyámat idézve, de a többiek sem különbek.

Nem szeretem ezt a szokást, jobb lenne ajándékok nélkül, inkább mennénk el valahova együtt (állatkert stb.) kollektívan, vagy legalább összeülne meghitten a nagy távoli család, mesélnénk, ennénk, szórakoznánk stb. Azt nagyon élvezném és nyugodt lenne a lelkem. :)

2010. dec. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim válasza:
32%

családon belül eltöröltük az ajándékozást, van egy közös vacsora és kész, nem kell az ezredik tusfürdőcsomag vagy kávéfőző, sokkal jobb így, beszélgetünk, együtt vagyunk.

csak a gyerekek kapnak, nekik még élmény a karácsony :]

2010. dec. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
82%

Minek anyák napja, minek nő nap, minek születésnap, minek névnap, minek Húsvét, minek kell október 23-át ünnepelni és március 15-öt? Hisz mindennap gondolhatunk rá, kifejezhetjük tiszteletünket, stb...


(irónia)

2010. dec. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
szerintem nem fontos a karácsony! ja és a nemzeti ünnepeket ne keverd ide! -.-
2010. dec. 6. 05:01
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!