Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha van közöttetek, aki nem...

Ha van közöttetek, aki nem állít Karácsonykor fát, miért nem?

Figyelt kérdés
2009. dec. 11. 15:09
 1/9 anonim ***** válasza:
63%
Én azért mert nincs rá keret.
2009. dec. 11. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Barátnőmék nem állítanak. Azért nem, mert ketten laknak együtt (ő meg az anyukája), és karácsonyra mindig elutaznak valahová, úgyhogy fölösleges.
2009. dec. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%

azért mert....olvasták nekem gyerekkoromban Andersen: a kis fenyőfa meséjét!

és tényleg. ágakat díszítek, bele egy vázába.

2009. dec. 11. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
43%
Nálunk nincsenek gyerekek, nincs szükség fára.
2009. dec. 11. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%

Mi meg egyszerűen azt mondjuk, hogy nincs szükség fára.

...és azzal eltereljük a figyelmet arról, hogy nem is bírnánk állítani.


Az öregektől sokszor hallottam gyerekkoromban: valamikor sokan olyan szegénységben éltek, hogy csak egy kis faágat (sosem fenyőágat mondtak!) díszítettek fel házilag készített papírdíszekkel, kockacukrot csomagoltak be sztaniolpapírba szaloncukorként. -- Nem hittem volna, hogy visszajutunk oda.

2009. dec. 11. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
66%

1. nekünk sincs rá keret

2. nincs gyerek a családban, én vagyok a legfiatalabb (22) de nekem már nincs ilyenfajta dolgokra szükségem

3. a karácsony szerintem (szerintünk) nem ezekről a külsőséges dolgokról szól

2009. dec. 11. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%

Nem allitunk. Ketten vagyunk, edesanyam es en. A karacsony nem a farol szol, felesleges, ugyanugy mint az ajandekozas. mi azt sem tesszuk.

Ezek manapsag mar csak felnagyitott anyagi dolgok.

Jo csak fekudni a kanapen, forralt borozni, anyam (enyhen odaegetett) karacsonyi sutijet enni, mikozben beszelgetunk.Minek ehez egy fa, ami utan csak takaritani kell?!

2009. dec. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
ki kiküszöböltük az előttem leírt gondokat...nálunk még sok a gyerek, kell a fa, de kb 4-5 éve vettünk egy műfenyőt, azt csak akkor az egyszer kellett kifizetni, mégis gyönyörűen pompázik a díszek alatt minden évben :) nem kell utána takarítani és nem kell sajnálgatni se, mert nem élőlény, mint az igazi fák...az egyetlen, ami hiányzik,az a fenyőillat, de egy kis aromapárologtatóval ez is megoldható
2009. dec. 12. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
62%
apám már rég anyám 3 éve halt meg és én azota egyszer álitottam fát az is mü , mert nagymamám unszolására ! de teljessen felesleges volt az is , már alig vártam január eleje legyen és lebontsam ! meg az is csak aroll szól hogy a faárusnak pénze legyen , egyébként meg sajnálom az élö fákat , még több szemét !! szegény kukások !!
2009. dec. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!