Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy Magyarországon a Télapó nem karácsonykor jön?

Figyelt kérdés
Nincs semmi bajom azzal, hogy a Jézuska hozza az ajándékot, de szerintem a Télapó sokkal jobban ide illik a rénszarvasaival, a krampusszal, a manókkal :D mint a filmekben :) Am vallásos vagyok, katolikus .
2010. dec. 9. 20:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
92%
Nem vagyunk amerikaiak, ez magyar hagyomány és nagyon klassz.
2010. dec. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
90%

1. kommentelővel értek egyet! ez így jó. miért jönne ide különben is kétszer a télapó??? külföldön nincs mikulás.

különben tök logikátlan a jenki mód. karácsonykor Jézus születését ünnepeljük, akkor hogy jön ide Szt. Miklós? neki ott a Miklós nap.

2010. dec. 9. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
18%

Nálunk a karácsony nem jézus (direkt kis betűvel) születése ünneplése volt hanem, igazából a Kerecsen-sólyom ünnepe!

Én inkább karácsonykor erre gondolok tiszta és jó szívvel mint egy szakállas fószerre aki nem is létezett soha.

A mikulás meg megtetszett a magyaroknak, de a krácsony már nekünk régebben megvolt így az már foglalt volt!

2010. dec. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 Phoney ***** válasza:
80%
Igazán slendrián dolog a télapó részéről, már Arisztotelész is úgy gondolta, hogy karácsony nincsen télapó (imádom a kommunista nyelvújítást, TÉL APÓ, mi ez, valami pogány isten?:D) nélkül, szerintem rögzíteni kellene a magyar alkotmányba, ha már úgyis annyit firkálunk bele.
2010. dec. 10. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
87%

"TÉL APÓ, mi ez, valami pogány isten"

Nem is hiszed, mennyire! :D

"Mivel eredendően a Télapó nem a jóságos Miklós püspök – Szent Miklós –, hanem egy félelmetes, kormos képű igazságosztó rém, joggal gondolhatjuk, hogy személye eredetileg a téli napfordulóhoz kötődött, rémes alakja a télelőn meghosszabbodó éjszakákban kezdte titokzatos és félelmetes tevékenységét"

Pont tegnap olvastam egy érdekes cikket, ahol magyar írók, költők műveiben megjelenik a Tél Apó, mint egy téli istenség, aki hozza a fagyot, disznótort, havat, karácsonyt, bálokat, farsangot, de az istenért sem találom.


Kérdésre, szerintem tök jó, hogy 6-án jön a Mikulás! Ez egy nagyon szép hagyomány, az, hogy ki jön 24-én, döntse el mindenki, maga. Nekünk (az óvodán kívül) sose mondták, hogy a Jézuska hozza az ajándékot. Minálunk a csengettyűszó hozza.


Még egy, a rénszarvasos, finnországi télapó (Santa Claus, Jolupukki, Father Christmas stb) alakja a huszadik század közepén alakult ki, előtte csak ez a Tél apó vagy Fagy Apó volt, sőt, Oroszországban ((Gyed Maróz)), a mai napig ő hozza az ajándékot, és Hópelyhecske (Sznyegurocska) kíséri.

2010. dec. 10. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
59%
Hát, én konkrétan pogány vagyok, szóval karácsony táján a Fény Ünnepét ülöm, nem a Jézuskát várom:)
2010. dec. 10. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%

Tudjatok hogy mit jelent a "pogany" szo?

A "pogány" szó a latin "paganus"-ból származik, ami "vidéki"-t jelent. Az ősi istenek tisztelete a falvakban jóval tovább maradt fenn, mint a hamar elkeresztényiesedő városokban, ezért gúnyolták így azokat, akik még mindig bennük hittek.

2010. dec. 10. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
71%

A válasz írója 72%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 09:08


Én is így teszek, és nem érdekel, hogyan gúnyolódnak rajtam azok, akik hátat fordítottak a régi isteneknek.

2010. dec. 10. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
86%
Teljesen mindegy, mit ünneplünk, mindenki úgy karácsonyozik, ahogy akar, a lényeg, h tényleg ünnep legyen, valami különleges, kilépés a hétköznapokból.
2010. dec. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
12%

Ma 09:08


Te konkrétan zsidó vagy

2010. dec. 10. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!