Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyen összegben és mit illik...

Milyen összegben és mit illik adni Valentin napkor egy fiúnak?

Figyelt kérdés
Egy éves már a kapcsolat.
2008. jan. 17. 15:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Nem az anyagi értéke számít az ajándéknak. Legyen olyan kis apróság,amiről mindig az eszébe jutsz. Egy kis édi kulcstartó, vagy valami bohókás kedvesség.
2008. jan. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben csinálnék neki vmit. Az jó pofa.
2008. jan. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim válasza:
100%
Nem feltétlenül kell venned valamit, például egy gyertyafényes vacsi aztán meg egy szexi fehérnemű ;), vagy készíthetsz egy fotóalbumot a képeitekből idézetekkel, vagy készítesz neki egy válogatást a kedvenc számaiból és míg hallgatjátok elcsábítod ;), a pasik szeretnek mindent ami a szexel kapcsolatos és tuti örülnek is neki! Vagy egy jó masszázs valami fincsi illóolajjal, fantáziálj, szerintem valentín napra ilyesmi dukál, a szülinapra meg vehetsz neki pulcsit vagy ilyesmit.
2008. jan. 17. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
97%

A Valentin nap korábban csak üzenetekről szólt. Képeslapküldésről postán vagy postaládába lopott titkos üzenetről, ismeretlen hódolótól. Ajándékozás nem volt korábban. Kár, ha ebből a napból második karácsony lesz. :(( Ha már egy pár vagytok akkor szerelemmel ünnepeljetek. Menjetek el együtt vacsizni, kávézni oda ahol összeismerkedtetek, vagy bárhova ahol biztosan jól érzitek magatokat, és adjátok át a lelketeket a szerelemnek, a gyengédségnek. Azután otthon, a szenvedél6ynek. Erre jó a Valentannap. Ennél nagyobb ajándék szerintem nincs.


"A Valentin nap története

Ki volt Valentin? Nem könnyû válaszolni erre a kérdésre. Az egyik könyvben azt olvashatjuk, hogy két Valentin volt, kiknek történetébõl egy legenda született, mások vitatják, hogy ketten lettek volna, egyes források viszont három Valentinrõl beszélnek. Íme néhány a különbözõ történetekbõl:


Valentin római pap volt, aki Claudius császár üldöztetése alatt vértanúként halt meg i. sz. 269-ben vagy 270-ben.

Valentin Terni püspöke volt, aki Rómában halt meg vértanúként.

Valentin fiatal keresztényként élt a keresztény vallás üldöztetése idején. Hitéért elfogták és börtönbe zárták, majd halálra verték 269. február 14-én. Amíg börtönben volt a legenda szerint üzeneteket küldött a barátainak: "Ne felejtsétek el Valentint!" és "Szeretlek benneteket!"

Egy másik történet szerint Valentin pap volt, aki titokban párokat adott össze, ellenszegülve ezzel Claudius császár törvényének, amely átmenetileg megtiltotta a házasságkötéseket.

Valentint bebörtönözték, mert megtagadta a pogány istenek imádását. A börtönben barátságot kötött a börtönõr lányával. A legenda szerint imájával gyógyította meg a lányt, és kivégzésének napján üzenetet írt neki, amit így írt alá: "A Te Valentinod".


--------------------------------------------------------------------------------


A rómaiak február 15-én tartották Luperkalia ünnepét. Ezt a tavasz-ünnepet Luperkusz isten tiszteletének szentelték, aki a nyájak és a termés védelmezõje volt. Az emberek dalolva és táncolva könyörögtek Luperkuszhoz, hogy megvédje a nyájaikat és vigyázzon az emberek és az állatok egészségére és termékenységére. Az ünnep éjjelén a fiatal nõk belerakták a nevüket egy kerámia korsóba, a férfiak pedig húztak belõle egy-egy nevet. Az ünnepség és a táncok idejére párok lettek, sõt gyakran egész évben együtt maradtak.

Valentin nap azért van, hogy megünnepeljük egy szent emlékét, aki tisztelte a szerelmet és a romantikát, amikor az emberek szerelmes üzeneteket cserélnek. Mások szerint késõbb sokan összetévesztették a norman-francia 'galantin' szóval, ami szerelmest jelent. Az idõk során a két hiedelem összefonódott, melynek eredményeképpen Szent Valentinra úgy emlekezünk, mint a szerelmesek védõszentjére."

2008. jan. 18. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

hát ha valakinek mindenképpen pénzben akarod kifejezni a szeretetedet akkor tedd!

de a szeretet nem pénz-ben mérhető!!

és ne legyen kötelező ez az ünnep, szivből jöjjön!

akik igazán szeretik egymást annak ez az ünnepség fel sem tünik, hogy létezik.

ez mind mind csak a felszinről, és a pénzről szól!

a mélyebb értékek pénzben nem kifejezhetők, szeretetet és szerelmet pénzzel nem lehet vásárolni!

a kérdésedre a válasz, hogy pl te milyen szabályokat vezetsz be a kapcsolatod elején ez csakis tőled függ!

meg az anyagi helyzetedtől, korodtól!

egy kis szivecske mindenképpen- bármilyen formában, csoki, plüss stb...

2008. jan. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
Én vennék egy fehér bögrét (teásat vagy kávésat, vagy ha müzlievő a srác, akkor pl egy reggelis-müzlis tálat) és festenék rá, amit aztán ki kell sütni. így minden nap veled kezdheti a napot :)
2008. jan. 19. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Én nem szoktam nagy ajándékot venni Valenti napra. Egy lap, kedves szöveggel, és valami , amit szeret. VAgy egy szexi boxer, vagy finom csoki, vagy csak egy jó házi vacsi, egy gyertyás fürdő...

Nem a pénz a lényeg, a szándék, és hogy neki szóljon, rólatok szóljon:-)

2008. jan. 21. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim válasza:
100%

Azt nem írtad, hogy hány évesek vagytok.


Lehet egy szál virág (pl: rózsa), egy szál rózsa marcipánból, vicces lap, szivecskés lufi, vicces vagy romantikus feliratttal bögre, ha szereti az édességet, akkor szivecskés bonbon, ha együtt laktok, akkor lehet az ágyra rózsasziromból szivecske, persze lehet egy vacsora, de lehet bármilyen közös program uszoda, mozi (romantikus film)


Remélem tudtam segíteni.

2008. jan. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
97%
hát lehet hogy én is csak valami apróságot adnék és egy felejthetetlen éjszakát:)) lepd meg valamivel az ágyban:) szerintem annak nagyon örülne
2008. jan. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
93%
Sztem nagy baromság a Valentin nap én akkor lepem meg a páromat amikor kedvem van és nem amikor elő van írva.Amúgy meg nem az érték a lényeg hanem hogy érezze hogy szereted és sztem valami apróság is elég,vagy lepd meg egy vacsival szexi göncben aztán szeretkezzettek egy jó,sztem ennek minden pasi örülne,legalábbis az enyénm jobban értékelte mint ha egy aranyórát kapott volna:)
2008. febr. 1. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!