Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Van értelme az óraátállításnak?

Van értelme az óraátállításnak?

Figyelt kérdés
Észrevettem hogy nyáron este hét órakor még világos van télen meg tök sőtét akkor nyilvánvalóan valamit rosszul csinálunk hiszen az volna a lényege, hogy a világításon spóroljunk
2011. okt. 27. 00:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
59%
Egyetlen rohadt buznyákot se lehet megtakarítani.És az igazi baromság hogy régen szeptemberig tartott ez a lükeség majd kitolták októberig ahogy a kérdező jól látja sötét van reggel és az üzemek megindulnak akkor amikor a közvilágítás is megy még, és ez azt jelenti hogy több a fogyasztás, nem tudom miért hazudnak a valóságról.
2011. okt. 27. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

most olvasom az ESGÉ-n hogy évente hat miliárdot sprórolunk azaz fejenként 600 ft-ot


tavasszal elbattam az óraátállítást rossz irányba állítottam de a főnök elnézte nekem igy adott egy szabit:)

2011. okt. 27. 01:02
 3/13 anonim ***** válasza:
83%
A közvilágítás ígyis-úgyis megy, ha sötét van, akármit is mutat az óra, otthon se a lámpa számít már a fő fogyasztónak, hanem a számítógép, tehát tényleg semmit nem spórolunk vele.
2011. okt. 27. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
tehát a nappalok rövidüknek az éjszakák hosszabbodnak azaz később kel a nap és korábban nyugszik tehát nem a kibatott órát kell állítgatni hanem a reggel és az este kezdetét kellene téli és nyári időben meghatározni és csak azt copatni ezzel akinek az a dolga h a közvilágítást kapcsolgassa volt nálunk olyan is amikor még délután 2kor is égett
2011. okt. 27. 01:23
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

értelme...hát én fél6kor megyek melóba, és sötét van még.

de mikor átállítják, egy órával későbbre, legalább egy hónapon át világosabba mehetek. tehát ez jó.

ezért már megéri

2011. okt. 27. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 King of Reptoids ***** válasza:
100%
A legszebb az, hogy sokszor fényes nappal is van közvilágítás.
2011. okt. 27. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is jobb lenne, ha nem lenne decemberben már délután 4-kor sötét. Csak az a baj hogy akkor meg reggel 7:30 után kezdene világosodni, az meg már elég késői.


Az a helyzet hogy rosszul viseljük a rövid nappalokat. Északi országokban jóformán fel sem kel a nap tél közepén, de ők ezt máshogy élik meg. Más nép, más beállítottság.

2011. okt. 27. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

értelme...hát én fél6kor

megyek melóba, és sötét

van még.

de mikor átállítják, egy

órával későbbre, legalább

egy hónapon át

világosabba mehetek. tehát

ez jó.

ezért már megéri


de majd tavasszal korábban kell menni most nekem is jó lesz főleg hogy délutános műszakba vagyok amennyi előnye van annyi hátránya is mint amikor futsz aztán meg lihegsz pedig haladhatnal egyenletes tempóban is

2011. okt. 27. 02:38
 9/13 King of Reptoids ***** válasza:
100%

Tudnak érvelni akik kitalálták ! :d


"Már csak azért is, mert innentől kezdve tudatosul bennünk, hogy jön a tél és nem lepődünk meg ha hirtelen hideg lesz, amiben mostanság már volt részünk" [link]


Tehát így tudatják velünk, hogy már tél van. Amúgy este mindenki később fekszik le és több áramot fogyaszt a sötét miatt, míg reggel csak az kel fel aki dolgozik és ebből kevesebb van, tehát még rossz is :D De legalább tudatosúl bennünk, hogy már tél van !

2011. okt. 27. 02:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 napietus ***** válasza:
szerintem semmi értelme, hiszen az energiafogyasztás többségét nem a napszakhoz igazodó háztartások, hanem a jellemzően folyamatos üzemben működő, napszakhoz egyáltalán nem kötött fogyasztású ipari üzemek fogyasztása adja ki. meg a háztartásban is, az egy dolog, hogy mikor kapcsolunk villanyt, de nem az a sok. a mosogatógép, mosógép, sütő, főzőlap, bojler, porszívó stb. ugyanannyit fogyaszt, ha sötét van kint, ha világos :)
2011. okt. 27. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!