Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Az "osztály karácsony"nak mi...

Az "osztály karácsony"nak mi értelme?

Figyelt kérdés
Azon kívül, hogy ünnepek előtt anyuka egy gyakorlatilag vadidegennek is nyissa a pénztárcáját, mert az osztályfőnök kitalálta? Ha gyerek valakivel olyan jóban van, akkor vesz neki valami csomagot, ha meg nem, akkor minek kötelezővé tenni?
2010. dec. 15. 13:49
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
90%

A húzásnak egy olyan osztályban van értelme, ahol van valamiféle közösség. Nekem szerencsém volt a gimiben, mert jó osztályom volt. Ott is voltak persze, akik belesz*rtak az egészbe. Ilyen mindenhol van. Én például egyik évben olyan ajándékot kaptam, amin látszott, hogy odafele jöttében vette a srác, és még a blokk is benne volt a szatyorban... Ugyanakkor tényleg jó érzés együtt ünnepelni, meglepni a másikat és kapni is jó természetesen. Maga a karácsonyozás egy élmény.

Azzal meg végképp nem értek egyet, hogy milyen rossz olyasvalakit húzni, akit nem szeretünk, meg képmutatás, stb. Ez nem arról szól, hogy ők most hű, de nagyon szeretik egymást. De egy ilyen eset akár még jól is sülhet el. Mesélek egyet:

Énekkaros voltam. Volt két lány (Kata és Éva), akiknek nagyon szép hangjuk volt, többször énekeltek szólót egy-egy darabban. Kialakult köztük egy rivalizálás, ami miatt nem is bírták egymást túlzottan. Eljött a kórusos húzás ideje. Kata kihúzta Évát. Nem örült túlságosan, de kinyomozta, minek örülne, tök sokat járt utána, de végül megszerezte a hőn áhított csavart fülbevalókat. Az ajándékozás napján Éva egy plüss Micimackóval jelent meg, Kata nagy kedvencével. Kiderült, hogy ők ketten pont egymást húzták. Én nem tudom, hogy ők mennyire lettek az eset után jóban, de az biztos, hogy egész este kettesben ültek és beszélgettek.

A legszebb az egészben, hogy valóban így volt.

2010. dec. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%
Semmi értelme. Nálunk is az volt, hogy húzni kellett egy nevet. Na, akkor jött, hogy "jaaj, nee, x-et húztam. Fúúúj, én meg y-ot. Elcseréli velem valaki?" Hát, ennek tényleg sok értelme van. Ment a sértődés, meg a szenvedés, hogy ki mit vegyen az olyan osztálytársának, akivel gyakorlatilag két szót nem beszéltek még. Feleslegesnek tartom. Ajándékot venni olyannak kell, akit szeretek. Osztályban bőven elég lenne egy szem szaloncukrot letenni az asztalra, és kész. A barátok meg úgyis megajándékozzák egymást sulin kívül.
2010. dec. 16. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
0%

nálunk úgy volt, hogy meg volt szabva egy maximum összeg,(500 Ft) pont amiatt, hogy ne a pénzről szóljon, de inkább saját készítésűt mondott a tanár.

nem éreztem nyűgnek, persze kell rajta agyalni egy kicsit, de egy gimisnek azért olyan sok kötelezettsége nincs, hogy ne érjen rá ezzel foglalkozni. ha meg mégsem ér rá, akkor ad valami apróságot és kész.

nem a pénzen van a hangsúly, ahogy te érzed, hanem azon, hogy egy kicsit az osztály ezzel is összekovácsolódjon

2010. dec. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon utálom. Szerintem felesleges az egész. A barátaim úgy is kapnak tőlem valamit, akivel meg nem vagyok jóban, annak nem akarok adni semmit. Tavaly 9.es voltam, új osztály, és egy olyan gyereket húztam, akiről azt se tudtam kicsoda. Életemben 2 szót nem beszéltem vele, akkor mégis honnan tudjam, h mit szeretne/minek örülne? Az volt a slusszpoén, amikor általánosban egy olyan fiút húztam, akivel már bölcsis korunk óta utáltuk egymást, hát nagyon tudtam örülni. Aztán amikor nagy nehezen kitaláltam, h mit vegyek neki, odaadtam, közölte, h szar az egész, csak mert tőlem kapta. Azt hittem ott megyek neki.

Idén megkérdeztem az ofőt, h mi értelme van ennek, hiszen akik jóban vannak, azok úgy is kapnak egymástól. Erre azt mondta, h azok is kapjanak, akiknek nincsenek barátaik.

2010. dec. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:

„Aztán amikor nagy nehezen kitaláltam, h mit vegyek neki, odaadtam, közölte, h szar az egész, csak mert tőlem kapta. Azt hittem ott megyek neki. ”


Ha nem titkos az hogy ki kinek, akkor nem sokat ér az egész.

2010. dec. 17. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:
Szerintem az a ritkább, hogy titkos. nálunk és mindenkinél, aki ismerek úgy zajlik/zajlott, hogy egy órán keresztül nyilvánosan szépen sorban átadjuk egymásnak az ajándékot.
2010. dec. 17. 14:56
 27/30 anonim ***** válasza:
0%

Én szeretem ezt az ajándékozást!:) Adni jobb, mint kapni ez tény, de ha adsz is valamit aminek örülnek és kapsz is, akkor az az egész napodat feldobja:D persze sokszor huztak ki olyanok, akiktől egy kicsit több kreativitást vártam volna, de attól független nem rossz:D

a határ nálunk max 1000 volt.. De mivel ofő-t huztam, nem költhetek rá 1000ret.. ugyhogy vettem neki 2000ért.. Azért mégis csak egy nagyon jó ofő:)

2010. dec. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk nem volt soha hála :D
2010. dec. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/30 anonim válasza:
100%
vallásos suliba járok, és szoktunk tartani.borzalmas.gondolhatod ott milyen komolyan veszik...
2010. dec. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Tényleg olyan osztályban éri meg,ahol van közösség és nem olyan,mint egy átjáróház.Volt szakközepes osztályomban semmi közösség nem volt,volt olyan lány,aki nem kapott semmit,mert aki kihúzta,nem jött be a suliba pont emiatt és be se pótolta.Pont egy akkor új gyerek húzta őt,aki következő évben osztályt ismételt.Nálunk nem volt limit,de a legtöbben nem is vitték túlzásban,érthető okok miatt.
2015. jan. 25. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!