Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Ha vendégségbe megyek és ebéd...

Ha vendégségbe megyek és ebéd után a vendég fogadó elkezd mosogatni ez illem kérdése? Illik akkor vendégek előtt mosogatni?

Figyelt kérdés
2010. dec. 25. 22:27
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Bunkóságnak nem mondanám, mindenki akkor mosogat, amikor akar/megszokta, meg végül is ő van otthon... Engem mondjuk kicsit idegesít, ha alig ettem meg az ételt és máris elviszik az orrom elől a tányért mosogatni, én jobban szeretek evés után, teli hassal kicsit még üldögélni, beszélgetni. Persze, ha én vagyok a vendéglátó, akkor összeszedem a tányérokat, de nem kezdek el rögtön mosogatni.
2010. dec. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ. Ha mondjuk amerikai konyha és ott van veletek egy helyiségben vagy addig egy másik családtag szórakoztatja a vendégeket, akkor még elmegy, de magukra hagyni a vendégeket, hogy a vendégség idejét használják a mosogatásra, az bunkóság. A vendégekre oda kell figyelni teljes lényünkkel és időnkkel.
2010. dec. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
igen igen ..én is így gondolom,kedves utolsó.
2010. dec. 25. 23:45
 14/19 anonim ***** válasza:
75%
Hát nem illik.Akár baráti társaság,akár főnök,vagy az anyósék törölgetik még a szájukat az asztalnál nem illik kivonulni mosogatni.Ez neveletlenség,és nem a beszáradástól való félelem.
2010. dec. 26. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%
Így van, összeszeded és kiviszed a tányérokat, aztán irány vissza. És ezen az amerikai konyha sem változtat.
2010. dec. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan a kérdésre válaszolva. Nem illik.

Hogy miért? Mert a mosogatás és az étkezés vendégségben (nyíltan) azt a mondanivalót adja a vendégnek, hogy "látod?! Elmosogatom utánad a mocskot, amit hagytál magad után" vagy "Én itt főzök rád, igazán segíthetnél elmosogatni, hősöket keresek, ki az aki megfelel az elvárásomnak?" vagy " látod én itt érted gürizek érezd már magad feszélyezve e miatt légyszíves.....


Tetszik vagy sem ez is lehet a jelentése. Még ha burkoltan is és nem merjük bevallani ezt. Nem arra válaszoltam, kritikáztam, hogy más mit gondol erről, hanem a kérdésre válaszoltam.


Az étteremben sem előtted mosogatnak, mindennek meg van a helye. A hely, ahol eszün és a hely, ahol eltakarítjuk a maradékot. Egy légtérben illetlenség és nem is gusztusos. Ha megvendégelek valakit, akkor én neki örömet, tiszteletet adok. A többi az én dolgom.


más:


Megint más egy családi, nagyon közeli baráti társaságban, ahol szimbiózisként élik meg a jelenlévők a közös előkészületeket, étkezést, mosogatást. Amolyan dolgozzunk együtt, hogy mindenkinek jó legyen elv alapján.


sztori:


Az anyósom, ha valaki egy szelet kenyeret kért ebéd közben (mert elfelejtette kitenni a nagy buzgóságban), felállt és utána nem evett nem ivott (előtte sem), takarított, mosogatott nyíltan "mert neki ez a dolga és ezt mindenkinek LÁTNIA kell" A hű rokokon, gyerek meg aszisztált is, mert ez volt a "szülői elvárás" állj be a sorba és had lássá csak, hogy mi hősök vagyunk értük tesszük...


De, hogy kinek, mindek akart megfelelni azt nem tudom.

2010. dec. 26. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%
Mi épp most jöttünk haza ebédről mamáéktól. Ott úgy megy h eszünk aztán kicsit ülünk közben kávé és utána elmosogatunk. Egyik mosogat másik elpakol a helyére :) ez van megszokva ott.
2010. dec. 26. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó előtti nagyon jól leírta, a vendéget is feszélyezi, ha valaki elkezd mosogatni. Nem beszélve arról, hogy akkor ott hagyjátok egyedül őket? Azt meg nem lehet elvárni, hogy vendégként beálljon melléd mosogatni.
2010. dec. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem vízbe lehet tenni, nem szárad bele és később el lehet mosogatni.
2011. szept. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!