Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Csak én nem értem a szalagavat...

Csak én nem értem a szalagavató körüli felhajtást?

Figyelt kérdés
Két hét múlva lesz a szalagavatóm, és már nagyon elegem van az egészből. Aznap csináltatjuk a tablóhoz is a képeket, és már be van zsongva az egész osztály. Mindenki megy fodrászho ilyen-olyan kontyot csináltatni, mennek kozmetikushoz, manikűröshöz. A kosztümünk már megvan, de most be vannak pánikolva, hogy az utána következő buliba mit vegyenek fel. A székek, asztalok elosztásánál óriási veszekedések voltak. Olyanokon megy a vita, hogy bevonuláskor fehér vagy halvány rózsaszín szegfűnk legyen. Unom az egészet. Az én szüleim csak azért jönnek el, mert muszáj, teszem hozzá, én is csak azért megyek el. Nem értem meg, hogy ez miért ennyire fontos? Az csak egy szalag, attól nem lesz senki sem érettebb. Mit fognak csinálni az esküvőjük előtt? És engem cikiznek, mert én csak fodrászhoz megyek, és nem veszek külön koktélruhát a discos buliba. Miért kell meghülyülni egy ilyen eseményért? Így már nincs is értelme. Az egész arról szól, hogy kinek van több pénze. Van más is, aki úgy érzi, hogy felesleges ennyit készülni erre az eseményre? Vagy csak én vagyok ilyen különc?
2009. jan. 25. 15:53
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is óriási veszekedések voltak az egészből az osztályban anno (én 2005-ben érettségiztem). kezdve onnan, hogy hány cm távolság legyen a ballagási kosztümünkön a hajszálcsíkok között, akkor azon, hogy ki ballagjon az igazgatóhelyettessel...stb stb. a szalagavató körül is nagy civakodásuk voltak, főleg a lányok között. már az osztályfőnök is megmondta pasi létére, hogy elege van hülye libák vekengéséből.

ebben az időszakban mki feszültebb az átlagnál, hiszen végzősök vagytok, az érettségi Damoklész kardjaként lebeg a fejetek fölött. nálunk is diliház volt. annyit tanácsolhatok, hogy ne vedd magadra a feszültséget, hadd marják egymást a többiek. a partyruhából se csinálj nagy ügyet, én ugyanabban a ruhában mentem szalagavató után az évfolyammal dizsizni, amiben a szalagavatón apukámmal táncoltam az évfolyambuli előtt pár órával (mikor ugye végett lett az osztálytáncunknak, át kellett öltözni báli ruhába). vedd lazán az egészet.

és a legfontosabb: nem veled van a baj. a szalagavató nagy dolog, de még nagyobb ügyet csinálnak belőle, tök fölöslegesen. én kivontam magam a stresszből, és így nekem szép emléknek maradt meg.

2009. jan. 25. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Elárulom neked, én még fodrászhoz se mentem, pedig lány vagyok. A készülésem annyiból állt, hogy aznap még elpróbáltuk a táncot ruhában is. Buli se nagyon volt utána, 6 évvel ezelőtt.
2009. jan. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%

Nálunk nem volt oda senki annnnyira. de azért jól sikerült. és megsugom majd 10 év múlva (potn 10 éve) mikor gyerekkel a kezeden nézed a tiniket akik nagy sebbel lobbal készülödnek partikra majd két dologra gondolhatsz. "annak idején de kár hoyg én nem csinosítottam magam ki, milyen ronda voltam a képen" vagy "milyen jó is volt és milyen szépeke voltunk".

de ehhez nem kell vagyont költened, söt ahogy irták fodrászhoz sem kell menned. a lényeg ezt a képet 100 évesen is nézegetni fogod.

az esküvöjükre meg jobb esetben már érettebek lesznek. de a kérdés te miért vagy annyira ellene a korodhoz megfelelö eseménynek. a veszekedés is normál, tinik vagytok.

2009. jan. 25. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Én se értettem a felfordulást annak idején. Még legnormálisabb egyáltalán nem cicababa lányok is képesek voltak meghülyülni. Jómagam szerencsére mentes maradtam ettől az őrülettől. Fodrászhoz elmentem ugyan, de csak azért mert egyébként is mentem volna. Mire éjfélre végeztünk az egésszel, már annyira elegem volt, hogy bulizni se mentem el a többiekkel. Párommal, és egy nagyon jó barátnőmmel vettünk egy üveg vodkát, összeülltünk, iszogattunk és vizipipáztunk. Reggel mindenki azzal basztatott, hogy mért nem voltam partyzni velük, de én magasról szartam az egészre.
2009. jan. 25. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Nem voltam ellene ennek az egésznek. De most már semmi értelmét nem látom. A bevonuláskor majd vágják a pofákat, mert nem az a szám lesz, amit ők akartak. Volt aki azt mondta, hogy nem adja oda a virágot a szüleinek a színe miatt. Nem fogják hordani a szalagot páran, mert nem olyan, amilyet ők akartak. Nem fogják énekelni azt a számot, amit az osztályfönőkünknek éneklünk a műsor után, mert nem az a szám lesz, amit ők akartak. Most így hogyan érezzem jól magam? Az egész arról szól, hogy ki miért sértődhet meg. Persze, hogy szépen akarok kinézni, de ehhez nem kell magamra költeni tízezreket. Már azzal nagyoznak, hogy ki milyen aranynyaklánco(ka)t fog kapni, valaki elmegy póthajat csináltatni. Én meg csak vagyok azzal az elgondolásommal, hogy ez az egész az osztályról, az elmúlt 5 évről szól, hogy már kezdünk felnőni. De rá kellett jönnöm, hogy nem. Inkább egyre inkább úgy viselkedünk, mint az oviban.

Még egyszer köszönöm a válaszokat!

2009. jan. 25. 19:55
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ki micsodát kap? Jesszusom. Én még érettségire is csak egy csokor virágot kaptam, szalagavatóra semmit, ja de, ellopták a fényképezőgépemet, mert apám letette egy székre, és nem figyelt.
2009. jan. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a lányok hisztiztek csak... Amúgy meg a pénz is csak egy papírdarab. Egy húszezresért meg van aki napokat dolgozik...
2009. jan. 26. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk pár csaj, élete nagy eseményének tartotta a dolgot és teljes erőszakossággal nyomatta a saját elképzeléseit a többiekre. Egyik fő kolompos csaj először a hosszú szoknyáért rinyált, utána a rövidért, de ilyen anyai ösztönökkel. Szóval, ilyen értelmetlen kavarodás volt az egész. Azóta ez a lány ilyen utcai zavargásokra jár.
2009. márc. 15. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
szerintem is értelmetlen. utáltam az osztályomat, a sok ostoba drogost, rosszindulatú, heherésző buta libákat, akik azért közösítettek ki,mert nem kívántam szombat esténként meghemperdni a saját hányásomban a diszkóban, és idegenekkel közösülni a wc ben...
2010. febr. 1. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Elég régi kérdés de azért én is írnék 1-2 dolgot...

Nekem még nem volt szalagavatóm, mert 5 éves képzésen vagyok, így csak jövőre lesz...viszont van már ehhez hasonló tapasztalatom..

Voltam egyszer általános sulis és ott 8.ban tartottak egy bolond ballagás nevű akármit...namost itt is ment a mindenkre ráerőltetett tánctanulás, mibe táncoljunk, stb...hozzá kell tennem, hogy utáltam az osztályomat, ettől fogva a táncot is...azonban maga az előadás v hogy nevezzem nagyon jó volt, tökre élveztem...viszont addig eljutni..na az valami kínszenvedés volt..

2014. okt. 30. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!