Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Tisztességes fiú/férfi nem üt...

Tisztességes fiú/férfi nem üt meg egy lányt/nőt. Na de hol a határ?

Figyelt kérdés

Habár csak 14 éves vagyok, de tapasztaltam/hallottam már, hogy néhány lány/nő mennyire ,,visszaél" ezzel a dologgal...

Például direkt cseszeget egy fiút, esetleg még ütögeti is és nem játékosan, a fiú megunja egy idő után és ad neki 1 pofont, nem is erőset, inkább csak a ,,jobb ha észhez térsz" fajtából.

Ezután persze a fiú az agresszív, bunkó állat, és el van hordva mindennek.

Tudom, van olyan fiú is aki egy lányt is képes megütni egy rossz szóért, de nem róluk beszélek.


Mit gondoltok, hol van a határ a fiúk részéről? Hol van az a pont ahol már kijárna egy ilyen hölgynek egy pofon?

Vagy mit gondoltok erről az egészről? Várok minden választ, köszi.


2010. dec. 28. 21:28
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
90%
Vannak bunkó fiuk, akik megütik a lányokat(engem is) aztán pofára esnek azért, mert a lány megvédi megát(szó szerint). Ilyenkor futnak a tanárhoz, aztán még a lányt szidja a tanár, mert a fiúnak, ilyen meg olyan a családja. De azért még nem kell bunkónak lenni.:S
2011. jan. 9. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:

úriember soha nem üt meg nőt!

érted?soha!!

2011. jan. 27. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim válasza:
én tuti nem piszkálgatnám páromat, nem vagyok az a típus, ha valami nem tetszik, megbeszéljűk! szerencsére ő is ez a tipus, még egy emelt hang nem volt köztünk, egyikünk se egy hisztis zípus, kompromisszumokat kötünk mindíg :)
2012. jan. 24. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 sippara ***** válasza:
100%
A küzdőtér szélén van a határ. Ütött már meg elég keményen férfi, DE az edzőtársam volt, az sértett volna jobban, ha félgőzzel csinálja.
2012. szept. 9. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Valahol itt lehet a határ: [link]
2017. aug. 31. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Mi ez a nemi sztereotípia, diszkrimináció, hogy csak egy férfi nem üthet meg csak egy nőt? Ezek szerint az teljesen helyénvaló, ha egy férfit üt meg? Vagy egy nő megüthet másvalakit? Egy férfi is lehet gyengébb, elesettebb egy párkapcsolatban. Egy ismerősömnél a részeges nő rendszeresen bántotta a csontritkulás miatt már nehezen mozgó férjét. Az okés? Vagy amikor nekem volt olyan barátnőm, aki elvesztette néha a fejét és piásan féltékenységi jelenetet rendezett, ok nélkül, nyilvános helyen fizikailag inzultálva. Na most képzeljük el a szitut: egy törékeny nő perceken át ordenáré módra viselkedik egy szórakozóhelyen, trágárul beszél, lökdös, rángat, pofozkodik, köpköd,leönt piával. S te csak álljál és várd meg míg kijózanodik, vagy hívj rendőrt? Szóval szerintem hagyjuk már ezt a femináci dumát, hogy férfi nőt nem üthet meg, vagy senki senkit, vagy mindenki bárkit.
2020. ápr. 29. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!