Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért kezdem megutálni a...

Miért kezdem megutálni a saját hazámat és a saját népemet? Ti hogy áltok ezzel a kérdéssl?

Figyelt kérdés
Gondolom most majd leszek zsidó,cigány,meg minden csak magyar ember nem!A lényeg az hogy egyszerüen az utcára sincs kedvem kimenni,mert mindenhol csak a nyavajgást és a rossz kedvet hallja az ember.Egyszerüen hányingerem van az emberek mentalitásától,hogy ő is rossz kedvü akkor én is legyek az,ha megdöglik a kutyája akkor az enyém is dögöljön meg.Vicc ami itt megy,az utcán csak morgó és rossz kedvü embereket látni,akár merre megyek mindenki csak panaszkodik.Én hiába akarok jó kedvü lenni,vagy probálok de mindig jön valami hulye aki ha úgy gondolja hogy ha neki rossz akkor nekem is legyen az!Ezen a mentalitásom mi magyarok mikor fogunk már végre változtatni?Vannak nálunk sokkal szegényebb népek,de mégis jókedvük van és összetartobbak.
2011. jan. 9. 10:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Te is nyavalyogsz és panaszkodsz, nem?

Egyébként pont ezért kezded megutálni szerintem: van egy berögződés, hogy a magyarok ilyenek-olyanok, csúnyák, rosszak, gonoszak, az ember elhiszi, egyet ért, hogy tényleg, a magyarok milyen szörnyűek, de kevesen vannak, akik magukon próbálnak változtatni.

2011. jan. 9. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

A saját mentalitásodon változtass először. Miért csak a rosszat akarod meglátni mindenütt?

A kérdésed szövege is... eléggé negatív hangvételű. Áhh, úgyis mindenki útál, meg hülye, mert egyedül én nem, változni kéne, áhh, minden rossz, de rossz nekünk, bezzeg a többi ország, ott minden sokkal jobb. Mitől érzed egyáltlaán magyarnak magad ezek után?

2011. jan. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

A saját mentalitásodon változtass először. Miért csak a rosszat akarod meglátni mindenütt?


Lehet hogy én is nyavajgok,de egy olyan dologért,amit sok ember tapasztal boltban,patikában vagy akárhol az utcán,azzal a különbséggel hogy én ennek ellenére probálok jó kedvü lenni.Nem tudom mennyire jártok vagy jártatok külföldön,mondjuk ausztriában!?De én ott bemegyek a boltba az eladó mosolyog rám és kedves segittő kész.De itt bemegyek támassza a pultot búval baszott pofával,ha kérdezek valami nagy nehezzen válaszol!Nem értem ezen miért nem lehet változtatni!?

2011. jan. 9. 11:07
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Magadon kell változtatni és aztán meglátod hogy ez azért nem teljesen így van... összetartóbbak? ez érdekes.. árviz, vörösiszap..milliárdokat gyűjtöttek össze, az hogy éjjelente ezrek dolgoztak a gátakon az mi? itt nem a magyarokkal van összességében a baj hanem azzal hogy a rosszat látod csak. egyébként sem panaszkodik mindenki ez hülyeség
2011. jan. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
valószínű hogy gyenge egyéniség vagy és az emberek mentalitása könnyen átragad rád, mosolyogj az emberekre és ne hagyd hogy átadják a negativizmust, vigyél magaddal egy tükröt és előbb azt nézd meg te hogy mész az utcán!
2011. jan. 9. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Nem is inkább az összetartással van a gond,hanem az emberek ahogy egymáshoz állnak,jó tudom nem mindenki ilyen.És azt is tudom hogy az benned dől el hogy hogyan látod a világot,de azért vannak dolgok amik szemben tünnek az embernek még ha probál nem foglalkozni a dologgal.Én sem mással vagyok elfoglalva,mert elvagyok és a kis világomba nem erről van szó,de teljessen más a hangulata az embereknek külföldön.Valahogy probálják pozitivabban szemlélni a dolgokat még rossz helyzetekben is,lásd gazdasági válság.Ausztriában is válság van,sőt ott még csak most van igazán,de valahogy pozitivabban állnak hozzá a dolgokhoz,ezt nem tudom így elmagyarázni ahhoz látni kellene és akkor lehetne látni az oriási szakadékot a hozzá állások között!
2011. jan. 9. 11:17
 7/21 A kérdező kommentje:
Egyébként részben igazatok van hogy nekem kellene váltzoztatni.De viszont ha az ember nap mint nap ilyen emberekkel találkozik,akkor nehéz nem tudomást venni róla és egy idő után ráragad az emberre!Sokszor bevettem a leszarom tablettát:),de néha nehéz nem észre venni,vagy nem tudomást venni róla!
2011. jan. 9. 11:21
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

,,De én ott bemegyek a boltba az eladó mosolyog rám és kedves segittő kész.De itt bemegyek támassza a pultot búval baszott pofával,ha kérdezek valami nagy nehezzen válaszol!"

Esetleg köszönj, ha bemész egy boltba. Lehet hogy kint az eladó azért mosolyog, inkább ironikus fejjel, mert jött egy szerencsétlen búval baszott magyar. =P

Ha itthon csodálatoshatalmas mosollyal mászkálsz, kellemesen üdvözlöd az embereket, esetleg megkérdezed miért van úgy letörve valaki - meg sem várva a választ, már az is segít, vagy kizökkent, ha csak észreveszed. - talán másképp látnád.

2011. jan. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Ja és ha elvagy a saját kis világodban, akkor mit akarsz? Mindenki tökéletesen el tud lubickolni a maga langymeleg mocsarában, de miért vársz összefogást, vidámságot, ha nem teszel érte, befordulsz és elvagy.
2011. jan. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Nekem az a véleményem, hogy nem sokat javítana a helyzeten, ha holnaptól mindenki magára erőszakolná a "hű, de boldog vagyok"-ságot, és közben rosszul érzi magát. Az csak látszat lenne. A problémák megmaradnának.

A hétköznapokban egyébként én nem nagyon találkozok olyan emberekkel, akiket leírtál. Lehet, hogy hülye szokás, de én ha köszönök valakinek, akkor azt mosolyogva teszem (ismerős, eladó, tanár tökmindegy), és általában viszonozzák. Ha valaki rosszkedvűnek tűnik, akkor azt is meg tudom érteni. Ritka eset, hogy idegennel elegyedek szóba, és ha felhozódik a rossz itthoni helyzet, az kicsit zavar (nem értek az emberek nyugtatásához), de együttérzek.

Kicsit úgy tűnik, mintha a kérdésedben leírtakkal azt szeretnéd, hogy ne vegyünk tudomást a mindennapi gondjainkról. Ez lehetetlen kérés egy olyan embertől, aki szinte napról napra él, és sokan vannak így sajnos.

2011. jan. 9. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!