Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért kezdem megutálni a...

Miért kezdem megutálni a saját hazámat és a saját népemet? Ti hogy áltok ezzel a kérdéssl?

Figyelt kérdés
Gondolom most majd leszek zsidó,cigány,meg minden csak magyar ember nem!A lényeg az hogy egyszerüen az utcára sincs kedvem kimenni,mert mindenhol csak a nyavajgást és a rossz kedvet hallja az ember.Egyszerüen hányingerem van az emberek mentalitásától,hogy ő is rossz kedvü akkor én is legyek az,ha megdöglik a kutyája akkor az enyém is dögöljön meg.Vicc ami itt megy,az utcán csak morgó és rossz kedvü embereket látni,akár merre megyek mindenki csak panaszkodik.Én hiába akarok jó kedvü lenni,vagy probálok de mindig jön valami hulye aki ha úgy gondolja hogy ha neki rossz akkor nekem is legyen az!Ezen a mentalitásom mi magyarok mikor fogunk már végre változtatni?Vannak nálunk sokkal szegényebb népek,de mégis jókedvük van és összetartobbak.
2011. jan. 9. 10:37
1 2 3
 21/21 anonim ***** válasza:
Mindig én vagyok az, aki óva int mindenkit a tipizálástól, általánosítástól. Azért mégis lenne itt valami, s most én vagyok az, aki ezt mondom, mert ezt tapasztalom. Nem csak ilyen van, de túlnyomó többségében ilyen. Azt ugyebár ismerjuük, hogy divat nálunk panaszkodni. Eltanulják egymástól ezt az emberek, jó, legyen (bár én a gondolkodást, mint opciót, mindig fel szoktam ajánlani, nem szokott kelleni, mindegy). Ami viszont igazán zavar: a szűklátókörűség és a kisstílűség. Ezen felül még az, hogy nem mernek nagyot álmodni. Egyszerűen félelmetes milyen szinten behatárolt mind a látómező, mind a gondolkodás. Ezek nyilván egymás okozatai is. Na. Pedig itt a net, fejlődő, nem harmadik világbeli ország vagyunk és mégis tufák az emberek. Butaság, na. Egyéb országok másfajta mondjuk így, egyedfejődésen mentek keresztül, más mentalitást, néplelket tudhatnak magukénak. Igazából ebből sincs makulátlan, csak más. De sok ponton - a miénknél - lehet jobb. Ez az egyik fele. Másik pedig: meg kell ismerni más gondolkodásokat, szokásokat ahhoz, hogy a sajátunkhoz végül vissza tudjunk térni. Undor nélkül.
2012. dec. 8. 03:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!