Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy apró bűnökért kis embereket meghurcolnak, pl: bizsulopás, bliccelés, míg másoknak adócsalásért a hajuk szála sem görbül?

Figyelt kérdés
Ha egy 15 éves kamasz elcsen egy tábla csokit, beviszik a rendőrök, míg egy üzletben napi több százezer forintos forgalom után alig ütnek be valamit a pénztárba, megspórolva így az ÁFÁ-t. Az (adó)ellenőrökről sajnos elég sokszor azt halljuk, hogy korruptak.
2011. jan. 13. 21:49
 1/10 Bretso ***** válasza:
A lopás az lopás. Bár igaz nagy bűnért is meg kellene hurcolni, de a pénz nagy úr.
2011. jan. 13. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Phoney ***** válasza:

Hát az, hogy van aki tud lopni, és van aki nem. Meg van aki meg tudja teremteni a körülményeket hozzá, és van aki nem.


Nem örülök neki, de ez a lényeg.


Bolti lopással meg kéregetéssel is össze lehet kaparni rendszeres napi százezret Bp-n, hallottam már ilyen emberről. Meg adócsalással is lehet ám börtönbe menni.

2011. jan. 13. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Az, hogy vannak nagy tolvajok, akik megússzák, nem menti fel a felelősség alól a kis tolvajt. A tolvaj az tolvaj, nekem eszembe se jutna a legkisebb apróságot is ellopni, aki bizsut lop az sikkasztana is, ha lenne rá lehetősége.
2011. jan. 13. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.

De vajon mi lenne, ha valaki rendőrt hívna, ha nem kap számlát?!

2011. jan. 13. 23:16
 5/10 hollófernyiges ***** válasza:
Már a régi görögök is :) megmondták hogy a törvény olyan mint a pókháló, a kicsiket megfogja, a nagyok meg átmennek rajta.
2011. jan. 14. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A kérdést arra próbáltam volna kihegyezni, hogy a törvény szigora ne csak a piti tolvajokat fenyegesse elzárással, hanem azokat a kereskedőket, szolgáltatókat is, akik nem adnak számlát. Azzal egyet értek, hogy a lopást büntessük, de felháborít, hogy 10 alkalomból legalább 7-szer nem kapok nyugtát, ha vásárolok valamit, vagy szolgáltatást veszek igénybe: étkezde, nonstop bolt, fodrász, nyelviskola és a többi... Őket miért nem zárják be, hisz naponta több esetben követnek el lopást, nem adóznak a bevételeik után, így az egész országtól lopnak. És itt most ügye nem is beszéltünk az igazi nagy halakról.
2011. jan. 14. 09:46
 7/10 anonim ***** válasza:
De jól írták: az, hogy az adócsalók megússzák a dolgot, nem menti fel a bolti lopókat.
2011. jan. 14. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Azt hiszem nem értitek, véleményem szerint a számlát nem adókat is legalább úgy kellene büntetni, mint a bolti tolvajokat, ne ússzák meg a bolti tolvajok, de a csaló eladók SEM.
2011. jan. 14. 10:52
 9/10 anonim ***** válasza:
Igen, ebben abszolút igazad van, és elviekben éppúgy büntetik őket is. Csak tudod, a valóság... na ott már nem sokat ér az igazság.
2011. jan. 14. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Szerintem is igazad van.Csak ,akik megengedheti maguknak az adócsalást,legtöbbször valakit lekenyereznek, míg a bolti tolvajok sokszor azért lopnak, mert nincs pénzük kenyérre sem (itt nem a kleptomániásokra gondoltam).Ami engem jobban szokott zavarni, hogy lopásért, sikkasztásért több év börtönt kapnak, mint bántalmazásért, emberölési kísérletért.
2011. jan. 14. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!