Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Bliccelés. Van megoldás?

Bliccelés. Van megoldás?

Figyelt kérdés

A helyzet az hogy nov5én nem vettem jegyet szabolcsvolán járatán. Rossz kifogás hogy akartam jegyet venni, de pénz hiányában döntenem kellett hogy vonaton vagy buszon ne vegyek. Nem adtam meg az adataimat az ellenőrnek, ő fentartott a buszon(jogellenesen) és a rendőröknek kénytelen voltam megadni. Jött a levél hogy kiadták az adatokat a szabolcsvolánnak. Agyalok a mentségeken hogy mit fogok tudni felhozni, kettő jutott eszembe.


1. Nem írtam alá az égvilágon semmit, ergó bizonyíték sincs.

2. Elhagytam 2-3 éve az irataimat és újak lettek csináltatva.Nem én voltam az aki...


Nem erkölcsi oktatásra vagy lelki fröccsre van szükségem, hanem értelmes véleményre a két mentőővről, plusz ha valaki adna egy harmadik alibit arra se lennék mérges :)


Köszi


2010. nov. 26. 17:03
1 2 3 4
 1/36 anonim válasza:

A második szerintem nem jó,mert hogy bizonyítod, hogy új papírokat csináltattál?

Akkor már inkább az első. Bár ez sem az igazi.

Ne haragudj, hogy érdemben nem tudtam hozzászólni a kérdésedhez, de nincs más ötletem. Ha eszembe jut valami, megírom.

Esetleg az, hogy más mondta be a te adataidat?

2010. nov. 26. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
47%
Van megoldás, fizess!!! Legközelebb vegyél jegyet!
2010. nov. 26. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 A kérdező kommentje:

Igen, nyilván arra akarok kilyukadni hogy nem én blicceltem.

Ebből jön az hogy nem én adtam meg az adatokat, amit valamivel alá is akarom támasztani. Köszönöm a segítséget.


Másodiknak meg. Könnyen vagy. Tudod nem a szomszédba kellett mennem, hanem párszáz kmre haza és az összes pénzem ki kellett fizetnem a vonatjegyre. Az más kérdés hogy miért nem maradt több pénzem (önhibámon kívül), a lényeg hogy nem heccből csináltam.


Továbbra se kérek erkölcsi tanítást.

2010. nov. 26. 17:21
 4/36 anonim ***** válasza:
rendőrségi jegyzőkönyv készült?
2010. nov. 26. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 A kérdező kommentje:
egy sima papírra írták fel az adataim, velem nem írattak alá semmit. Az adatokat továbbították a szabolcsvolánnak amiről ma kaptam értesítést. Gondolom hogy készült
2010. nov. 26. 17:33
 6/36 anonim ***** válasza:

Ha a rendőröknek felírták az adataidat, akkor kénytelen leszel fizetni.


Másik lehetőség, hogy hagyod, hogy bepereljenek, aztán közlöd a bírósággal, hogy nincs pénzed kifizetni a bírságot, de szívesen ledolgozod közmunkában. Ha jól tudom, napi 5000 ft-tal lehet közmunkában ledolgozni. Esetleg van a neten sok ingyenes jogi tanácsadó, keress meg egy ilyet, és érdeklődj, hogy hogy tudnád közmunkává transzformálni a pénzbüntit. De büntetés mindenképpen lesz, azt nem tudod megúszni.

2010. nov. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:

Ha a rendőr felírta az adataid, akkor szerintem ez már mindenképpen bukó. Mondhatod, hogy nem te voltál, de ha szembesítenek az ellenőrrel, akkor vsz emlékezni fog rád.

Inkább fizess, ez a két mentőöv semmire nem jó szerintem.

2010. nov. 26. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat.


akkor ha jobb nincs közmunkába ledolgozom.

2010. nov. 26. 18:03
 9/36 anonim ***** válasza:
Buszon akkor mit mutattál? Felszálláskor mutogatni kel la bérletet. 99%-on.
2010. nov. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 Kriszti83 ***** válasza:
Személyigazolványt, lakcímkártyát kértek tőled? Vagy csak bemondás alapján írták fel az adataidat? Ha kértek személyit, bukta. Ha nem, akkor mondhatod hogy nem is te voltál, csak valamelyik ismerősöd mondta be a te adataiadat a sajátja helyett.
2010. nov. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!