Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Milyen koleszban élni? (Fősuli)

Milyen koleszban élni? (Fősuli)

Figyelt kérdés
Tényleg olyan durva dolgok mennek ott,ahogy hallottam vagy ez csak mese? Pl.drog...csak mert elég jó "kislány" vagyok,és ősztől koleszos leszek,...kicsit félek...:)
2009. febr. 3. 17:36
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Én is koleszos vagyok és szintén a "jókislány" kategóriába tartozom. Ha a szobatársak normálisak, akkor nem lesz gáz. Nálunk pl egész nap megy a mosógép... mondanom sem kell, hogy pot a mosókonyhával szembeni szoba az enyém. Az első időkben bele lehetett volna őrülni, de hozzá lehet szokni, hogy állandóan egy repülőgép akar felszállni az ajtó előtt :-D Amúgy rengeteg új ismeretségre, barátra lehet szert tenni. Ha olyan a kolesz vezetője, akkor rendeznek közös programokat is. Na és ott vannak a fősulis bulik is, ha szereted az ilyesmit, akkor tetszeni fog :-)
2009. febr. 3. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
93%

A kolesz nagyon hasznos dolog. Jegyzeteket, információkat könnyebben megszerzi az ember. Nálunk sok albérletes kijárt a koleszba hozzánk emiatt.

Ha nem zárkózol be, akkor sok embert megismerhetsz, ami főiskola után, kapcsolati tőkeként nagyon fontos. Én ott tanultam meg elviselni és kezelni mások hülyeségét, ami később a munkahelyemen jött jól.

Elsőre ijesztő, de hamar meg lehet szokni.

2009. febr. 3. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
90%

Általában nagyon jó!

Én a legszebb öt évemet éltem ott, bár akkor még nem volt drog, meg ilyesmi, de szerintem ettől ne félj most sem!

2009. febr. 3. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%

Szia,

hát elsőre lehet ijesztő, meg hasonlók, de ha elég talpra esett vagy, mindent meg lehet oldani.

Én igaz füldugóval alszom, mert van aki nem szeret aludni a folyosón, de teljesen kibírható.

Imádnivaló szobatársakat kell kifogni, és akkor minden rendben.

Én Pécsen tanulok az egyetemen, de szerintem sokkal jobb, mint egy albérlet, itt sokan vagyunk, megtalálod a magad társait idővel.

Sok sikert hozzá:D


-fizikuslány-

2009. febr. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
Fasza :)
2009. febr. 5. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
hát,ha ilyen szupcsi,akkor nem félek már...:D irjatok még tapasztalatokat,minden érdekel!
2009. febr. 5. 16:13
 7/10 anonim ***** válasza:
66%

Én eléggé megszívtam, egy undorító, lepukkant koliban kell laknom, és gyűlölöm az egészet. Számomra semmi hasznos és jó nincs benne, jegyzeteket nem kell kérnem, mert bejárok az órákra, az emberekkel itt nem nagyon lehet ismerkedni/beszélgetni, mert vagy nincsenek itthon, vagy itthon vannak és be vannak tépve, ráadásul fizethetek havi 10 ezret azért, hogy ilyen vacak helyen tölthessem az éjszakákat (persze alvás nélkül, mert megy a buli állandóan...). Én is az a tipikus "jókislány" vagyok, nem iszom, nem cigizek, nem bulizom, semmi ilyesmi, az egyetemre azért járok, hogy tanuljak és diplomám legyen, nem azért, hogy minden hétvégén síkrészeg legyek, nekem ez az életmód nem jön be, de a koliban többségben ilyenek az emberek. Este 10 körül mindig lefekszem, mert reggel 8-tól suli minden nap, de sajnos nem szokott összejönni csak napi 3-4 óra alvás, mert szinte minden nap buli van hajnalig, és mire lecsendesedik a nép annyira, hogy el tudjak aludni, már kelhetek is fel XD Mondták, mikor bekerültem ide, hogy majd megszokom, de ez már a második kolis évem, és még mindig ez van. Úgyhogy nálam a kolival együtt jár az állandó fejfájás, szédülés, és fáradtság, és havonta 1-2 hétvégém van, amikor haza tudok menni, és kipihenhetem magam úgy-ahogy. Ezért van az, hogy a jegyeim nagyon pocsékok, vizsgán viszont általában jól teljesítek, ha előtte hazamegyek, kialszom magam és normális környezetben tanulok.

Nekem ennyi a tapasztalatom a koliról :P

2009. okt. 3. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
79%

Szegény utolsó :( Javaslom a patikában 100 forintért beszerezhető füldugót (zajdugót) - segíteni fog! Az ébresztőórát meghallod, nyugi, teljesen nem süketít meg!

Én anno próbáltam, a kettőt összeegyeztetni, bejártam az órákra, jól tanultam, mellette rengeteget buliztam, ráadásul némi munkát is vállaltam - de bírtam azért valahogy :) A koleszba sokat bejártam, pedig amúgy otthon laktam - de vagy buliztunk az ottani haverokkal, vagy filmet néztünk, vagy tanultunk együtt a vizsgákra. Nem tudom, hogy szívesen laktam volna-e bent, rémségesen zsúfolt volt és a közös helyiségek koszosak is.

2009. okt. 3. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
79%
Ja drog vagy ilyesmi általános jelleggel nem volt - aki akart, tépett, de nem volt az, hogy rá akart volna venni olyas valakit, aki nem akart.
2009. okt. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
19:00: szegény! Hát ez elég gáz.Nem tudsz albiba menni? Mondjuk többen összefogtok és kivesztek egy olcsóbb lakást? Én tuti becsavarodtam volna :(
2009. okt. 3. 19:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!