Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Koleszban ti ezt hogy oldjátok...

Koleszban ti ezt hogy oldjátok meg?

Figyelt kérdés
Már évek óta minden este imádkozom, de hangosan, és szeretem átadni magam a dolognak. Szeptembertől egyetemre megyek, és a kolitársak miatt nehezebb lesz egyedül maradnom. Ti hogy oldjátok/oldottátok meg?
2011. aug. 18. 11:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
23%
Miért kell egyedül lenned ahhoz? A többiek előtt nem imádkozol, vagy mi? Ha mások előtt szégyelled akkor kár imádkozni...
2011. aug. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
62%
Nem hiszem, hogy ez másokra is tartozik szóval úgy próbáld megoldani, hogy ők akkor ne legyenek ott. Én sem szívesen hallgatnám a szobatársam imáját.
2011. aug. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem tisztázd velük a dolgot. Az a legtisztább, ha megbeszélitek. Gondolom nem misét tartasz és ha jófejek megteszik, hogy 10-15 percre elhagyják a szobát.
2011. aug. 18. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 ava87 ***** válasza:
68%
Szerintem is egyszerűen beszéld meg velük a dolgot, biztos megteszik, hogy néhány percre magadra hagynak, ha szépen megkéred őket.
2011. aug. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
62%
Mivel rendes kolival ellentétben (tömegszállás) én mindössze öt emberrel osztoztam egy rendes, felszerelt lakáson (ez is kolesz), meg tudtam oldani úgy, hogy kimentem a konyhába, ha épp minden tele volt. Amúgy is későn fekvő vagyok, szóval akkor már mindenki aludni szokott. Próbálj meg olyan koliba kerülni, ahol az olyan fogalmak, mint magánélet, magánterület, magántulajdon nem ismeretlen fogalmak - mert a legtöbben azok.
2011. aug. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%

Próbáld meg azért azt is hogy csak magadban imádkozol néha. Lehet hogy pont ezért kerülsz majd ilyen helyzetbe hogy ezt megtanuld.


Megpróbálkozhatsz a belső imával is:

[link]

2011. aug. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
77%

Én gimnazista vagyok és egyházi suliban szóval így ez nem olyan különös mint másutt. De a mi szobánkban csak én szoktam imádkozni. Én magamban mondom, és lefekvés után, szóval nagy valószínűséggel így észre se veszik.

Ha csak hangosan megy, akkor beszéld meg velük. Ha normálisak el fogják viselni.

2011. aug. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem is próbáld meg inkább magadban. Ne okozz emiatt másnak kellemetlenséget. Én itthon is magamban szoktam általában. Csak ha semmiképp nem menne, akkor szólj!
2011. aug. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 kzs ***** válasza:
100%

A SzentÍrás ezzel kapcsolatban azt mondja, hogy menj be a saját imakamrádba (ez nem feltétlenül értendő szó szerint, inkább annyit jelent, hogy vonulj félre, és magadba imádkozz). Valamint ne botránkoztass meg senkit (ha a szobatársaid nem keresztények, az ima könnyen megbotránkozást kelthet bennük. Semmi szükség arra, hogy kinevessenek ezért).


Szóval, szerintem vonulj el egy félreeső helyre, és ott imádkozz.

2011. aug. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Sághegyi Csaba ***** válasza:
100%
Egy hugica imasétákat szokott tartani. Próbáld ki.
2011. aug. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!